بهبود مدیریت شبکه های اجتماعی ضعیف

شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره و روابط امروزی ما ایفا میکنند همچنین تعداد بسیار زیادی از افراد جامعه از انتشار مطالب مفید در کنار دوستان و خواندن نظرات دیگر افراد در مورد آنها لذت میبرند. اما تا چه حد مطالبی که منتشر میکنید مدیریت شده هستند.

شرکت های مختلف؛ با استخدام یک مدیر اجتماعی به دنبال اهداف گوناگونی هستند و انتظارات شان از او ممکن است متفاوت باشد. اما در حالت کلی برخی نشانه های اخطاردهنده ای وجود دارند که اگر آنها را در کاندیدای مدیر اجتماعی دیدید بدین معنی ست که شخص اشتباهی را بعنوان مدیر اجتماعی استخدام کرده اید. در این مقاله به توصیف برخی از راهکارها پرداخته ایم. با رصد رسانه همراه باشید.

مزایا و معایب مدیران فعال در شبکه‌های اجتماعی

downloadمزیت: فعالیت یک مدیر ارشد اجرایی در فضای اجتماعی، چه به صورت شخصی یا به نمایندگی از شرکت، باعث گسترش برند می‌شود. با حضور در این شبکه‌ها، فعالیت‌های بازاریابی نیز گسترش می‌یابد و سازمان، در دسترس طیف توانمندتری از مخاطبان قرار می‌گیرد.

معایب: اگر مدیر سازمان دستور جلسه یا پیام منحصربه‌فردی برای ارائه در فضای آنلاین نداشته باشد، ایجاد یک حساب کاربری فرعی در بهترین حالت، پیام بازاریابی برند را تضعیف می‌کند. در بدترین حالت، ممکن است مخاطبان خود را از دست بدهید.

مزیت: یک مدیر فعال می‌تواند به عموم مردم نشان دهد که سازمان تا چه حد نسبت به خدمات مشتری متعهد است. اگر مدیر ارشد اجرایی بتواند با تک تک افراد در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کند، وفاداری مشتریان و اعتماد آنها نسبت به برند افزایش می‌یابد. کسی هست که نخواهد با مدیر یکی از ۵۰۰ شرکت برتر دنیا، هرچند به‌صورت مجازی صحبت کند؟

معایب: عملکرد ضعیف در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند زیان‌آور باشد. اگر مدیر اجرایی یا نماینده‌ اش به نام برند سازمان، مطلبی را نسنجیده توییت کند، سازمان ممکن است درصدد جبران برآید. اما مردم جهان هرگز مطلب توییت‌شده را فراموش نخواهند کرد و احتمالا مدیر ارشدی را که آن مطلب را منتشر کرده نخواهند بخشید. مثل توییت شرکت «کنت کول» در سال ۲۰۱۱ که اندکی بعد حذف شد و این شرکت ناچار شد از همه مخاطبانش عذرخواهی کند. فضای اجتماعی مجازی، یک خیابان دوطرفه است، پس نمی‌توانید هر چه را دوست داشتید پست کنید و انتظار نتیجه مثبت داشته باشید.

برخی از ویژگی های یک مدیر شبکه های اجتماعی ضعیف

حضور نداشتن در شبکه های اجتماعی

imagesنیازی به گفتن نیست! طبیعی ست که کسی را که برای مدیریت شبکه های اجتماعی استخدام می کنید باید بتواند با شبکه های اجتماعی آشنا بوده و توانایی هدایت و مدیریت آنها را نیز داشته باشد. گاهی اوقات، برخی از کسب و کارها بدون اینکه ببینند آیا این شخص قادر بوده نتایج خوبی را از فعالیت هایش بدست آورد یا خیر، تنها به تخصص داشتن او در این حوزه توجه می کنند ! بنابراین اگر متوجه شدید که مدیر شبکه های اجتماعی کاندیدتان، تنها ۴۰ نفر فالوور را در فیسبوک خود داشته و هیچ فعالیتی در هیچ یک از پلت فرم های دیگر نداشته باشد نمی تواند برای شما نتیجه ای را حاصل کند. آنها باید پروژه هایی را که با مشتری از طریق استفاده از شبکه های اجتماعی داشته و به اتمام رسانده اند را به شما به عنوان نمونه نشان دهند. اگر اینکار را نکنند، شما چطور باید از آنها انتظار داشته باشید که به با موفقیت فعالیت های شبکه های اجتماعی شما را مدیریت کنند؟

زمانی که استراتژی مدیر با اهداف شما مطابقت نداشته باشد

images-1رشد فالوورهای شبکه های اجتماعی شما تنها با افزایش اعداد و یا چند هدف کوچک دیگر مشخص نمی شود. کسب و کارهای مختلف اهداف گوناگونی را از بازاریابی شبکه های اجتماعی شان دارند. مدیر شبکه های اجتماعی شما نیز باید این اهداف شما را مدام در ذهن خود داشته باشد. به طور مثال، اگر هدف شما افزایش فالوور است می توانید در بلندمدت به افزایش ارتباطات مشتریان بالقوه بپردازید اما اگر مشاهده کردید که مدیر شبکه های اجتماعی شما در حال لینک کردن و پست کردن مطالبی ست که ترافیک وب سایت شما را افزایش دهد، یعنی چیز اشتباهی در حال رخ دادن است! اگر متوجه نشدید که آنها در حال انجام چه کارهایی هستند که با هدف شما مرتبط است، از آنها سوال کنید. اگر پاسخ مناسبی برای این سوال خود دریافت نکردید احتمالا بدین معنی ست که خودشان هم نمی دانند در حال انجام چه کاری اند!

عدم ارتباطات موثر

images-2شبکه ی اجتماعی در کلمه ی “ارتباط” خلاصه می شود. اگرچه فرمت آن با بسیاری از کانال های بازاریابی سنتی دیگر متفاوت است اما مدیر شبکه های اجتماعی شما همچنان باید بتواند پیام ها را از طریق آن به خوبی و وضوح دریافت و ارسال کند. بنابراین اگر دریافتید که ارتباطات آنان گیج کننده، غیرحرفه ای و مناسب برای برند نیست احتمالاً بدین معنی ست که برای کار کردن در استراتژی شما ساخته نشده است.

شنونده ی خوبی نباشند!

images-3رسانه های اجتماعی مثل یک خیابان دوطرفه هستند. بنابراین مدیر اجتماعی شما نباید تنها در پست و مطلب گذاری مهارت داشته باشد. بلکه باید قادر باشد تا به صحبت های دیگران در این پلت فرم ها گوش فرا دهد. برای مثال؛ بسیاری از مشتریان وجود دارند که از شبکه های اجتماعی تنها برای سوال پرسیدن و رفع نگرانی های شان درباره ی شرکت ها و برندها استفاده می کنند. اگر مدیر شبکه های اجتماعی شما این پست ها از طرف مردم را نادیده گرفته و یا به طریقی بپیچاند (بدون اینکه واقعاً به آنها گوش دهد) یه هیچ عنوان نشانه ی خوبی نیست!

نتایج مطلوبی را به ارمغان نمی آورند!

images-4بازاریابی شبکه های اجتماعی یک فرآیند همیشه در حال تغییر است. بنابراین ضروری و بدیهی نیست که بتوانید در طول یک شب کسب و کار خود را به موفقیت برسانید. اما در همه حال، فعالیت های مدیر شبکه های اجتماعی شما باید نتایجی را به همراه داشته باشد. این نتایج می تواند در جهت افزایش ترافیک برای وب سایت، فروش و … باشد. اگر اینطور نیست، احتمالاً تلاش های آنان برای سرمایه گذاری شما سودمند نخواهد بود!

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.