TME114-CyberSecurity

تاثیر رسانه ها بر کسب و کار شما چیست؟

زندگی بشر مستلزم تشکیل سازمان ها و شرکت های مختلف است که در زمینه های سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی فعالیت دارند و کلیه فعالیت های بشری را تحت تاثیر قرار می دهند. بنابراین آشنایی با دانشی که مبنای تشکیل شرکت ها است و آگاهی نسبت به چگونگی اداره سازمان ها برای کلیه افراد جامعه و علت عضویت در انواع محیط های کاری و ارتباط مداوم با آن ها ، از ضروریات جهان امروز است.

images (1)وقتی که حرف از کسب و کار و بیزنس می شود شما باید همه تلاش خود را بکنید تا نه تنها بیشترین اخبار از شما در رسانه ها درج شود، بلکه رسانه ای شدن هر خبری را در محیط اجتماعی و رسانه ای پیرامونتان پایش و کنترل کنید. گاهی ممکن است هرگونه کوتاهی در این زمینه به قیمت گزافی برای شما تمام شود. اگر شرکت بزرگ یا کسب و کار مهم و معروفی هستید باید خود را از رویکردهای منفی رسانه ها نسبت به اخبار شرکت خود دور کنید و اگر در شرکتی تازه کار و نوپا مشغول به فعالیت هستید تلاش در ایجاد نگاه مثبت رسانه ای کنید. در ادامه با تاثیر رسانه ها بر کسب و کار بیشتر آشنا خواهید شد.

رسانه ها و خبرنگاران را بشناسید

اطلاعات رسانه ها و خبرنگاران را جمع آوری کنید. مهم نیست که شرکت شما چقدر معروف و بزرگ یا کوچک و تازه کار است. هر خبری در محیط کار شما می تواند تبدیل به یک ارزش خبری، جریان و یا موج شود. پس برای روزی که نیاز به مخابره خبر دارید آماده باشید.

نشست های خبری برگزار کنید

ممکن است که برگزاری یک نشست خبری از شما زمان و هزینه بگیرد اما این را در نظر داشته باشید که در عوض، با یک تیر چند نشان زده اید. هم محصول شرکت خود را ( چه مادی و چه معنوی) به شکل رسانه ای توزیع کرده اید. هم ارتباط خود را با رسانه ها حفظ و قوی تر کرده اید و هم کسب و کارتان را به شکل حرفه ای در ذهن ها منقوش کرده اید.

اخبار کسب‌ و کارتان را ارسال کنید

این کار با دو هدف صورت می‌گیرد، اول اینکه بدون ارسال مداوم خبرتان به رسانه‌ها، شانسی برای اینکه خبرتان در رسانه‌های آنها بازخورد داشته باشد ندارید. دوم اینکه رسانه‌ها باید به طور مداوم در جریان اخبار کسب‌وکار شما باشند تا تصویر ذهنی مثبتی از فعالیت‌های شما در آنها شکل گیرد.

تقویم رسانه ای بنویسید

The-Impact-of-Social-Media-on-Your-Businessبرای ارسال اخبار شرکتتان نه خیلی عجله کنید که خبر از ارزش و محتوی خالی شود و نه آن قدر دیر اقدام به ارسال آن کنید که به قول معروف خبر بسوزد. از طرفی ارسال پیاپی و با فواصل بسیار کم زمانی خبرنگاران را از شما زده می کند و همینطور ارسال دیر به دیر اخبار، شما را از ذهن ها بیرون می برد.سعی کنید برنامه تولید و توزیع اخبارتان را بر اساس یک برنامه مدون پیش ببرید. بهترین ابزار این امر هم، تدوین تقویم خبری و روابط عمومی است.
پس از تهیه این تقویم و برنامه رسانه، فعالیت های تولید خبر و محتوای شما نظم و ترتیب بیشتری خواهد یافت، در عین حال اخباری هم خواهند بود که نمی توانید آنها را پیش بینی کنید ولی بسته به نوع سازمان شما، میزانی از منابع را برای کار بر روی آنها آزاد خواهید داشت.

رسانه ها را پایش و نظارت کنید

پایش کردن مداوم رسانه ها می تواند با اهداف مختلفی صورت گیرد. مهمترین دلیل این است که ببینید در رسانه ها در مورد شما چه می گویند. بازتاب اخبار ارسالی شما برای رسانه ها و خبرنگاران چیست؟ دلیل دیگر بررسی و پایش رقبای شما در رسانه هاست. در سطح پیشرفته تر شاید بخواهید فضای رسانه ای کشور را رصد کنید و از آن برای یافتن ایده های خبری و موج سواری بر روی اخبار استفاده کنید. در این روش شرکت ها، موضوعات داغ رسانه ها را دنبال می کنند و بر آن اساس اقدام به تولید محتوا می کنند. این نوع محتوا، قابلیت ایجاد بازتاب های رسانه ای زیادی دارد. فرض کنید امروز بحث قیمت انرژی و برق در جامعه و رسانه ها داغ است. شرکت شما با آگاهی از این امر می تواند طی یک خبر رسمی اعلام کند که با چند اقدام ساده ولی خلاقانه موفق شده است مصرف انرژی را در شرکتش کاهش داده است.

پاسخگوی خبرنگاران و رسانه‌ها باشید

imagesفرض کنید خبرنگاری در حال کار و تهیه گزارش در مورد یک سوژه خاص است و به دنبال کارشناسانی در این زمینه است که گزارش خود را به حرف‌های آنها مستند کند. آیا در این موارد دسترسی به شما برای آنها ساده است؟
در همه این موارد، فرصتی بزرگ برای ارتباط سازی مثبت با خبرنگاران و رسانه‌های کشور نهفته است. اما ابتدا باید آنها به شما دسترسی داشته باشند. چگونه؟ یکی از بهترین روش‌های این کار اطلاعات تماس شماست که در انتهای هر خبر قرار می‌ دهید.
مهم این است که این اطلاعات تماس دقیق باشند و مهم‌تر از آن، این است که کسی واقعا پاسخگوی آن تلفن و یا ایمیل باشد و بازهم مهم‌تر از آن این است که آن فرد بتواند پاسخ کامل و جامعی به سوالات و اطلاعات مورد نیاز خبرنگاران ارائه کند.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.