تبلیغات یاهو

شرکت یاهو در یک اقدام جدید از ورود کاربران به صفحه ایمیل خود در صورتی که از ابزارها یا نرم افزارهای Ad-Blocker استفاده کرده باشند جلوگیری می کند .
به گزارش مجله رصد رسانه ، اخیراََ کاربرانی که از ابزارها یا نرم افزارهای Ad-Blocker برای جلوگیری از نمایش تبلیغات استفاده می کنند وقتی به صفحه ایمیل خود مراجعه می‌کنند، پیامی به آنها نمایش داده می‌شود که درخواست غیر فعال کردن Ad-Blocker برای ادامه کار را می‌دهد. گفتنی است که این مشکل از حدود یک هفته پیش به شکلی عمومی بروز کرده است .
تبلیغات آنلاین یاهواین اقدام یاهو که به نظر می‌رسد بیش از هر چیز ناشی از دیدگاه این شرکت به موضوع تبلیغات و درآمد حاصل از آن است در شرایطی صورت می‌گیرد که بنا بر گزارشات طی سال ۲۰۱۵ ارائه دهندگان خدمات رایگان ایمیل نظیر یاهو، مایکروسافت و گوگل با مشکل اساسی در رابطه با کاربران خود مواجه شده‌اند . سیستم درآمد زایی این خدمات مبتنی بر تبلیغات است اما مشکلات نمایش تبلیغات – مزاحمت و مصرف پهنای باند – بسیاری از کاربران را از این موضوع نا خرسند می‌کند . در نتیجه بسیاری از کاربران هم به دلایل امنیتی و هم به دلیل رهایی از شر تبلیغات در فضای آنلاین و صفحات ایمیل، اقدام به نصب نرم افزارهای Ad-Blocker کرده اند که این امر تاثیر مستقیم بر درآمد های شرکت های ارائه کننده خدمات دارد.

گوگل پیش از این اقدام به بررسی این مشکل کرده بود و اکنون با استفاده از رهیافتی جدید سعی در فایق آمدن بر آن را دارد. رهیافت جدید گوگل استفاده از تبلیغات به شکلی محتاطانه و در فضایی صحیح برای کاربران است. همچنین مایکروسافت دیدگاه خود را در مورد تبلیغات بر روی سرویس رایگان ایمیل تغییر داده است و اکنون تمرکز اصلی برای تبلیغات را بر روی نرم افزارهای دیگر خود معطوف کرده است.

اما مانند همیشه این یاهو است که راه‌کارها و خلاقیت های عجیب و غریب از خود بروز می‌دهد . اقدام اخیر این شرکت نه تنها روشی اجبار آمیز و ناخوشایند برای کاربران است، بلکه به نوبه خود می‌تواند تاثیرات زیادی بر امنیت استفاده کنندگان از خدمات ایمیل این شرکت داشته باشد. هنوز شرکت یاهو در مورد اقدام اخیر خود توضیح رسمی ارائه نکرده است.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.