چگونه یک آگهی موثر در بازار طراحی کنیم

پیامی که در یک آگهی تبلیغاتی نهفته است فراتر از آن چیزی است که چشم ها می توانند ببینند .یک آگهی موثر تبلیغاتی مثل تمام راههای ارتباطی با مشتریان زمانی میتواند خوب نتیجه بدهد که بتواند با زنجیره ای از نیاز ها وخواسته های مصرف کننده گیرنده پیام تماس برقرار کند تماسی که بتواند هم احساس و هم منطق بیننده را تحریک کند. یک آگهی موثرخوب، ابتدا باید توجه مخاطب را جلب و سپس او را بدان محصول علاقه مند سازد سپس تمایل او را به پیگیری موضوع افزایش دهد و بالاخره همان آگهی موثر باعث فروش کالا، خدمت یا ایده ی مورد نظر شود.

مراحل تهیه یک آگهی موثر تبلیغاتی

برای تهیه یک آگهی تبلیغاتی از هر نوع و یا هر روشی، مراحل زیر باید طی شود. این مراحل در مورد هر روش نام خاصی به خود می گیرد:
ایده پردازی: اولین چیز برای تبلیغ، همان پیام است بنابراین یک ایده خوب و مناسب و منحصر به فرد، کمک شایانی در القای پیام به مخاطب از هر رسانه ای خواهد کرد. بزرگان تبلیغات دنیا همگی دارای ایده های خوب و خلاقانه بوده اند و به همین واسطه، رشد کرده اند گاهی یک ایده خوب، نقاط ضعف مراحل دیگر را می پوشاند. همانطور که اگر ایده ای نامناسب، ضعیف، تکراری و … باشد، هر چقدر در مراحل دیگر تهیه تبلیغ، خوب عمل شود، شاید نتیجه مطلوب را بدنبال نداشته باشد.
چگونه یک آگهی موثر در بازار طراحی کنیمطراحی: پس از یافتن ایده، این ایده باید پرداخت شود. طراحی، صرفا به معنای کشیدن یک طرح یا تصویر نیست. بلکه به معنای طرح یک برنامه مناسب جهت القای ایده (پیام) به بهترین شکل است یک طراحی ممکن است بدون استفاده از تصویر و صرفا به کلمات یا یک گفتار ختم شود.
تائید طراحی: تبلیغ همیشه برای یک کارفرما تهیه می شود که نظرش هر چقدر هم از تبلیغات چیزی نداند و طراحی آگهی اش را هم به یک متخصص و کارشناس خبره تبلیغات داده باشد، بسیار مهم و تعیین کننده است. زیرا یک آگهی خوب علاوه بر داشتن ویژگی های یک تبلیغ موثر، باید در جهت اهداف و سیاست های کارفرما باشد. ضمن اینکه بدون تایید کارفرما نباید وقت و هزینه بیشتری برای یک ایده یا طرح گذاشت. زیرا مرحله اول (ایده) و دوم (طراحی) یک سوژه ممکن است چندین ماه به طول بینجامد.
تغییرات و پرداخت نهایی: وقتی نظر کارفرما و کلیه تصمیم گیرندگان صاحب آگهی با ایده و طرح یک متخصص تبلیغات آمیخته شود، یک آگهی موثر و کامل آماده می شود.
ساخت: این مرحله بسیار مهم است، زیرا یک ساخت خوب از یک طرح متوسط، آن را خوب جلوه می کند و یک ساخت ضعیف از یک طرح عالی، آن را تا حد متوسط پایین می آورد. بنابراین برای ساخت یک آگهی (با هر روش و رسانه ای) باید از متخصص خبره آن در همان رسانه استفاده کرد الزاما ایده دهنده، طراح و سازنده یک آگهی موثر نباید یک شخص باشد.
اجرا: اجرای آگهی ساخته شده نیز به اندازه همه مراحل نقش مهمی دارد این مرحله پل ارتباطی تبلیغ، با مخاطب است و تمام مراحل اول تا آخر تهیه آگهی موثر را در بر دارد این امر نیز باید به یک مجری خوب و با تجربه سپرده شود.

طرح های مناسب در آگهی تبلیغاتی

چگونه یک آگهی موثر در بازار طراحی کنیمطرح یک آگهی موثرخوب می تواند، نقاشی یا حروف چاپی باشد که به عنوان عناصر گرافیکی مورد استفاده واقع می شود. استفاده از طرح های ساده، استفاده از یک عنصر هنری واحد است که بیشترین تاثیر را دارد به خصوص در آگهی های کوچک که جا و فضا، ارزش بیشتری دارد.
برای طراحی یک آگهی موثر تبلیغاتی نکات زیر قابل توجه است
• از طرحی هایی که با تصویر، متن و رنگ همراه هستند بخوبی استفاده شود.
• از انواع مختلف قالب های نمایشی و مطالب مختلف در تبلیغ استفاده شود.
• از تمپلیت های از پیش طراحی شده می توان بهره گرفت.
• برای تبلیغ ها تصاویر جدید ایجاد کنید.
• اگر تبلیغات متنی است، تبلیغات نمایشی را بر اساس آن طراحی کنید.
• شرح عکس باید در زیر تصویرقرار بگیرد تا مخاطب بداند دنبال چیست.
• خواسته و تقاضای مخاطب را در طرح باید در نظر گرفت.
• قبل و بعد از عکس ها، از عناصر دیگری غیر از کلمه و متن استفاده شود تا عکس و طرح، خود را بهتر نشان دهد.

 

متن آگهی تبلیغاتی

چگونه یک آگهی موثر در بازار طراحی کنیمهدف از طراحی یک آگهی موثر تبلیغاتی جذب هرچه بیشتر مخاطب و افزایش فروش می باشد و متن آگهی تبلیغاتی نقش مهمی در این امر خواهد داشت، این تبلیغات میتواند توسط پیام کوتاه، بیلبوردهای تبلیغاتی، بنرها، تراکت و بروشور و حتی وبسایت مورد استفاده قرار گیرد .بنابراین متن آگهی موثر در هر کدام از وسایل تبلیغاتی متفاوت است اما بطور کلی می توان گفت که رعایت نکات زیر برای اکثر وسایل تبلیغاتی برای انتشار یه آگهی موثر تبلیغاتی لازم و ضروری است.
برخی نکات مهم در نگارش متن آگهی موثر
• نباید حاشیه رفت بهتر است همان اول متن آگهی تبلیغاتی به موضوع اصلی اشاره شود.
• در متن آگهی تبلیغاتی کلی گویی نداشته باشید. اگر شما در همان ابتدای متن انگیزه‌ی لازم برای خواندن را برای مخاطب ایجاد کنید حتی اگر متن تبلیغاتی طولانی هم باشد، خواننده ترغیب می شود برای آگاه شدن از تمامی اطلاعات تمام آگهی را بخواند .
• همیشه در آگهی ها باید گفته هایتان را با دلایل و شواهد واقعی اثبات کنید، برای مثال استفاده از نظر مشتریان مشهور و بنام، نتیجه بهتری را در پی خواهد داشت زیرا افراد به استناد نظرات آنها اکتفا می کنند و به سمت آن محصول می روند.
چگونه یک آگهی موثر در بازار طراحی کنیم• متن آگهی تبلیغاتی باید ساده و روان باشد و چندبار آن را بازخوانی کرد تا اینکه مطمئن شد هیچ ایراد دستور زبانی ندارد.
• تعریف ها و توضیحات بیهوده و اضافی ممنوع! هرگاه دیدید که در متن آگهی تبلیغاتی در مورد موضوع به خصوصی توضیحات بیش از حد داده می شود باید شک کنید که در همان موضوع ضعف دارد.
• از به کاربردن کلمات ثقیل خودداری شود، این موضوع که برخی اعتقاد دارند کلمات باید دهان پر کن باشد بسیار اشتباه است و نتیجه مثبتی به همراه ندارد.
به‌طور کلی با رعایت نکات ذکر شده می توان یک آگهی موثر در بازار داشته باشیم. آگهی موثر تبلیغاتی، پیامی است که می‌تواند در نخستین نگاه مخاطب را به‌خود جذب کند پس باید سعی شود خیلی وارد حاشیه‌ها و جزئیات نشد و یک تصویر یا جمله ساده را انتخاب کرد که با یک بار دیده شدن فهمیده ‌شود و در ذهن بماند.

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.