تبلیغات

تله شاپینگ (Teleshopping) یا فروش مستقیم محصولات از طریق تبلیغات تلویزیونی روشی است که قبل از روی کار آمدن فروشگاه های اینترنتی مرسوم بود . با ظهور شیوه های نوین و گسترده تر شدن تجارت الکترونیک این روش منسوخ شده و جایگاه خود را از دست داد . اما اخیرا کمپانی چینی چری به روش های قدیمی رو آورده است و با پخش تبلیغات تلویزیونی از بینندگان درخواست می کند که همین الان تلفن خود را برداشته و کراس اوور تیگو ۵ را سفارش دهند . روشی که بیشتر مناسب سفارش دادن پیتزاست تا خرید یک کراس اوور چینی نسبتا ناشناخته !
به گزارش رصد رسانه ، بر اساس منابع روسی مشتریانی که از این روش برای سفارش تیگو ۵ استفاده کنند ، ۱۰۰,۰۰۰ روبل (تقریبا برابر با ۱۴۰۰ یورو یا حدود ۵٫۶ میلیون تومان) تخفیف می گیرند .
قیمت تیگو ۵ در روسیه برابر با ۸۹۹,۹۰۰ (حدود ۱۲,۶۰۰ یورو معادل حدودا ۵۰ میلیون توما) است که با تخفیف مورد نظر به ۷۹۹,۹۰۰ روبل یا ۱۱,۲۰۰ یورو کاهش می یابد . اگر چه هنوز با این قیمت هم تیگو ۵ از رنو داستر و سایر محصولات داخلی روسیه گران تر است ، اما در این تبلیغ روس ها نگرش کاملا مثبتی به این کراس اوور چینی داشته و آن را محصول لوکسی تلقی می کنند .
تیگو ۵ در حالت استاندارد به یک موتور ۲ لیتری با قدرت ۱۳۸ اسب بخار مجهز شده که توانایی تولید ۱۸۲ نیوتن متر گشتاور را نیز دارد. با این مشخصات چری تیگو ۵ با گیربکس CVT شتابی در حدود ۲۰ ثانیه داشته و یک خودروی کاملا کُند از نظر شتاب گیری به حساب می آید .
حداکثر سرعت آن ۱۷۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است . میزان مصرف سوخت نیز ۹٫۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر عنوان شده که با توجه به مشخصات فنی چندان بهینه نیست ، به خصوص وقتی در شرایط رانندگی روزمره رقمی نزدیک به ۱۱ لیتر را با تیگو ۵ تجربه کنید .
در بخش ایمنی و امکانات رفاهی تیگو ۵ ، مواردی مثل ایربگ های دوگانه در جلو ، کمربندهای سه نقطه ای ، ترمز ABS و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز ، ترمزهای دیسکی ، ورود بدون کلید و برف پاک کن شیشه عقب دیده می شود .
چری همچنین بر روی همکاری لوتوس در توسعه این کراس اوور تاکید ویژه ای دارد ، نکته ای که ظاهرا از چشم شاخه ایرانی این کمپانی به دور مانده است و تاکنون در تبلیغات ایرانی به همکاری لوتوس با چری تاکیدی نشده است .
در تبلیغ تلویزیونی ساخته شده ، ۵ مکانیک به ظاهر زبده درباره قابلیت های کلیدی این محصول نو رسیده ، مانند قابلیت های چرخ زاپاس و تا شدن صندلی های عقب که گویی از جدیدترین دستاوردهای صنعت خودرو در جهان است ، صحبت می کنند !
چری تیگو ۵ حدود ۶ ماه است که با قیمتی در حدود ۸۷ الی ۹۳ میلیون تومان در بازار ایران نیز عرضه می شود و رقیب خودروهای دست دوم کره ای و ژاپنی و هموطنان چینی خود نظیر جک S5 اتوماتیک و BYD S6 و هایما S7 محسوب می شود .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.