بیلبورد پاناسونیک

درباه پاناسونیک

پاناسونیک با نام پیشین ماتسوشیتا، شرکت الکترونیکی ژاپنی و چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن در کادوما، اوساکا قرار دارد.شرکت پاناسونیک در سال ۱۹۱۸ توسط کونوسوکه ماتسوشیتا تحت نام ماتسوشیتا تاسیس شد و در طول سال‌های متمادی فعالیت در صنایع الکترونیک و مخابرات، امروزه در ردیف شرکت‌های بزرگ ژاپنی مانند سونی، هیتاچی، شارپ و توشیبا قرار دارد، که به‌عنوان غول‌های صنایع الکترونیکی جهان شناخته می‌شوند.این شرکت در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان چهارمین تولیدکننده تلویزیون در جهان شناخته شد. سهام شرکت پاناسونیک در بازارهای بورس توکیو، بورس اوساکا، بورس ناگویا و بورس فیلیپین معامله می‌شود.
پاناسونیک در طول دهه‌های ۱۹۵۰، ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ خط تولید محصولات و لوازم برقی خانگی، با برند ناسیونال را گسترش داد. این کارخانجات لوازم الکتریکی در شهرهای مختلف ژاپن و قسمت‌هایی از آسیا دایر گشت و تولیدات برند ناسیونال آن شامل انواع رادیو، تلویزیون‌های وی‌اچ‌اس و وی‌سی‌آر، پلوپز، جاروبرقی، یخچال، فریزر، دستگاه‌های صوتی تصویری، ضبط صوت و… بود. برند ناسیونال در تمامی نقاط جهان به‌جز بازار ایالات متحده عرضه می‌شد، که به لحاظ استفاده شرکت نشنال رادیو کمپانی، از برند ناسیونال، ماتسوشیتا اجازه استفاده از این برند را برای محصولات خود نداشت.

نقد و بررسی بیلبورد تبلیغاتی پاناسونیک

پاناسونیک یکی از بزرگ ترین شرکت های جهانی و یکی از برندهایست که آوازه دیرینه در بین مردم و مصرف کنندگان دارد و این شهرت و موفقیت حاصل خدمتات ارزشمندی بوده که در راستای برندسازی و تبلیغات در سراسر دنیا انجام داده است.نمونه ای از این تبلیغات بر روی یک بیلبورد زیبا با طراحی منحصر به فرد و پیامی جذاب و گیرا بکار برده شده است به این صورت که در این طرح ترسیمی از گذشته تا کنون را به یک طراحی ساده به نمایش عموم گذاشته است.

بیلبورد تبلیغاتی پاناسونیک
در این بیلبورد تبلیغاتی چهره یک فرد ژاپنی را نشان داده است تا همواره اصالت برند را حفظ کند و ازطرفی لباسی که بر تن این فرد پوشیده شده ترکیبی از زمان گذشته و حال است و یک طرف آن را لباسی قدیمی و سمت دیگر آن با پوششی جدید و امروزی است و پیام زیبای این طرح «از دیروز جدید بوده ایم» می باشد و این پیام قصد دارد این مفهوم را به مخاطب القا کند که همزمان با تکنولوژی روز در حال پیشرفت بوده است و نمونه دیگر این طرح را در تصویر بالاست که چرخ گوشت قدیمی را با چرخ گوشت جدیدش در کنارهم قرار داده تا به مخاطب نشان دهد که همزمان با متد روز در حال تغییر است.

خلاقیت و طراحی هوشمندانه این تبلیغات پاناسونیک مثال زدنی است اما عده ای از افراد نا آگاه از علم تبلیغات و صرف نظر از اینکه برای به تصویر کشیدن این طرح بر روی بیلبورد چه زحمات و هزینه های انجام شده است با نصب پرچم ها و بنرهای مناسبتی از ارزش این اثر کاسته اند و افرادی از این قبیل هستند که با نداشتن علم وآگهی خودسرانه اقدام به نصب پرچم های تبلیغاتی می کنند و باعث ایجاد آلودگی بصری در سطح شهر می شوند و بهتر است برای هر کاری علم آن را بدانیم و بر اساس تجربه شخصی اقدام نکنیم.

، ،

2 دیدگاه برای نوشته: نقد و بررسی بیلبورد تبلیغاتی پاناسونیک

  1. سلام
    بابت چند خط آخر باید بگم اینجا ایرانه و اونی که پرچم زده هم تحصیلات بازاریابی نداشته قرار هم نیست داشته باشه روزی هزارتا پرچم تو این شهر نصب میشه چنتا هم پای تابلو ها نصب میشه شما که بازاریابی بلدی چرا نمیتونی اینو به عنوان واقعیت کانتکتس خودت بپذیری؟ اینا اصلا اذیتم نکرده اما خداییش آخر مقآله وقتی جهتگیری شخصی دیدم از نویسنده نه تنها کارش از چشمم افتاد بلکه حس کردم وقتم هدر رفته. جهتگیری های اینطوری ارزش آدم و ارزش کار آدم رو کم میکنه.
    خدا نگهدار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.