نخستین جشنواره ملی تبلیغات

نخستین جشنواره ملی تبلیغات در تاریخ نوزدهم و بیستم دی ماه در محل سالن همایش های صدا و سیما با حضور متخصصان، صاحب نظران و اساتید و فعالان حوزه تبلیغات و بازاریابی و همچنین آژانس های تبلیغاتی و مشاوران این بخش برگزار می گردد .
به گزارش رصد رسانه ، دکتر محمد موسوی عضو هیات داوران جشنواره اظهار داشت : اهداف علمی و رویکرد ملی برگزار کنندگان و همچنین نگاه تخصصی به موضوع تبلیغات و بازاریابی در کشور، ازجمله ویژگی هایی بود که باعث شد برای مشارکت و حضور در جشنواره مذکور اقدام کنیم.
وی با بیان اینکه تاکنون همایش های متعدی با موضوع تبلیغات و با عناوین مختلف برگزار شده است ، گفت : معمولاً این همایش ها با رویکرد تجاری و نگاه کوتاه مدت برپا شده اند و به همین علت نیز جذابیت نداشتند.
موسوی ادامه داد : این جشنواره، فرصتی است برای ایجاد انگیزه بیشتر برای کسانی که دراین حوزه فعالیت می کنند. همچنین به دلیل برخوداری از تیم حرفه ای و متخصصی که متولی برگزاری آن هستند، گامی است در جهت رشد و ارتقاء کسانی که به شکل علمی و حرفه ای در این عرصه کار می کنند.
وی افزود : از دیدگاه من شورای سیاست گذاری و دبیران علمی و داوران این جشنواره با استفاده از ظرفیت های خوبی که در این بخش موجود است با نگاهی علمی و تخصصی تلاش می کنند که درنهایت گامی در جهت توسعه و تحول صنعت تبلیغات برداشته و در بخش داوری اگر واقعاً اثر شایسته و خوبی متناسب با معیارهای علمی و تخصصی ارائه شده وجود نداشت، اثری نیز معرفی نشود.
موسوی مهمترین دستاوردی که برگزاری چنین جشنواره ای می تواند در صنعت داشته باشد را این موضوع عنوان کرد که تلاش شود با ارائه مطالب و تجربیات علمی، زمینه تولید کمپین ها یا فعالیت های ارتباطی فراهم شود که مخاطب را درست شناخته و متناسب با انتظارات او عمل کند و در واقع بتواند مشکل مارکتینگی یک برند را حل کرده و یا در ارائه و انتقال یک پیام به مخاطب موفق باشد .
وی مهمترین مساله ای که درحال حاضر در صنعت تبلیغات وجود دارد را شتاب زدگی در تولید محتوا و آثاری عنوان کرد که سفارش داده شده و اجرایی می شوند .
عضو هیات داوران جشنواره در رابطه با موضوع کپی برداری از یک تبلیغ موفق در کشوری دیگر عنوان کرد : کپی برداری از تبلیغات کشورهای دیگر نه تنها مشکلی را برطرف نمی سازد بلکه به خاطر عجین نبودن با فرهنگ و ذائقه ی مردم کشور ما، موثر نیز واقع نمی شود .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.