بازاریابی انتظار چیست؟

بازاریابی انتظار چیست؟

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده در حالی که در یک پمپ بنزین ایستاده اید مدتی را صرف تماشای یک آگهی کوچک کنید؟ به این نوع از بازاریابی، بازاریابی انتظار یا Wait Marketing گفته می شود و شکلی از بازاریابی است که در حالی که برای چیزی منتظر هستید، شما در معرض تبلیغ قرار می گیرید.
درک بازاریابی انتظار دشوار نیست در واقع، هر زمان که شما ایستاده و منتظر چیزی هستید و یک آگهی را می بینید، این یک کمپین بازاریابی انتظار است. مانند انتظار در مطب دکتر، ترافیک و بیلبوردهای خیابان، فرودگاه، ایستگاه قطار یا صف انتظار در یک فست فود و یا وقتی در حال دانلود یک ویدئو از اینترنت هستید و ….معمولا در هنگام انتظار، مخاطبین ۲ تا ۳ مرتبه بیشتر از تبلیغات تلویزیونی آماده پذیرش تبلیغات هستند.
بازاریابی انتظار چیست؟انتظار این است که هنگامی که شما مفهوم بازاریابی انتظار را درک کنید، در همه جا شروع به توجه به آن کرده و هرآگهی را دوباره در ذهن خود بازسازی می کنید تا ببینید که چگونه در آن زمان خاص، بازاریابی انتظار روی شما تأثیر بیشتری می گذارد. موضوع شگفت انگیز این است که این نوع از بازاریابی را می توانید در مورد وب سایت و یا وبلاگ خود هم به صورت موثر استفاده کنید.

چرا بازاریابی انتظار قدرتمند است؟

بازاریابی انتظار یک فرم بسیار قدرتمند از بازاریابی است اما چرا؟ چرا زمانی که ایستاده ایم و هیچ کار خاصی انجام نمی دهیم به تبلیغاتی که به ما نشان داده می شود واکنش نشان می دهیم؟
دلیل آن ساده است  مغز ما نیاز به لذت فوری دارد مغز انسان به جستجوی لذت متصل است و در سریعترین حالت ممکن به دنبال آن می گردد، هنگامی که چیزی خوشایند روی می دهد، سلول های خاصی در مغز دوپامین آزاد می کنند که باعث می شود احساس خوبی به ما دست بدهد و به بخش های دیگر مغز می گوید که این چیز خوبی برای انجام است و سپس مانند ساخت یک یادداشت ذهنی به دنبال تجربه های مشابه بعدی خواهد بود.
بازاریابی انتظار چیست؟در جهان iPad ها، iPhone ها، اتومبیل های سریع و لوکس، فیلم های سینمایی، توییتر و فیسبوک، انسان ها نیاز به ارضاء و لذت سریع و سریع تر دارند. به یک کافه بروید و به مدت ۲۰ دقیقه بنشیند و به افراد خوب دقت کنید، آنها به محض نشستن سریع موبایل خود را بیرون می آورند و با آن مشغول می شوند به این دلیل که از منتظر بودن خسته می شوند و ترجیح می دهند با چیزی سرگرم باشند. و این پاسخ این سؤال است که چرا بازاریابی انتظار جواب می دهد.

خودتان را وقتی در صف طولانی یک پمپ بنزین در انتظار به سر می برید به یاد آورید … . شما دوست دارید زودتر از این شرایط کسالت بار خارج شوید. مغز شما به دنبال نوعی ارضاء است و به محض دیدن یک تبلیغات مخصوصاً اگر جالب هم باشد به شما می گوید که برای اینکه احساس بهتری داشته باشید به توجه به آن نیاز دارید و شما با آن سرگرم می شوید و کمی این اتلاف وقت برای شما جبران می شود.

استراتژی بازاریابی انتظار باید اثرگذار باشد

بازاریابی انتظار همیشه هم مؤثر نیست صرفا اینکه کسی در حال انتظار ایستاده است به این معنی نیست که با هر تبلیغی که شما در مقابلش قرار می دهید ارتباط برقرار می کند. این را هم در نظر بگیرید که مثلاً وقتی مردم در پمپ بنزین هستند در حالت صرفه جویی می باشند و یک تبلیغ تجملاتی مناسب نمی باشد به منظور اثرگذارتر بودن هر چه بیشتر استراتژی بازاریابی، شما باید مواردی مانند آنچه در ادامه مقاله می آید را در نظر بگیرید:

مخاطبان تبلیغات شما چه کسی هستند : ابتدا باید از خود سئوال بکنبد که آگهی تبلیغاتی شما چه کسانی را هدف قرار می دهد؟ مادران، پدران و یا بچه ها در خانواده؟ نوجوانان و یا بازنشستگان؟ بسیار دقیق در مورد کسانی که می خواهید با آن ها ارتباط برقرار کنید، فکر کنید.

مخاطبان شما در نقطه ی مشخصی از زمان و مکان چه می خواهند : همه محصولات در تمام اوقات به کار نمی آیند. برخی از مردم چیزهای مختلف را در زمان های مختلف روز و در مکان های خاص می خرند. به عنوان مثال، احتمال فروش چیزی مانند سیگار در بازار میوه و تره بار خیلی کم است پس برقراری ارتباط تبلیغاتی در مکان و زمان صحیح را به یاد داشته باشید.

بازاریابی انتظار چیست؟ چقدر خرج خواهند کرد : همانطور که مردم محصولات مشابه در هر مکان خریداری نمی کنند، مقادیری که خرج می کنند هم به جایی که هستند بستگی دارد. این موضوع بسیار مهم است.
• دیدن آن چند بار نیاز است : گاهی اوقات شما نیاز دارید یک شخص را با تبلیغ یک محصول اشباع کنید تا در بازاریابی آن غرق شود. یک خانم ممکن است برای تغییر برند مورد علاقه خود در لباس و یا لوازم آرایشی ۱۰ یا ۲۰ بار به دیدن آگهی شما نیاز داشته باشد در نظر بگیرید که چقدر باید آگهی خود را نشان دهید تا بالاخره اثر کند.
• مخاطبان شما در نقطه ی مشخصی از زمان و مکان چه می خواهند : همه محصولات در تمام اوقات به کار نمی آیند. برخی از مردم چیزهای مختلف را در زمان های مختلف روز و در مکان های خاص می خرند. به عنوان مثال، احتمال فروش چیزی مانند سیگار در بازار میوه و تره بار خیلی کم است. پس برقراری ارتباط تبلیغاتی در مکان و زمان صحیح را به یاد داشته باشید.

مکان بازاریابی انتظار

بازاریابی انتظار چیست؟بازاریابی انتظار همیشه هم مؤثر نیست صرفاً اینکه کسی در حال انتظار ایستاده است به این معنی نیست که با هر تبلیغی که شما در مقابلش قرار می دهید ارتباط برقرار می کند. مهم ترین نکته در بازاریابی انتظار تناسب مکان تبلیغات با نوع تبلیغ است باید مکان مورد نظرمتناسب با تبلیغات شما باشد شما نمی توانید در یک مطب دندانپزشکی از تبلیغ روغن موتور یا یک نوشابه انرژی زا استفاده کنید. زیرا ذهن شخص در آن زمان به فکرزیبایی و سلامت دندان های خود است تبلیغی در این زمان نتیجه می دهد که در مورد سلامت دندان، دهان، سلامتی بدن و زیبایی باشد.
خمیر دندان،مسواک ، نخ دندان ، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم ورزشی و … تبلیغات متناسب با این مکان می باشند، برای روغن موتور و نوشابه انرژی زا به ترتیب می توانید از تبلیغ در پمپ بنزین و باشگاه های ورزشی استفاده کنید. نکته بعدی متناسب بودن تبلیغ از نظر روانشناسی است شخصی که از مترو استفاده می کند به تبلیغات یک جنس لوکس و گران قیمت عکس العمل نشان نمی دهد، زیرا کسانی که از مترو استفاده می کنند در حال صرفه جویی هستند، پس به یک تبلیغ لوکس و تجملاتی گران قیمت عکس العمل نشان نمی دهند به یاد داشته باشید بازاریابی انتظار باعث صرفه جویی ۳۰٪ تا ۷۰٪ در تبلیغات و بودجه شما می شود.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.