اشتباهات رایج در برندسازی

درکی که از یک برند وجود دارد آنقدر ارزشمند است که نباید به آن دست زد و هرگز نباید با آن خطر کرد، خصوصاً در بازار امروزی که بسیار رقابتی است و فشار و سرعت زیادی در نوآوری وجود دارد. در بازار رقابتی، یک محصولِ پایین تر از حد استانداردن می تواند جایی بین مشتریان داشته باشد زمانی که محصول جدید وارد فروشگاه ها می شود باید کاملا بی عیب و نقص باشد و اینجاست که موضوع تحقیق و توسعه مطرح می شود ولی داشتن محصولی که ظاهراً فقط داخل آزمایشگاه خوب عمل می کند فایده ای ندارد محصول باید بدون هیچ مشکلی در دنیای واقعی هم عمل کند.
روشن است که سازمانی با برند شناخته شده می تواند سودآوری داشته باشد اما مزیت برند برای مشتری در این است که ریسک ادراک شده کمتری به مشتری تحمیل می شود و اطمینان روانی مجدد خرید در مشتری افزایش می یابد به همین دلیل است که مشتریان ترجیح می دهند از یک برند خرید کنند.

برند سازی چیست؟

اشتباهات رایج در برندسازیفرآیندی منظم است که برای ایجاد تمایز، آگاهی و افزایش وفاداری مشتری استفاده می¬شود هدف اصلی از برندسازی یک محصول، خدمت یا سازمان ایجاد ذهنیت و چشم انداز نسبت به تجارت خود در مشتریان است، تا جاییکه رفع نیازهای خود را در گرو مراجعه به شما بدانند. این کار مستلزم دستورهای سطوح بالا و آمادگی لازم برای سرمایه¬ گذاری در آینده اس، برندسازی استفاده از هر فرصتی است تا بگوییم چرا مردم باید یک برند یا نام تجاری را نسبت به سایر برندها انتخاب نمایند. برند سازی یا برندینگ مفهومی فراتر از مارک و نام شرکت می باشد برند یک واژه و نام تجاری ست که توانسته است کاملا جای خود را در ذهن عموم مردم باز کرده و در خاطر آنها هک شده است.
فلسفه برند سازی امروزه گسترش فراوانی یافته است؛ به طوری که برای آن کمپین برند سازی ایجاد شده است، که این کمپین برای ایجاد یک برند به نکات زیادی توجه می نماید از جمله جنبه های تصویری و حتی جنبه های شنیداری یک برند؛ حتی قسمت هایی بر روی تلفظ یک برند در زبان های مختلف مطالعه می نمایند تا برندی را انتخاب نمایند که در تمام زبان ها تلفظی یکسان داشته باشد.
در دنیای امروز بسیاری از شرکت ها که فکر می کنند می توانند در زمینه تجارت موفق باشند، به دنبال نام و برندی برای خود می باشند که بتواند در سراسر جهان نام آنها را بر سر زبان بیندازد می توانیم بگوییم اگر نام تجاری شرکت ما تبدیل به یک برند بشود، دیگر نیازی به تبلیغات گسترده حتی نداریم فقط نیاز به تبلیغاتی داریم که نام برند ما بر سر زبان بماند.

اشتباهات رایج در برندسازی

اشتباهات رایج در برندسازیبرند سازی یکی از موارد غیر قابل چشم پوشی در ساخت یک کسب و کار موفق است بسیاری از اوقات مدیران و صاحبان کسب و کار اقداماتی در جهت برند سازی انجام می دهند که از نظر اصول علمی بازاریابی نه تنها باعث برندسازی نمی شود بلکه مخاطب را بیشتر دچار سردرگمی می کند. برند هویت حقیقی کسب و کار است برند مجموعه ای از پارامتر های کسب و کار است که در ذهن مخاطب نهادینه شده است.
معمولا در پروژه برندینگ خطاهای زیادی توسط طراحان جدید و تازه کار به وجود می آید در اینجا به بررسیاشتباه و پیشنهاداتی برای پرهیز از آنها می پردازیم به عنوان یک طراح جدید، صرف زمان لازم جهت طراحی یک برند منسجم و خوب برای کارتان امری حیاتی است. چرا که معیار سنجش خوب یا بد بودن کار شما توسط مشتریان بر مبنای ارزیابی برند خودتان است که نشان می دهد در کارتان موفق شده اید یا خیر در نتیجه توجه به مسائل و مشکلات رایج و تلاش در جهت پرهیز از آنها به موفقیت شما کمک می کند.

نادیده گرفتن قدرت برند و عدم توجه به برندسازی : در حالی که کسب و کار های بزرگ کاملا از قدرت برند آگاه هستند و سالانه میلیارد ها تومان برای برنامه های تبیلغاتی و برند سازی خود هزینه می کنند، اغلب مدیران کسب و کار های کوچک به برند سازی اهمیتی نمی دهند و اصولا اعتقادی به برند ندارنداگر شما هم دیدگاه مشابهی دارید و فکر می کنید برند فقط مخصوص شرکت های بزرگ تجاری است سخت در اشتباه هستید.
اما باید گفت اگر کسب و کارتان را دوست دارید ، اگر میخواهید به سود بالا برسید و کسب و کارتان را به یک کسب و کار بزرگ تبدیل کنید باید برند سازی را جدی بگیرید حتی اگر کسب و کار شما یک سوپر مارکت است حتی اگر خدمات فنی ساختمانی ارائه می دهید. کسب و کارتان را بی ارزش مپندارید و برای کسب و کار خود ارزش خلق کنید حتی اگر می پندارید مردم کسب و کار شما را یک کار پوچ و تهی می شمارند و کار شما موقعیت اجتماعی پایینی دارد علت آن فقط یک چیز است و آن بی توجهی صنف شما به برند سازی است وقتی شما برای کسب و کار خود ارزشی قائل نباشید، دیگران هم کار شما را بی ارزش خواهند پنداشت.
برند سازی هویت کسب و کار شما را در ذهن مخاطب شکل می دهد برند سازی به شما کمک می کند تا قسمتی از بازار را فتح کنید و هروقت مشتری به دنبال خدمات شما بود اولین گزینه ای که در ذهن او روشن می شود ، کسب و کار شما باشد. پس مطمئن باشید برند سازی برای تمام کسب و کار هایی که قرار است در آینده باقی بمانند و حرفی برای گفتن داشته باشند امری ضروری است.
اشتباهات رایج در برندسازیعدم اجرای صحیح دستور العمل های برند سازی : با عبور از اولین بن بست ، مدیران کسب و کار متوجه نیاز کسب و کارشان به برند سازی می شوند اما نمی دانند چگونه باید شروع کنند و فقط کاری را انجام می دهند تا برندسازی کرده باشند. هرچند اجرای کمپین های بازاریابی و برند سازی می تواند تاثیرات مثبتی در کسب و کار داشته باشد اما ممکن است عدم رعایت اصول برند سازی باعث تخریب هویت کسب و کار شما و همین طور موجب هدر رفتن سرمایه شما بشود.
برخی از مدیران کسب و کار بعد از اینکه متوجه اهمیت برندسازی می شوند به سرعت شروع به تبلیغات در رسانه های مختلف می کنند و نام تجاریشان را به همراه شعار هایی به چاپ می رسانند اما در حال هدر دادن بودجه تبلیغاتی خود هستند.اولین قدم در برند سازی ، آماده سازی پیام هایی است که می خواهید به مخاطبان انتقال دهید یک کسب و کار باید قبل از شروع برنامه های برند سازی موارد زیر را دقیقا و بر اساس فکر مشخص نماید.
فهم و درک قدرت یک برند: زمانی که برای اولین بار کار خود را به عنوان یک طراح شروع می کنید مسلما هیچ جایگاه قدرتمندی در میان مشتریان و بازار رقابت نخواهید داشت. آنچه باعث کسب هویت، اعتبار و شهرت برای شما می شود در ابتدا طراحی یک برند خوب برای کار خودتان و سپس طراحی برندهای جذاب برای مشتریان است که باعث می شود پس از مدتی جایگاه خود را پیدا کنید.
نادیده انگاشتن اهمیت بالای برندینگ و توجه به آن، یکی از اشتباهات رایج است بسیاری از افراد اگرچه کارشان طراحی برند است اما خود به اهمیت و حساسیت کارشان واقف نیستند که این امر باعث از دست دادن فرصت پیشرفت است. ذکر این نکته که برندسازی فقط در طراحی یک لوگو خلاصه نمی شود اهمیت دارد و این نکته ای است که اغلب طراحان فراموش می کنند.
اشتباهات رایج در برندسازیعدم توجه به این مسئله که چه چیز یک برند را منحصر به فرد می کند: تشخیص این نکته که نقاط قوت کار شما به عنوان یک طراح چیست، مقدم بر هر کار دیگری است به عبارت دیگر قبل از اینکه قلم به دست بگیرید و شروع به طراحی اولیه لوگو کنید، به این فکر کنید که شما چه کاری می توانید انجام دهید و چه برتری دارید که رقبای شما فاقد آن هستند، فلسفه ی کار شما چیست، آیا دانش خاصی کسب کرده اید یا خیر و مسائل و سوالاتی از این قبیل سعی کنید برتری های خود را در کارتان نشان دهید.
شعارتبلیغاتی برند باید کاملا بر اساس تجربیات واقعی مشتری انتخاب شود اگر شعاری را انتخاب کنید که با محصول فاصله داشته باشد هرچه فاصله شعار و محصول زیادتر باشد مخاطب کمتر اعتماد می کند نشانه یک شعار تبلیغاتی خوب ، ایمان داشتن پرسنل و مشتریان به آن شعار است.

پیچیده کردن بیش از حد مسائل : بعضی اوقات ممکن است شما اهمیت و قدرت برند را درک کنید و بتوانید یک موفقیت عالی در کارتان ایجاد کنید. اما فراموش نکنید که مهارت در کار و خبره شدن به معنای پیچیده کردن مسائل که باعث سردرگمی مشتریان شود نیست سعی کنید در عین مهارت، سادگی را فراموش نکنید. برای مثال شما می خواهید یک لوگو طراحی کنید لازم نیست که لوگوی خود را مانند رنگین کمان کنید و از طرح های مختلف در آن استفاده کنید طرح خود را ساده کنید تا به راحتی به خاطر سپرده شود.
اشتباهات رایج در برندسازیایجاد یک لوگوی ناسازگار و نامربوط : فراموش نکنید که طراحی یک لوگو همچون قطعه ای از یک پازل است که باید به درستی و در جای مناسب خود قرار بگیرد، نه فرآیندی مجزا. مطمئن شوید که لوگوی طراحی شده ی شما با بقیه اجزای فرآیند برندسازی شما تضادی نداشته باشد و بیان کننده و نشان دهنده ی کسب و کار باشد، برند شما فقط شامل یک طرح خاص با رنگ های مشخص نیست بلکه شخصیتی منحصر به فرد برای خود دارد که قرار است در رسانه ها و دیگر شبکه های اجتماعی به عنوان نماد برند معرفی می شود پس به جزئیات کار دقت کنید و مطمئن شوید که طرح لوگو با فرآیند کلی برند سازگاری داشته باشد.
اگر در برنامه های تبلیغاتی از رنگ ها و تصاویری که نشانه ی کسب و کار هستند استفاده نکنید، به خاطر سپردن کسب و کار شما برای مخاطب سخت تر خواهد بود. بسیاری از برنامه های تبلیغاتی بدون اینکه هیچ رنگ خاصی را در ذهن مخاطب ثبت کنند یا تصویر خاصی را به عنوان نشانه برند به مخاطب معرفی کنند برگزار می شوند.
عدم توجه به بروزرسانی اطلاعات : یکی از نکاتی که معمولا طراحان برند فراموش می کنند این است که علیرغم تلاش فراوان جهت طراحی یک برند خوب، طراحی یک وبسایت برای حضور آنلاین آن برند، تهیه وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی مناسب، فراموش می کنند آنچه مهم است به روزرسانی اطلاعات، پاسخ به بازخورهای افراد و نظرات آنان و برقراری ارتباط دائمی به صورت آنلاین است.
اشتباهات رایج در برندسازیبی توجهی به دریافت بازخوردها : از زمان طراحی برند و پیاده سازی آن، گاه برای پیشبرد بهتر و اطمینان از کیفیت کار لازم است از همکاران، مشتریان و یا افراد مرتبط بخواهید که نظرشان را در مورد کارتان به شما بگویند و یا از طریق شرکت در کلاس های آموزشی طراحی برند به دنبال ایده ها و نظرات جدید باشید اگر برند شما نتواند پیام را به درستی به مشتریان انتقال دهد، کمی تغییر و بازبینی در کارتان لازم است با توجه و دقت در طراحی برندهای قدرتمند و سازگار با کسب و کار می توانید مطمئن باشید که به عنوان یک طراح جدید قدم های درستی بر میدارید.
عدم استفاده از مشتریان در برنامه های تبلیغاتی : یکی از دلایل شکست کمپین های برندسازی عدم استفاده از مشتریان در تولید محتوا است می توانید در بروشورها، تبلیغات در مجله ها، بیلبوردها، تبلیغات رادیو و تلویزیون و …. نظرات مشتریان واقعی خود را منعکس کنید. می توانید قسمتی از سایت خود را به این نظرات اختصاص دهید هنگامی که نظری از مشتری نقل می کنید امانت داری را رعایت کنید و اگر به هر دلیلی قصد ایجاد تغییری در قسمتی از نظر مشتری را دارید از او اجازه بگیرید.
حتما نام مشتری و در صورت لزوم جایگاه شغلی مشتری را پس از نقل نظر او ذکر کنید اگر بتوانید در کنار نقل نظر مشتری از تصویر یا صدای مشتری استفاده کنید بازدهی این روش افزایش خواهد یافت، اینکار به مشتریان شما کمک می کند سریعتر کسب و کار شما را انتخاب کنند فرضا زمانی که مدیر یک فروشگاه از یک نرم افزار حسابداری تعریف می کند، اگر شما نظر او را با رعایت موارد فوق به مدیران سایر فروشگاه ها انتقال دهید احتمال خرید آن نرم افزار توسط آنها افزایش می یابد.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.