برچسب تبلیغاتی

این روزها برچسب های تبلیغاتی به معضلی حل نشدنی در زنجان تبدیل شده اند، به طوری که درب منازل شهروندان از تیررس تبلیغات محیطی در امان نیست .
به گزارش رصد رسانه ، شرکت‌های خدماتی که این روش تبلیغاتی را برای معرفی کالا و خدمات خود برگزیده‌اند نه به در‌های تازه رنگ شده منازل رحم می‌کنند و نه به زحمات صاحبخانه که روزها با کاردک، سطلی آب و انواع پاک‌کننده‌های شیمیایی به جان در خانه می‌افتد تا شاید بتوانند به هزار زحمت از شر این برچسب‌های بظاهر کوچک اما دردسرساز خلاص شوند.
برچسب هایی با مضمون آژانس تلفنی ، قالیشویی در اسرع وقت، نصب کاغذ دیواری، کلاس خصوص، مهدکودک .. که در رنگ‌های مختلف بر روی درب یا اطراف آیفون منازل شهروندان چسبانده می شود همواره اعتراض شهروندان را در پی داشته است که علاوه بر از بین بردن زیبایی نمای ساختمان‌ها در برخی مواقع موجب تغییر رنگ درب‌ها می شود .
متاسفانه با وجود پیگردهای قانونی ، هنوز هم شاهد بی توجهی برخی شرکت‌ها و موسساتی هستیم که بدون رعایت مقررات اقدام به چسباندن آگهی‌های تبلیغاتی خود بر روی در و دیوار شهر می کنند .
بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها تبلیغات روی معابر شهر بجز در اماکنی که شهرداری آنها را مجاز شناخته ممنوع است و متخلفان تعدی‌کننده به حقوق عمومی و قانون محسوب می‌شوند، اما سودجویی برخی افراد، ضعف آگاهی‌های شهروندی و از همه مهم‌تر عدم بازدارندگی این قانون سبب شده تا تخلفات نصب تبلیغات بر پیکره شهر ادامه داشته است و متاسفانه کمتر کسی به صورت حقوقی به این مسئله واکنش نشان داده و از صاحبان برچسب‌ها شکایت می‌کند .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.