لخ مایسفکی

رئیس دوسالانه بین‌المللی پوستر ورشو ضمن تاکید بر لزوم تغییر در تابلوها و تبلیغات شهری گفت : هنرمندان جوان ایرانی از طرح‌های بومی در پوسترهای تبلیغاتی استفاده کنند.
به گزارش رصد رسانه ، لخ مایسفکی که مهمان حوزه هنری استان فارس بود در جمع هنرجویان گرافیک شهر شیراز درباره کیفیت کار گرافیست‌های جوان ایرانی اظهار داشت : هنرمندان جوان ایرانی بسیار با استعداد و باهوش هستند و این برای آینده هنر ایران خوب است.
مایسفکی با اشاره به لزوم تغییر در تابلوها و تبلیغات شهری افزود : با نگاهی در شهر تبلیغات بین‌المللی بیشتر دیده می‌شود که این امر باید تغییر کند و هنرمندان جوان ایرانی باید از طرح‌های بومی در پوسترهای تبلیغاتی استفاده کنند.
رئیس دوسالانه بین‌المللی پوستر ورشو ادامه داد : تغییر پوسترهای تبلیغاتی تجربه خوبی برای هنرمندان جوان ایرانی است و با توجه به هوش، استعداد و احساسات هنرمندان جوان ایرانی این امر امکانپذیر است.
وی درباره هنر ایران تصریح کرد : در ایران با سابقه هنری ۶ هزار ساله تایپوگرافی و ذهنیت هنری خارق‌العاده‌ای وجود دارد و هنرمندان جوان ایرانی باید از خود بپرسند که در حال حاضر سنت و مدرنیته چیست و چگونه از آن در هنر استفاده کنند.
لخ مایفسکی طراح، گرافیست، تصویرگر، موسیقیدان و استاد دانشگاه است که دیپلم خود را از کارگاه پرفسور هنریک توماشفسکی پدر مکتب پوستر لهستان دریافت کرده و اکنون نیز پروفسور همان دانشکده است.
وی اگرچه متخصص در گرافیک کتاب، مطبوعات و تبلیغات به‌شمار می‌رود، اما با طراحی پوستر پیوندی عمیق دارد و آثارش در سراسر دنیا به نمایش درآمده است.
آثار این هنرمند در دهه هفتاد سبکی تصویری داشت اما بعدتر به گرافیک سیاه و سفید خلاصه شد و اخیراً به زیبایی شناسی خیابانی روی آورده است .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.