استند تبلیغاتی

معرفی استند تبلیغاتی

استند سازه ایست که انواع چاپ با مدیاهای مختلف بر روی آن نصب شده واین امکان را به شما می دهد که تبلیغات خود را با وضوح بیشتر و دید بازتر در معرض عموم قرار دهید از مزایای انواع استندها می توان به زیبایی ظاهری و سبک بودن آن اشاره کرد که همین امر باعث پرتابل بودن استندها می گردد. استندها با مواد اولیه ای همچون فلز، پلکسی گلاس، کارتن پلاست و … ساخته میشوند.

استند یک سازه نمایشگاهی و تبلیغاتی است که به میزان بالایی درمعرض دید و توجه مخاطبان است. علاوه بر آن ویژگی ها و قابلیت هایی چون زیبایی، سطح تبلیغاتی وسیع، صرفه جویی در زمان و هزینه، نصب وراه اندازی سریع و حمل و نقل آسان انواع استند را به یک روش موثر برای بازار یابی و افزایش بازده سرمایه گذاری تبدیل نموده است.

استندها دارای انواع مختلف می باشند از جمله استندهای تبلیغاتی، استندهای نمایشگاهی و استندهای فروشگاهی که برای استفاده در محیط های داخلی ( indoor banner ) وفضای باز( outdoor banner ) تولید می شوند.
سازه استند تبلیغاتی در مکان های مختلفی برای معرفی تجارت وکسب وکار به صورت ویژه مخصوصا در نقطه خرید بکار گرفته می شود و همچنین در محیط غرفه های نمایشگاهی ، فروشگاه و مراکز خرید،هتل ها، کنفراس‌ها به ویژه کنفراس‌های خبری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای مختلف استند تبلیغاتی

استند تبلیغاتیاستند تبلیغاتی به دلیل مقرون به صرفه بودن کاربرد های متفاونی دارد. استند تبلیغاتی در فضاهای داخلی و خارجی کاربرد های فراوانی دارد. قابلیت استفاده از دو طرف استند تبلیغاتی می تواند در عوامل مقرون به صرفه بودن استند تبلیغاتی موثر باشد. تنوع در رنگ و طراحی استند تبلیغاتی باعث شده است که بدون اعمال تغییرات اساسی بتوان طراحی گرافیکی استند تبلیغاتی را تغییر داد و این موضوع یکی از مهم ترین دلائل پرطرفدار بودن استند تبلیغاتی است.

اهمیت کیفیت چاپ استند تبلیغاتی

استند تبلیغاتیاستند تبلیغاتی یکی از روش های تبلیغاتی مهم شرکت ها و موسسات، برای ارائه لیست خدمات، اهداف و محصولات استفاده از استند تبلیغاتی می باشد،مهمترین ویژگی یک استند خوب علاو بر جنس خوب آن، کیفیت چاپ آن می باشد تا بتواند به بهترین نحو بر مخاطب اثر گذار باشد و ذهنیت مطلوبی از یک استند تبلیغاتی بر مخاطب ایجاد کند و اگر عکس این قضیه رخ دهد واز مواد بی کیفیت در تولید استند و یاچاپ بد بکار گرفته شود می تواند اثرات مخربی در ذهن بازدید کننده داشته باشد.

بنابراین توجه داشته باشید که استند نمایشگاهی بی کیفـیت ممکن است به اشتبـاه القاء کننده کیفیت بد محصول شما باشد، پس در انتخـاب و خرید استند باید با دقت و مهارت لازم اتخاض گردد.

قابلیت ها و ویژگی های استندهای نمایشگاهی و تبلیغاتی

  • استفاده در فضای خارجی و فضای داخلی
  • قابلیت استفاده از دو طرف استند
  • از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه
  • قابلیت نصب، راه اندازی و حمل آسان و سریع
  • قابلیت تغییر طرح گرافیکی استند بدون نیاز به تغییرات اساسی
  • تنظیم ارتفاع و عرض بر اساس سلیقه
  • تنوع در طراحی و ابعاد
  • عدم محدودیت در قالب و فرم
  • قابلیت طراحی براساس نیاز و سلیقه مشتری

مزایا و معایب استند تبلیغاتی

استند تبلیغاتیماندگاری استندها مزیت اول آنها است که در برخی موارد از عیوب آن نیز به شمار می‌آید. در مواقعی که به استند‌ها به‌عنوان جایگاه فروش نگاه می‌شود، ماندگاری حسن است ولی اگر استندها در یک کمپین تبلیغاتی با مدت محدود به‌کار گرفته ‌شوند، دیگر ماندگاری حسن محسوب نمی‌شود، چون زمان محدودی برای استند تعریف شده و باید برند استندها را جمع و طرح تازه‌ای را اکران کند ولی گاهی چون رنگ استند ثابت است و شاید تا دوازده سال هم عمر کند، برندها از خیر طراحی جدید می‌گذرند، در این حالت ماندگاری استند روند تبلیغاتی برندها را دچار اختلال می‌کند. استندها در بسیاری موارد باید نو شوند و اگر دوره‌ شان به پایان رسیده، طراحی مجدد شوند و اگر عکس این عمل انجام شود در این حالت استند از فرم اولیه خارج می‌شود و دیگر قابلیت اصلی را ندارد واین موضوع باعث کاهش اثربخشی این رسانه خواهد شد.

همچنین از دیگر مزایای این رسانه می‌توان به سرعت بالای تولید استندها در برخی از شرکت‌ها سازنده که حدود ۵هزار استند در روز است و وزن و حجم کم آن در حمل‌ و‌نقل و انبارداری و همچنین قیمت پایین آن در مقایسه با سایر رسانه‌های تبلیغاتی دیگر اشاره کرد وعلاوه بر این، محدودیت در فرم و عدم امکان تولید در تیراژهای پایین نیز از معایب استندهاست.

نمونه ای از تصاویر استندهای تبلیغاتی

 

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.