تبلیغات نت برگ

فروشگاه تخفیفی مجازی نت‌برگ چند وقتی ا‌ست با طراحی فضایی فانتزی در آگهی تلویزیونی خود در تلاش است ارتباطی تازه را با مشتریانش برقرار کند . برند نت‌برگ با اینکه به مشتریان گسترده‌ای خدمات ارائه می‌کند ، ولی تابه‌حال در عرصه تبلیغات حضور نداشته و در این باره شیوه‌ای را اجرا نکرده‌ است . براین اساس با اکران نخستین آگهی تلویزیونی نظر بسیاری به آن جلب شده است .
به گزارش مجله رصد رسانه ، ماکان مهرپویا ، کارگردان و مشاور تبلیغاتی درباره آگهی تلویزیونی نت‌برگ می‌گوید : نت‌برگ در این آگهی تکلیف خودش را با مخاطب روشن کرده است . آنچه می‌توان از این آگهی استنباط کرد این است که نت‌برگ می‌خواسته کار برندینگ انجام دهد و در ضمن به مشتریان بالقوه‌اش برند را یادآوری کند .
به نوعی مخاطبی که با نت‌برگ آشنایی نداشته باشد، آنچنان از طریق این آگهی متوجه سازوکار این سایت نخواهد شد . اما مخاطبانی که مشتری نت‌برگ هستند و یا شناختی از آن دارند ، با دیدن آگهی برند را به خاطر خواهند آورد .
تبلیغات نت برگمهرپویا درباره ایده فانتزی به‌کار گرفته شده در این آگهی می‌گوید: ایده‌های فانتزی معمولا زمانی پاسخ می‌دهند که مخاطب حداقل اطلاعاتی را درباره محصول، خدمات یا برند داشته باشد .
وی در مورد تولید آگهی می‌گوید : آگهی مورد نظر خوش ساخت و خوش ریتم است . آگهی طراحی صحنه‌ پیچیده‌ای را به دلیل میزانسن خاص کار دارد و با ترکیب جلوه‌های ویژه‌ای که با وسواس اجرا شده‌اند ، توانسته اتمسفر فانتزی خوبی را در تمام طول آگهی حفظ کند . معمولا کارگردانی آگهی‌هایی از این دست کمی پیچیده است و کارگردان باید صبر و حوصله‌ زیادی را در کنار دانش خود به کار گیرد تا بتواند ضرباهنگ و بازی‌های خوبی را در کار به وجود آورد که با توجه به این موارد کارگردان آگهی نت‌برگ در این کار موفق عمل کرده است . در این آگهی تیم سازنده در خدمت هدف بوده و تلاش زیادی کرده‌اند تا آگهی به ثمر بنشیند.
این مشاور تبلیغاتی می‌گوید : اصولاً آگهی‌هایی مانند آگهی نت‌برگ که کمی از لحاظ میزانسن و تولید پیچیده هستند ، باید در ظاهر خلوت‌تر به نظر برسند تا مخاطب فرصت کافی برای گرفتن و درک نشانه‌ها داشته باشد . یک ویژگی آگهی تلویزیونی این است که به دلیل تکرر در پخش مخاطب با هر بار تماشای آن می‌تواند اطلاعات خود را نسبت به آن کامل‌تر کند ، بنابراین با ساختار استودیویی این آگهی موافقم و شکل دیگری را که بتواند به اندازه آنچه که الان می‌بینیم موفق باشد را متصور نیستم .
بنابراین مخاطب این آگهی با تعریفی که پیش‌تر گفتم آن را می‌فهمد و برای مدتی نیز با دیدن آگهی ریزه‌کاری‌های تازه‌ای را به اطلاعات خود اضافه می‌کند.
مهرپویا درباره بازی بازیگر آگهی نت‌برگ می‌گوید : تنها ایراد اساسی این آگهی را می‌توان به بازی بازیگر آن وارد کرد. باید در آگهی‌ها با دقت بیشتری بازیگران را انتخاب کنیم. هرچند که کاری با تولیدی به این اندازه، ممکن است در برخی بخش‌ها دچار لغزش شود که این بار اشکالات در بخش انتخاب بازیگر، طراحی لباس و البته بازی گرفتن از او خودش را نشان داده است. اما در کلیت می‌توان این آگهی را یکی از نمونه‌های موفق و یکی از آگهی‌های پیشرو این چند سال در نظر گرفت که به سفارش‌دهندگان و اهالی تبلیغات، شجاعت بیشتری در ورود به عرصه‌های کمتر کار شده می‌دهد.
نت برگمحمد مظلوم‌ پور ، کارگردان و تهیه‌کننده آگهی تلویزیونی نت‌برگ می‌گوید : این آگهی مستقیماً از برند نت‌برگ سفارش داده شده است. برندها معمولاً وقتی مستقیماً با تیم تولید برای ساخت ارتباط برقرار می‌کنند که می‌خواهند، هزینه کمتری را پرداخت کنند. اما این موضوع در مورد برند نت‌برگ صدق نمی‌کرد.
نت‌برگ یک آگهی خلاق و خوش‌ساخت و با کیفیت را می‌خواست و سناریو‌هایی که از چندین آژانس دریافت کرده بودند چندان برای‌شان جذاب نبود. آنها دنبال یک ایده متفاوت بودند و در ضمن معتقد بودند در غالب
مظلوم‌پور درباره مراحل ایده‌پردازی آگهی نت‌برگ می‌گوید: در مرحله ایده‌پردازی دقیقا نقش یک مخاطب و تصویری که او نسبت به برند دارد را به خود گرفتیم. مخاطبان معمولا از نت‌برگ خدماتی با کیفیت، ولی با قیمت پایین را دریافت می‌کنند. قیمت پایین به دلیل تخفیفاتی است که روی خدمات داده می‌شود.
برخی از خدماتی که این برند ارائه می‌دهد، خاص است و معمولا کمتر مخاطبی در زمان عادی و با قیمت واقعی به سراغش می‌رود. مخاطبان اکثرا نسبت به دریافت چنین خدماتی هیجان زده می‌شوند. پس در آگهی سعی کردیم مخاطبی که از دریافت خدمات نت‌برگ تجربه تازهای کسب و هیجان‌زده و شاد است را در یک فضای فانتزی که نتیجه آن هیجان است را نشان دهیم.
تبلیغات تلویزیونی نت برگمظلوم‌ پور درباره تکنیک ساخت آگهی می‌گوید: در آگهی قرار بود یک تصویر فانتزی به نمایش گذاشته شود. ساخت و اجرای یک فضای فانتزی خوب در آگهی سخت و پیچیده است. همکاری و هماهنگی دقیق ذهنی گروه ساخت در چنین آگهی‌هایی از اهمیت زیادی برخوردار است. تلاش‌مان براین بود که فضاهای مختلف را به‌گونه‌ای منحصر و فانتزی بسازیم و از همه مهم‌تر به درستی نیز به یکدیگر متصل کنیم.
اتصالی که از نگاه مخاطب بدجلوه نکند و هارمونیک باشد. در آگهی کاراکتر اصلی که بی‌حوصله و سردرگم است با دریافت یک پیام وارد یک فضای فانتزی که از جهتی واقعی نیز هست، می‌شود. یک درخت که نمادی از فضای کاری نت‌برگ است را مشاهده می‌کند که ما به‌عنوان المان وصل‌کننده فضاها از آن بهره‌برداری کرده‌ایم . میوه‌های درخت در آگهی برگه‌های تخفیف نت‌برگ است که بازیگر با چیدن و ارائه آن در هر لوکیشن مسبب روشن شدن درصد تخفیفی می‌شود.
این روند در یک دنیای رویایی و فانتزی، استعاره‌ای بود از روندی که مخاطب با خرید یک نت‌برگ طی می‌کند. به‌عنوان کارگردان تلاش می‌کردم فضای آگهی نزدیک به یک صحنه تئاتری پویا که رویایی و کمی عجیب و ماجراجویانه هم نیز هست؛ شود . طراحی صحنه این آگهی سخت و دشوار بود و طراح برای به تصویر کشیدن ایده اصلی زحمت زیادی کشید و ما برای درست در آمدن کار از آب باید بسیار هماهنگ می‌بودیم.
این آگهی در استودیو ساخته شده و زمان زیادی برای پیش‌تولید و تولید آن صرف شد و آخرین مرحله یعنی پس تولید و ویژوال افکت نیز باید با وسواس خاصی به انجام می‌رسید تا در نهایت خروجی قابل قبولی داشته باشیم. این نکته را نیز باید بگویم که سفارش‌دهنده آگهی نیز مرحله به مرحله حین پیش تولید و ساخت با گروه همراه بوده است. نت‌برگ در حال ارسال این آگهی تبلیغاتی به‌صورت گسترده در فضای مجازی است. پس علاوه بر تلویزیون، مخاطبان بسیار نت‌برگ این آگهی را از طریق فضای مجازی نیز مشاهده می‌کنند .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.