ایمیل تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتی

تقریبا همه افراد در دنیای فن آوری امروز حداقل یک آدرس ایمیل دارند که به صورت روزانه و یا حداقل هفتگی بررسی میکنند.. یکی از مهمترین دلایل رشد این روش تبلیغاتی ارزان بودن آن است و در عین حال مدیر سایت میتواند با بالاترین و دقیق ترین آمار میزان مشاهده و بازخورد ایمیل های ارسالی را بررسی کند. به معنای دیگر ایمیل تبلیغاتی عبارت است از ارسال ایمیل تبلیغاتی هدفمند با سرعت بالا به هزاران نفر جهت معرفی خدمات و یا محصولات شما و یا جلب بازدید کننده برای سایت یا وبلاگتان.
ارسال ایمیلهای تبلیغاتی یکی از بهترین و به صرفه ترین روش های تبلیغات در سطح شبکه جهانی اینترنت است. در این روش شرکتها قادر خواهند بود محصولات و خدمات خود را با کمترین هزینه به هزاران و حتی میلیونها نفر در سرتاسر جهان معرفی نمایند. ، همچنین با توجه به نوع خدمات و محصولات می توان قشر خاصی از کاربران را برای معرفی محصولات انتخاب نمود و این خود دلیلی است بر هدفمند بودن این شیوه تبلیغاتی است.

سیستم عضویت در ارسال خبرنامه

ایمیل تبلیغاتیدریافت ایمیل تبلیغاتی مانند تبلیغات تلویزیونی و یا رادیویی بی خبر به سراغ مخاطب نمیرود!! کاربران ایمیل خود را بررسی میکنند و در صورت تمایل ایمیل شما را هم بررسی میکنند و در غیر این صورت با یک کلیک ایمیل شما را به سطل آشغال میفرستند. اما مسئله مهم این است که چه کار کنیم تا کاربران به ایمیل های ما اهمیت بدهند و آنها را راهی سطل زباله نکنند. یکی از مسائلی که این روزها در اکثر وب سایت ها مشاهده میشود سیستم عضویت در ارسال خبرنامه است. در این سیستم شما آدرس ایمیل خود را به سیستم معرفی میکنید تا در صورتی که محصول و یا خبر جدیدی در مورد موارد مورد علاقه شما وجود داشت از طریق ایمیل مطلع شوید. یکی از مهمترین مزایای این سیستم این است که هر گاه مایل بودید میتوانید اشتراک خود را قطع کنید.

ارسال ایمیل تبلیغاتی کارآمد

در صورتی که مایل به ارسال ایمیل تبلیغاتی بودید بایستی موارد مهمی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید. همیشه قبل از شروع به کار هدف اصلی خود را تعیین نمایید. در صورتی که مایل به معرفی برند خود دارید
بایستی به گونه ای خاص خود را معرفی کنید و اگر قصد فروش آنلاین محصولی را دارید بایستی به گونه ای دیگر عمل کنید. مسئله مهمتر مشخص کردن طبقه بندی افراد دریافت کننده ایمیل ها است. ارسال ایمیل بی هدف تنها وقت و هزینه شما را ایمیل تبلیغاتیهدر میدهد و حتی ممکن است برعکس عمل کند و به جای آنکه مشتری را به سمت شما هدایت کند ، مشتریان را از سایت و برند شما فراری دهد!! حتما ایمیل دریافت کنندگان را طبقه بندی کرده و به افراد خاصی که هدف بازار شما هستند ایمیل ارسال کنید.
ایمیل های خود را زیاد شلوغ نکنید. به توضیح کوتاه و روشنی اکتفا کنید و در ادامه با یک لینک کاربر را در صورت تمایل به توضیحات و اطلاعات بیشتر به سایت خود هدایت کنید. دقت داشته باشید که بسیاری از میل سرورها تصاویر موجود در ایمیل ها را به صورت مستقیم نمایش نمیدهند پس بهتر است از تصاویر در ایمیل خود زیاد استفاده نکنید و فرض را بر این بگذارید که شاید کاربران ایمیل شما را مشاهده نکنند. دقت داشته باشید که استفاده از عنواین خاصی مانند برنده شدید ، شانس ، قرعه کشی و … به صورت خودکار ضریب شناسایی ایمیل شما را به عنوان اسپم بالا میبرد پس حتما در انتخاب عنوان ایمیل خود دقت داشته باشید. اگر عنوان مناسبی را انتخاب نکنید حتی در صورتی که ایمیل شما اسپم نباشد ، توسط کاربر مورد توجه قرار نمیگیرد و کاربر آنرا باز نخواهد کرد.

مزایای استفاده از ایمیل تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتیایمیل تبلیغاتی نوعی بازاریابی مستقیم است که بواسطه ایمیل صورت می‌گیرد. در این بازاریابی می‌توان کالا یا خدمات را از

طریق ایمیل به مخاطبان معرفی نمود. اینکار به صورت ارسال یک پیام به یک یا چند مخاطب با هدف ایجاد یک ارتباط تجاری یا جمع آوری پول صورت می‌گیرد. پژوهشگران تخمین زده‌اند در سال ۲۰۰۶ شرکت‌های آمریکایی ۴۰۰ میلیون دلار برای ایمیل تبلیغاتی هزینه صرف کرده‌اند.

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی با هدف افزایش رابطه تجاری با مشتریان فعلی یا قبلی خود، به منظور تشویق وفاداری مشتری و تکرار کسب و کار
 • ارسال ایمیل گروهی با هدف به دست آوردن مشتریان جدید و یا متقاعد کردن بلافاصله مشتریان فعلی به خرید چیزی
 • معرفی و فروش محصولات در اینترنت به مکان و زمان وابسته نیست.
 • هزینه تبلیغات اینترنتی بسیار کمتر از هزینه های سرسام آور سایر روشهای تبلیغاتی است.
 • پس از ورود کاربران به سایت می توان رفتار آنها در وب سایت را مورد بررسی قرار داد.
 • پس از خرید می توان از طریق ایمیل و اس ام اس پیشنهادات جدید و ویژه به خریداران داد.
 • اضافه کردن تبلیغات به ایمیل هایی که توسط دیگر شرکت ها به مشتریانشان فرستاده می شود.
 • تاثیر دقیق آن بر روی سرمایه گذاری ،کارایی بسیار بالا و همچنین ایمیل تبلیغاتی دومین روش بازاریابی به عنوان موثر ترین تاکتیک های بازاریابی آنلاین .
 • ایمیل تبلیغاتی می تواند تعداد قابل توجهی از مشترکان ایمیل را که علاقه دارند،در مورد موضوعات مورد نظرشان ایمیل دریافت کنند،جلب کند.
 • بیش از نیمی از کاربران اینترنت در یک روز معمولی ایمیل خود را چک میکنند و یا اقدام به ارسال ایمیل میکنند.
 • کاهش زمان و نیروی مصرفی

معایب استفاده از ایمیل تبلیغاتی

 • مشکلات دسترسی به اینترنت مانند قطعی و کند شدن اینترنت.
 • آشنا نبودن برخی از کاربران به اینترنت و طرز استفاده از آن.
 • اعتماد نداشتن برخی از کاربران به تبلیغات اینترنتی.
 • تغییرات و پویایی اینترنت که باعث تغییر در روشهای بازاریابی می شود.
 • ملاحظات امنیتی و محرمانگی اطلاعات کاربران.
 • اتصال به اینترنت نیازمند وسایل و فن­آوری است که کم و بیش‌گران قیمت هستند.
 •  برای گرفتن اطلاعات از اینترنت باید ابتدا درخواست ارسال شود، برخلاف رادیو و تلویزیون که به محض روشن شدن شروع به پخش برنامه و انتقال اطلاعات می‌کند. عدم آشنایی مخاطب با ارسال درخواست باعث می‌شود که او نتواند از این امکانات بهره ببرد.
 •  از بین تمام کسانی که به اینترنت دسترسی دارند حجم بالایی را کشورهای توسعه یافته تشکیل می‌دهند.
 • سایت‌های اینترنتی به میزان سایر رسانه‌ها از امنیت کافی برخوردار نیست چرا که همواره تحت نفوذ Hackerها قرار می‌گیرند، که گاه باعث دزدیده شدن اطلاعات شخصی مخاطبان و اخلال در کار دستگاه‌های سرویس دهنده است.
 • تا زمانی که خدمات اینترنتی بی سیم از طریق تلفن های همراه عملی شود این نقص در مورد اینترنت وجود دارد که مانند سایر رسانه ها قابل حمل و نقل و جابجایی نیست.

، ، ،

3 دیدگاه برای نوشته: بررسی مزایا و معایب استفاده از ایمیل تبلیغاتی

 1. متاسفانه ارسال ایمیل های تبلیغاتی اسپم و نا خواسته اینقدر زیاد شده که این ابزار تاثیر خودش رو از دست داده

  1. کاملا درسته
   ارسال ایمیل باید هوشمندانه و هدفمند باشه در غیر اینصورت هیچ ارزشی نداره.
   اما در نظر داشته باشید که ایمیل تبلیغاتی همچنان CPM (هزینه برای هر هزارنفر) خیلی بالایی دارد و یک ابزار تبلیغاتی بسیار مفید است.
   با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.