معاون پارلمانی وزارت فرهنگ
معاون پارلمانی وزارت فرهنگ از رویکرد صدا و سیما به دلیل برخورد سلیقه‌ای با فیلم‌سازان برای بهره‌مندی از تبلیغات ارزان و تخفیف‌های تبلیغاتی انتقاد کرد و گفت : فیلم‌هایی که مجوز اکران دارند باید به طور عادلانه مشمول تخفیف شوند و مسئولان نباید بر اساس سلیقه اقدام به ارائه تخفیف کنند .
به گزارش رصد رساته ، حسین نوش‌آبادی ضمن تاکید بر اینکه مطابق قانون پخش تیزرهای تبلیغاتی بازرگانی ، تجاری ، فرهنگی و سفارش پخش آگهی در شبکه‌های ماهواره ای ممنوع است ، گفت : بسیاری از مسئولان چنین شبکه‌هایی برای جذب مخاطب اقدام به پخش ارزان یا رایگان تیزرهای تبلیغاتی می‌کنند که این مهم در خصوص فیلم‌های سینمایی مصداق بیشتری دارد .
وی با اشاره به اینکه پخش تیزرهای تبلیغاتی در شبکه های ماهواره ای عموما بدون رضایت متولیان و فیلم سازان انجام می شود و کسی در این زمینه سفارشی نداده ، اظهار کرد : البته ممکن است تعداد افراد محدود یا شرکت‌هایی اقدام به سفارش آگهی در حوزه فرهنگی و هنری کنند که در صورت اثبات آگاهانه بودن این اقدام ، جرم تلقی شده و مراجع قضایی در این خصوص تصمیم می‌گیرند .
معاون پارلمانی وزارت فرهنگ با بیان اینکه مسئولان وزارت فرهنگ بارها در مصاحبه‌ها اقدام به بیان مواضع خود در خصوص استفاده از ظرفیت تبلیغات داخلی و ممنوعیت تبلیغات در شبکه‌های خارجی گفته‌اند ، افزود : خوشبختانه سازمان صدا و سیما نیز بر اساس همین امر ، در سال گذشته همکاری خوبی با تولیدکنندگان آثار سینمایی داشت و تیزر تبلیغاتی آثار ساخته‌شده را با تخفیف مناسب پخش کرد .
ایشان با اشاره به اینکه این اقدام رسانه ملی موجب شد ۹۰ درصد قیمت تبلیغات به تولیدکنندگان آثار سینمایی تخفیف داده شود ، ادامه داد : البته باید یادآور شد که همه افراد نمی توانند از این مهم بهره مند شوند زیرا مسئولان مربوطه در صدا وسیما بر اساس معیارها و ضوابط خود و یا بر اساس سلیقه اقدام به ارائه تخفیف می کنند .
وی با تاکید بر اینکه وقتی فیلمی مراحل تولید خود را بر اساس ضوابط انجام می‌دهد و مجوز اکران دارد باید به طور عادلانه مشمول این تخفیف شود ، عنوان کرد : در این میان برخی از سازمان‌ها و نهادهای غیردولتی مانند شهرداری‌ها که فضای تبلیغاتی در اختیار دارند می‌توانند اقدام به تبلیغات در عرصه محیطی کنند تا شاهد رشد و توسعه تبلیغات محصولات فرهنگی باشیم .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.