تبلیغات سال ۹۵

حضور تبلیغاتی برند‌ها در روزهای مناسبتی همیشه مورد توجه مخاطبان است. برندهایی که به مخاطبان خدمات ارائه می‌دهند، مانند یک دوست در روزهای احساسی و معنوی همراهشان باشند. در این راستا برندهایی که برای حضور در روزهای مناسبتی از قبل برنامه‌ریزی کرده و آگهی متفاوتی را ارائه کنند، بیشتر از مابقی مورد توجه قرار می‌گیرند.
ایام عید برای ایرانی‌ها مناسبتی خاص و ویژه است و شرکت‌های مختلف تولید کننده و خدماتی سعی در استفاده از این روزها را دارند. آگهی‌های مناسبتی علاوه بر جنبه همراهی با مشتری، از جنبه تبلیغاتی نیز برای شرکت‌ها اهمیت دارد. ایام‌ مناسبتی، فرصت خوبی برای برندهای مختلف است تا در راستای استراتژی‌های بازاریابی خود به تبلیغات متناسب با آن مناسبت اقدام کنند. مجله رصد رسانه اقدام به بررسی انواع تبلیغات مناسبتی کرده ‌است که در ادامه‌ نیز می‌ خوانید.

هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی به طور عمده در جهت ترفیع و ارتقای فروش استفاده میشود. استفاده ازکالاهای تبلیغاتی نیز مانند خودکار، جاسوئیچی، تی شرت، کلاه، لیوان و فنجان و کیف و کیسه خرید، وسایل و ست چرمی کیف و کمربند و ساعت مچی و دیواری، کتاب ، جاکارتی، فندک، پازل، بوگیر، لوح سپاس، لوازم آرایشی – بهداشتی، کیف و … جزو هدایای تبلیغاتی محسوب می شوند.
اهدافی مانند معرفی برند، یادآوری و به خاطرسـپاری نام شـرکت، بالابردن سهم بازار و مهم تـر از همه حفظ و یا افزایش مشتریان وفادار در ارتباط با مخاطبان مطرح می شود. اما گاهی شرکتی برای ایجاد انگیزه و تعهد در پرسنل و کارکنان خود نیز، هدایای تبلیغاتی را در نظر می گیرد. بعنوان مثال اکثر موسسات و بانک ها سالنامه ها و تقویم های نوروزی را برای کارکنان و مشتریان خاص خود تهیه می کنند که این اقدام می تواند در مخاطب تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد و مکمل عملیات بازاریابی و ارتقا و پیشبردی برای حساب های بیشتر می گردد.

نمونه ای از هدایای تبلیغاتی سال ۹۵

برگزاری جشنواره های نوروزی

برگزاری جشنواره های نوروزی علاوه بر گسترش فرهنگ و سنت های ایرانی موقعیت مطلوبی است تا سازمان ها و نهاد های خصوصی و دولتی تخفیفاتی را برای کالا ها وخدمات خود عرضه کنند و سعی در جلب نظر مشتری نمایند.
در اواخر سال ۹۴ جشنواره های متعددی در ساختمان های تجاری، فروشگاه ها، محصولات و… برگزار شده که در این قسمت میتوانید نمونه ای از این جشنواره ها که همراه با تخفیف تبلیغات را عرضه نموده اند ملاحضه نمایید.

المان های نوروز در سال ۹۵

آغاز سال ۹۵ بهانه ای بود تا اکثر شهرها با نصب المان های نوروزی ،میادین سطح شهر را سازماندهی کنند و هویت جدیدی به آن ببخشند.
جانمایی المان های نوروزی بر خلاف سال های گذشته، امسال تلاش شده تا جانمایی بر اساس موقعیت مکانی وبافت فرهنگی و اجتماعی در هر محله و منطقه باشد. نصب المان ها توانسته روحیه خوبی را در بین مردم شهر ایجاد کند، حتی شهروندان اقدام به گرفتن عکس یادگاری با آن ها می نمایند. در سال های گذشته شهروندان کمتر به پیام‌هایی که در المان ها بود توجه می کردند اما در حال حاضر شاهد هستیم که پیام های نهفته در آن را به خوبی کشف می کنند.

تصاویر نمونه ای از المان های نوروزی ۹۵

اس ام اس های تبلیغاتی

«با نزدیک شدن به عید نوروز، بازار ارسال پیامک های تبریک و پیامک های تبلیغاتی بسیار گرم خواهد شد. مطمئناً با بالا رفتن تعداد پیامک های تبلیغاتی سود حاصل از ارسال پیامک ها نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. به همین دلیل مدیران ملی پیامک تصمیم گرفته اند به مناسبت عید نوروز و تا پایان اسفند ماه با ارائۀ تخفیف ۵۰ درصدی، پنل های نمایندگی خود را به فروش برسانند و….» این نمونه ای یک متن تبلیغاتی از پنل تبلیغاتی پیامک به مناسبت نوروز ۹۵ می باشد که بسیاری از شرکت ها برای ترغیب مشتری از این روش تبلیغاتی بهره میگیرند.

پیامک یک ابزار خوب برای ارتباط و ترغیب مشتری است. این موضوع را به یاد داشته باشید که هنوز جمعیت بسیار زیادی هستند که از اینترنت استفاده نمی‌کنند. اما همه تلفن همراه دارند و آنقدر هم سرشان شلوغ نیست که نتوانند به یک پیامک ساده پاسخ دهند،به این ترتیب در آغاز سال ۹۵ تبلیغات پیامکی بسیاری برای توسعه و فروش محصولات بکار گرفته شده است.

تبلیغات اینترنتی

imagesیکی از بروزترین و جذاب ترین تبلیغات، تبلیغات اینترنتی می باشد که کاربران هر چیزی را بخواهند بصورت اینترنتی مهیا کنند کمتر به مشکل جدی برخورد می کنند. تبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات در محیط وب اشاره دارد.
در فرایند تهیه و اجرای تبلیغات اینترنتی، شرکتهای تبلیغاتی، ناشران اینترنتی، تبلیغ‌دهندگان (سازمانها و شرکتهای تولیدی و خدماتی) در حال فعالیت می باشند.
صاحب برند و مشاغل از روش های همچون دسترسی به شبکه های مجازی،ایمیل تبلیغاتی،تبلیغات در سایت ها و… آگهی تبلیغاتی خود را درج می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.