المپیک ریو

بر اساس اطلاعات دریافتی از ۱۱ میلیون دستگاه تلویزیون هوشمند ، آگهی های تبلیغاتی زیر از بیشترین تعداد بازدید در سرتاسر جهان برخوردار بوده اند . حین شمارش مدال ها به طور جدی ، می توان از سهم برند های مختلف در دنیای تبلیغات تلویزیونی نیز مطلع شد .
به گزارش مجله رصد رسانه ، در نیمه راه المپیک ، ۳۵۱ برند مختلف تاکنون ۶۶۷ آگهی تبلیغاتی تلویزیونی منحصر به فرد با ۷۸۶۷ مرتبه نمایش را به روی آنتن برده اند که حدودا یک ششم از آن ها در ساعات اوج مصرف (۸ تا ۱۱ شب) پخش شده اند . این آمار با بررسی شبکه های NBC ، زیر مجموعه NBC Universal و هم رده آن یعنی NBC Sports ، USA NetworK ، BRAVO، MSNBC و CNBC به دست آمده است .
با بررسی آگهی های تبلیغاتی پخش شده در ۱۱ میلیون دستگاه تلویزیون هوشمند ، iSpot.tv پخش بیش از ۷٫۷ میلیارد مرتبه آگهی تبلیغاتی در ایالات متحده آمریکا از ابتدای بازی های المپیک تاکنون را تخمین می زند . میزان مشاهده آگهی ها همچنین به برند ها در راستای تصمیم گیری درباره پخش یا عدم پخش مجدد آگهی های تبلیغاتی کمک می کند . آگهی های تبلیغاتی با متوسط حدودا ۹۰% بازدید باز هم از تلویزیون پخش خواهند شد .
با تجزیه و تحلیل آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی ، آگهی های خودروسازان ۱٫۱۲۸ میلیارد مرتبه، شرکت های بیمه ۵۱۸ میلیون مرتبه، استودیو های فیلمسازی ۴۳۱٫۷ میلیون مرتبه و شرکت های ارائه دهنده کارت های اعتباری ۳۵۱ میلیون مرتبه از تلویزیون های هوشمند پخش شده اند . سهم NBCU از آگهی های تبلیغاتی در زمان پخش برنامه هایی نظیر “Timeless”، “This is Us” و “Sunday Night Football” تاکنون هر بار بیش از ۱۲۰ میلیون مرتبه بوده است .
به غیر از وله های تلویزیونی ، هیچ آگهی تبلیغاتی به تنهایی به اندازه آگهی تبلیغاتی Visa Carpool اکشن نبود که البته ۱۴۰ میلیون مرتبه توسط بینندگان تلویزیون مشاهده شد .
شاید شما از آگهی تبلیغاتی Chevy با همهمه شهر Malibu خسته شده باشید اما با گذشت هفت روز از پخش آگهی های تبلیغاتی خودرو های Camaro و Equinox، آن ها ۱۲۰ میلیون مرتبه از تلویزیون های هوشمند پخش شده اند .
در زیر به پنج برند برتر با بیشترین میزان تماشای آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی در هفته اول بازی های المپیک اشاره می کنیم :

 1. بی ام دبلیو، با برآورد بودجه ۱۸ میلیون دلار، ۱۱۳مرتبه ۱۰ آگهی تبلیغاتی خلاقانه مختلف را ساخته و ۲۶۲ میلیون مرتبه بازدید را به خود اختصاص داده است . آگهی های تبلیغاتی این برند با موضوع آینده ۸۹% بینندگان را مجذوب خود کرده اند.
  پربیننده ترین آگهی: بهترین اتومبیل
 2. ٫Visaبا برآورد بودجه ۱۲٫۲ میلیون دلار و تعداد ۲۱۴ میلیون بیننده، ۱۱۵ مرتبه ۶ آگهی تبلیغاتی را پخش کرده است. آگهی های تبلیغاتی با موضوع ایالات متحده آمریکا وظیفه خود را در قبال جلب توجه و حفظ مخاطب با متوسط ۹۴٫۹۱% بیننده به شکلی تمام عیار انجام داده اند.
  پربیننده ترین آگهی: “The Carpool to Rio” (با درخشش میسی فرانکلین و کری والش جنینگز)
 3. شورلت، با برآورد بودجه ۱۶٫۵ میلیون دلار و بیش از ۲۰۱٫۲ میلیون نفر بیننده، ۱۰۴ مرتبه پخش شش آگهی تبلیغاتی این برند در تلویزیون از متوسط نرخ بیننده ۸۵ درصدی برخوردار بوده اند.
  پربیننده ترین آگهی: Camaro، Equinox، Malibu، Silverado HD
 4. سامسونگ، با برآورد ۱۳٫۸ میلیون دلار بودجه، تقریبا ۱۸۹ میلیون نفر بیننده و ۷۹ مرتبه پخش ۴ آگهی تلویزیونی ۹۰% بیننده را برای خود رقم زده است.
  پربیننده ترین آگهی: “More Everything” (با درخشش و آواز لوئیس آرمسترانگ)
 5. ٫Geico با برآورد ۱۵٫۵ میلیون دلار بودجه و در نهایت ۲۶۳ مرتبه پخش ۶ آگهی تبلیغاتی موفق به ثبت رقم ۱۷۲ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۴۳۵ نفر بیننده شد. تبلیغات شرکت بیمه Geico هم تراز با سایر آگهی های المپیک از متوسط نرخ بیننده ۹۰٫۷ درصدی برخوردار بودند.
  پربیننده ترین آگهی: “Butt Dial: It’s What You Do”

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.