مرورگر کروم

مرورگر کروم گوگل پشتیبانی از تبلیغات آنلاین مبتنی بر فلش ادوبی را متوقف کرد.

با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد تبلیغات در اینترنت از فلش استفاده می‌کنند با متوقف کردن تبلیغات مبتنی بر فلش بر روی مرورگر کروم ، تغییری بزرگ در صنعت تبلیغات آنلاین ایجاد خواهد گردید. البته تاثیر این کار زمانی مشخص می‌شود که بدانیم بیش از ۵۰ درصد کامپیوترهای دسکتاپ از مرورگر گوگل برای گشت و گذار در وب استفاده می‌کنند.

گوگل می‌گوید با متوقف کردن تبلیغات فلش ادوبی که از امروز آغاز شده است ، از این پس به طور کامل از HTML5 پشتیبانی خواهد کرد و این کار را برای بهبود تجربه‌ی آنلاین کاربران انجام می‌دهد.

علاوه بر گوگل، فایرفاکس نیز پشتیبانی از فلش را متوقف کرده؛ آمازون نیز حضور تبلیغات فلش بر روی پلتفرم خود را ممنوع کرده و اپل نیز از ابتدا از فلش پشتیبانی نمی‌کند.

به گزارش رصد رسانه ، اریک فرانچی، یکی از فعالان زمینه‌ی تبلیغات آنلاین در اینباره می‌گوید : ناشران آنلاین باید هر چه سریع‌تر به سمت HTML 5 کوچ کنند. باید پروژه‌های مبتنی بر فلش خود را متوقف کرده و بر روی HTML 5 کار کنند. با توقف پشتیبانی کروم گوگل از فلش به زودی شاهد انقلابی در صنعت تبلیغات آنلاین خواهیم بود.

اسکات کانینگهام، یکی از این کارشناسان می‌گوید: بسیاری از اعمالی که در فلش صورت می‌گیرد را می‌توان در HTML 5 نیز اجرایی کرد؛ اما این دو دنیایی متفاوت داشته و نیاز به توانایی و قابلیت‌های متفاوتی نیز دارند.

ولاد گورگف یکی دیگر از این فعالان این عرصه معتقد است تمامی افراد صنعت تبلیغات، هم از بخش عرضه و هم از بخش تقاضا تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت.

اداره‌ی تبلیغات اینترنتی ایالات متحده نیز کارشناسان متعددی را جذب کرده است تا کوچ کردن کمپانی‌های تبلیغاتی به HTML 5 را آسان‌تر کند.

دراین دگرگونی که صورت خواهد گرفت مشکلاتی نیز وجود دارد که یکی از بزرگ‌ترین این مشکلات حجم فایل‌های مبتنی بر HTML 5 است. تبلیغات مبتنی بر HTML 5 بسیار زیبا است؛ اما در مقایسه با فایل‌های فلش حجم آن‌ها بسیار زیادتر است و به نظر می‌رسد این مشکل مهم‌ترین نقطه‌ی تمرکز کارشناسان در سال‌های پیش رو خواهد بود.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.