وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اعلام کرد : می‌توان از ماهواره برای تبلیغ کالای فرهنگی بهره برد اما این مسئله در شرایطی تحقق پیدا می‌کند که استفاده از ماهواره قانوناٌ مجاز شود .
به گزارش مجله رصد رسانه ، علی جنتی با اشاره به اینکه قانون ممنوعیت پخش تیزر فیلم های سینمایی حتما باید اصلاح شود ، درباره منع قانونی پخش تیزرهای تبلیغاتی در شبکه‌های ماهواره و نقدهایی که بر بروز نبودن آن وارد است ، گفت : اصلاح این قانون بسیار ضروری است و حتما باید اصلاح شود چراکه استفاده افراد از ماهواره به کل غیرقانونی است اما اکثریت مردم از آن استفاده می‌کنند و در واقع حداقل ۷۰ درصد مردم خلاف قانون رفتار می‌کنند ؛ با این حال ، مادامی‌که قانون ممنوعیت از ماهواره وجود دارد قوانین زیرمجموعه آن نیز اعمال خواهد شد .
وی در ادامه افزود : با وجود آنکه ممنوعیت پخش تیزرها و تبلیغات سینمایی در شبکه‌های ماهواره‌ای بر قوت خود باقی است و تهیه‌کنندگان نباید با ماهواره همکاری کنند اما باید فکری اساسی برای تبلیغ فیلم‌ها در داخل کشور کرد و صدا وسیما باید شرایط تبلیغ فیلم‌های سینمایی را فراهم کند .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، تصریح کرد : صحبت‌هایی با رییس سازمان صدا و سیما مبنی بر ایجاد فضای تبلیغ برای تمامی فیلم‌های سینمایی مجوزدار از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده ؛ در واقع حتی اگر مدیران رسانه ملی برخی از فیلم‌ها را بیشتر پسندیده و خواهان تبلیغ بیشترشان هستند باید یک کف تبلیغاتی معقول و تأثیرگذار هم برای دیگر فیلم‌ها در نظر بگیرند .
جنتی ادامه داد : در صورت تحقق این مسئله می‌توان با پخش تیزرهای تبلیغاتی فیلم‌ها در شبکه‌های ماهواره‌ای مخالفت کرد اما اگر در داخل چنین محدودیت ویرانگری وجود داشته باشد فیلمسازها به طور طبیعی به سمت ماهواره گرایش پیدا می‌کنند .
وی با تأکید بر اینکه تنها راه‌حل این مشکل همراهی صدا و سیما با فیلم‌های سینمایی است ، افزود : می‌توان از ماهواره برای تبلیغ کالای فرهنگی و مصادر به نفع آن بهره برد اما این مسئله در شرایطی تحقق پیدا می‌کند که استفاده از ماهواره قانوناً مجاز شود .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.