بررسی تبلیغات در حراج کالاها

کافی است یک نفر از اقوام یا همسایگان جنسی مرغوب و رضایت بخش در حراجی فلان مغازه خرید کرده و برای دیگران تعریف و تبلیغ کند، مطلعین در اولین فرصت به نشانی آن فروشگاه می روند و خرید می کنند. این تبلیغ کردن و خرید کردن ها نقل تازه ای نیست هر خانواده کم و بیش تجربه کرده است، لیکن استقبال از حراجی ها جدای از وضعیت اقتصادی اکثر مردم در وهله نخست مقداری ارزان بودن نرخ اجناس است اما خیلی ها بیشتر ترجیح می دهند کالا با کیفیت باشد درحالی که هر دو مورد می باید مورد توجه خریداران باشد چرا که به دفعات شنیده و گفته اند که فلان کالا خوب از آب در نیامده و یا شنیده شده جنسی که از حراجی خریده بوده خوب از کار درآمده است.

علت حراج و تبلیغ کالا چیست؟

تأثیر تبلیغات در زندگی به گونه‌ای شده که حتی اگر افراد به کالا یا خدمات خاصی هم نیاز نداشته باشند تحت تأثیر تبلیغات گسترده به سمت آن کالا و خدمات روی آورده و برای خرید آن بسیار هزینه می‌کنند این امر بیشتر در کالاهای به حراج گذاشته شده صدق می کند. علت حراج و تبلیغ کالا این است که ته جنس های موجود فصل در مغازه در بیاید و جنس تازه آورده شود، کیفیت جنس حراج همان کیفیت زمان فروش عادی است به همین دلیل مردمی که این گونه جنس با کیفیت و به نرخ ارزان خریداری کرده اند در تعریف با سایرین و حتی به وسیله تبلیغ به آشنایان از رضایت این نوع خرید خود خبر می دهند.

بررسی تبلیغات در حراج کالاهااین نوع تبلیغات به صورت کلامی در بین دوستان و آشنایان است اکثر مغازه ها برای تبلیغ کالا به حراج گذاشته از انواع تبلیغات استفاده می کنند از جمله این تبلیغات؛ تبلیغ پیامکی، تبلیغ به صورت بروشور، تبلیغ در وب سایت ها و …
حراج کالا یعنی سود کم و فروش بیشتر اگر حراج واقعی کالا باشد مردم با توجه به قیمت های قبل، درصد نرخ جنس حراجی را می بینند و استقبال کرده می آیند و مایحتاج خود را خرید می کنند. در این حال، کاهش درصدی قیمت کالاهای حراجی هم کمک به داد و ستد فروشندگان می کند و هم برای مردم خریدار کالای حراج شده به صرفه است. فروشندگان معتقدند فروش که کم شد برای فروش بیشتر، مبلغ سود را کم می کنیم به این طریق با تبلیغات حراج کالا سطح فروش بالا می رود و مردم هم راضی خواهند بود و قدرت خرید هم بالامی رود. اصولا کاسب باید در دراز مدت از نظر اقتصادی به کیفیت کالا توجه کند تبلیغی که برای کالای به حراج گذاشته شده می شود باید در عین صداقت باشد و آنچه در تبلیغات کالای حراج شده هست مطابق با کیفیت کالا باشد.

تاثیرات اقتصادی تبلیغات و حراج کالا

در دنیای کنونی به علت تأثیر گسترده‌ی تبلیغات در فروش کالا و خدمات، شرکت‌ها و مغازه داران هر چقدر می‌توانند هزینه می‌ کنند که کالا و خدمات ‌شان را به مردم عرضه کنند تا سود بسیاری از این طریق بدست آوردند و افراد متخصص در تبلیغات هر روز شیوه‌ها و روش‌های جدیدی را نیز برای این کار به وجود می‌آورند و تبلیغات جزئی جدایی ناپذیر از زندگی افراد شده است. گسترش تکنولوژی و تبلیغات رابطه مستقیم با یکدیگر دارند‌، یعنی تبلیغات همه جنبه‌های زندگی افراد را در برمی‌گیرد نمونه بارز این امر را می‌توان در تبلیغات پشت‌ سر هم تلفن‌های همراه و اینترنت برای فروش کالاهای به حراج گذاشته شده  مشاهده کرد.

بررسی تبلیغات در حراج کالاها در دنیای سرشار از رقابت به هر عنوان، امروزه تبلیغات و کیفیت در بازاریابی به حدی پیشرفته که شخص و یا خانواده را به صور گوناگون چنان متقاعد می کند جنسی که نیاز ندارد را خریداری کند. در همین وضعیت اما صرفه جویی و جنس خوب خریدن برای همه مردم بسیار نقش و نما دارد، رونق بازاریابی با بیشتر شدن داد و ستدهای تجاری در هر کشور می تواند باعث شکوفایی بنیادی مبادلات پولی می شود.
این دستاوردها نیز حداقل در دو بخش عمده و خرده فروشی صورت می گیرند در فاز خرده فروشی یکی همین حراج انواع اجناس است که به مناسبت های مختلف نیز در بیشتر کشورهای صنعتی و غیره با تبلیغات گسترده برگزار می شود، هریک از این دست داد و ستدها و تبلیغات بنا به استطاعت اقتصادی و تنوع کالا در جریان سازی گردش مالی کلان و خرد سهیم خواهد بود به عبارت دیگر اهرم هایی اند که در نهایت مجموعه ای می باشند که در تحرک کلان پولی کشور و در تولید بازار مصرف و ساختاری اقتصاد پویا نقش دارند حراج کردن کالاها و تبلیغ آن، برای فروش در بخش تولید و عرضه نقشی موثر دارد.
بررسی تبلیغات در حراج کالاهاحراج کالا و تبلیغ آن  درهر مقطع زمانی می تواند یکی از پرشتاب ترین و نقدترین انواع عرضه و تقاضا باشد که از سوی دیگر به موتور تولیدات نیز سرعت می بخشد مسلما کسی که خود خواسته و البته به طور رسمی به حراج و تبلیغات کالایش اقدام می ورزد حتما هم می داند مردمی که به دلیل تخفیف قیمت و تبلیغ کالا مورد نظر جنسی را خریداری می کنند انتظار ندارند جنس بنجل و یا معیوب بگیرند در چنین صورتی به سراغ تبلیغاتی که در حراج فلان مغازه نخواهند رفت و شاید نظرشان از حراجی تغییر کند بنابراین، تبلیغات درست از کیفیت کالا در رده نخست رویکرد اقشار به مکان های حراجی است کسی حاضر نمی شود پول بدهد و کالای نامرغوب بگیرد.

در اواخر هر فصل تولید کنندگان و فروشندگان برای گردش مالی و حصول نقدینگی برای فصل جدید، اقلام خود را با قیمت های مناسبی عرضه می کنند و تبلیغات خود را در زمینه حراج کالا شروع می کنند. حتی در برخی مواقع در تبلیغات خود تخفیف ها را به مرز هایی می رسند که قیمت کالا از قیمت تمام شده ی آن پایین تر می رود به نوعی کالا را با ضرر می فروشند، اما این یک ضرر پرسود است. فروشنده یا تولید کننده به جای اینکه سرمایه ی خود را برای مدت طولانی راکد نگاه دارد، آن را تبدیل به نقدینگی می کند و با فعالیت دوباره سودی بیش از ضرر متحمل شده کسب می کنند.

شرایط حراج کالا

کلیات نظام صنفی در خصوص شرایط اجرایی واحد تابع اتحادیه مربوطه برای اخذ مجوز حراج کالا و تبلیغات آن و هم چنین نوع تخلفات و برخورد با متخلفان وجود دارد به طورکلی حراج کردن اجناس دارای شرایط خاصی است که در نظام صنفی آمده است مبنی بر این که فروشنده مغازه دار دارای جواز شغل باید به اتحادیه صنفی مراجعه کند از طریق صنف مربوطه درخواست مجوز حراج کالای خود مثل پارچه، لباس، مبل و کفش کند.
بررسی تبلیغات در حراج کالاهادر این ارتباط، بازرس اتحادیه به محل فروشگاه مربوط می آید نوع قیمت خرید بر طبق فاکتور و کیفیت را تایید و اتحادیه صنفی نمونه کالایی برای فروش در حراج، درست بودن قیمتی که فروشنده به صورت کتبی نوشته و فاکتورهای کالای خرید و فروش را می گیرد و بررسی می کند سپس برای صدور مجوز باید نمونه جنس در مغازه تا آخرین روز حراجی باشد هم چنین لیست قیمت ها و همه کالاهای مورد حراج؛ یک تا صد را اتحادیه مهر می زند که باید در معرض دید مشتریان باشد بعد از این مرحله، مغازه دار اجازه تبلیغ کالا خود را برای حراج پیدا می کند. مجوز برای حراج و تبلیغ مواد خوراکی صادر می شود که تاریخ مصرف آنها نگذشته باشد در غیر این صورت برای مواد خوراکی تاریخ گذشته به هیچ عنوان مجوز حراج صادر نمی شود.

رعایت چند نکته در خرید کالای تبلیغ شده در حراج :

• معمولا فروشگاه های معتبر و نمایندگی ها دست به حراج و تبلیغات کالای خود نمی زنند چون معتقدند اعتبارشان کم می شود.
• باید از فروشگاه هایی خرید کرد که دارای مجوز تخفیف و فروش و تبلیغات فوق العاده می باشند معمولا قیمت این فروشگاه ها را ماموران مربوطه بازرسی می نمایند.
بررسی تبلیغات در حراج کالاهابهترین راه تشخیص، آشنایی فرد با کیفیت و قیمت کالاست نه به تبلیغ آن کالا که این بستگی به توانایی فردی دارد که تبلیغات بر روی شخص تاثیر نگذارد. به همین منظور باید باید چند نکته را برای خرید کالا حراجی در نظر داشت.
• سعی کنید لباس های تخفیف خورده و تبلیغ شده را با صبر و حوصله بسیار انتخاب نمایید و از کیفیت آن به طور کامل مطمن شوید.
• فروشگاه هایی که مشتری های بیشتری دارند را در اولویت خرید قرار دهید.
• روی کالایی که احساس می کنید بیش از حد تخفیف خورده و تبلیغ بیشتری شده دقت بیشتر نمایید.
• به تبلیغات کالای حراج شده به طور کامل اطمینان نکنید همیشه تبلیغ یک کالا نشانه کیفیت آن نیست.

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.