تبلیغات جنگ ستارگان

سینمای آمریکا، یکی از مهم ترین و شگفت انگیزترین سینماهای دنیاست سینمای آمریکا، نه تنها از نظر صنعتی و تکنولوژیک اهمیت دارد بلکه از نظر تنوع ژانرها، سبک ها و گرایش ها، یکی از غنی ترین سینماهای ملی جهان به شمار می رود. جدا از حجم عظیم محصولاتی که در استودیوهای بزرگ هالیوود تولید می شود، جریان های مستقل و کوچکی در سینمای آمریکا فعال اند که از نظر نوآوری های فرمی و هنری، بسیار جذاب و تاثیرگذارند.

تبلیغات جنگ ستارگانتوانایی های فن سالارانۀ سینمای آمریکا به همراه قدرت داستان گویی شگفت انگیز، نظام ستاره سالاری و حضور ستارگان بزرگ و جذابیت های تصویری و روایی آن، موقعیت ممتاز و یگانه ای برای این سینما در جهان فراهم کرده که هیچ سینمای ملی دیگری قادر به رقابت با آن نیست. کمتر سینمای کشوری را می توان سراغ کرد که از نظر ویژگی های فنی، قدرت تاثیرگذاری بر مخاطب، سود مالی و سرگرم کننده بودن، توانایی رقابت با سینمای آمریکا را داشته باشد و کمتر فیلمساز غیر آمریکایی را سراغ داریم که تحت تاثیر سینمای آمریکا نبوده باشد و یا دلش نخواهد که به نوعی وارد سیستم فیلمسازی این کشور شود چرا که او می داند از طریق ورود به سیستم تولید و پخش سینمای آمریکا می توان مخاطب جهانی داشت و به فروش های چند میلیارد دلاری دست یافت.
تبلیغات در سینمای آمریکا نه تنها نقش مهمی در توسعه تکنولوژی و تجهیزات سینمایی و جلوه های ویژه صوتی و تصویری داشته است بلکه سینما با تولیداتش در حوزه ها، قالب ها و ژانرهای مختلف از فیلم های استودیویی هالیوودی گرفته تا آثار سینماگران مستقل، فیلمسازان آوانگارد و تجربی و سینمای مستند؛ نقش انکارناپذیری در تحول زبان سینما و توسعه و ارتقای قابلیت های بیانی آن ایفا کرده است.
جنگ‌های ستاره‌ای star warsکه در ایران با عنوان جنگ ستارگان شناخته می شود، نام یک مجموعه فیلم سینمایی حماسی در ژانر اپرای فضایی است که جورج لوکاس کارگردان آمریکایی خالق آن بود و تا کنون هفت نسخه آن به نمایش گذاشته شده است و نسخه‌ ی هفتم توسط جی.جی آبراهام کارگردانی می‌شود، از این فیلم به عنوان یکی از موفق ترین و تاثیرگذارترین فرانشیزها در صنعت سینما یاد می کنند. جنگ ستارگان پر فروش ترین آثار سینمایی دنباله‌ دار تاریخ هالیوود محسوب می‌شود این سری فیلم، فروش جهانی داشته و بر اساس آن کتاب ها، بازی‌های ویدیویی، انیمیشن و محصولات تجاری بسیاری ارائه شده است.

تبلیغات جنگ ستارگان

فیلم جنگ ستارگان با روش های مختلفی دست به تبلیغات گسترده ای زده است قبل از پخش فیلم در سینما بیلبورد ها و پوسترهایی از این فیلم در کشور آمریکا اکران شد معمولا قبل از اکران هر قسمت این فیلم پوسترهای این فیلم توسط نقاشان حرفه ای طراحی می شوند این تبلیغات باعث شد فیلم پیش فروش بلیط‌ هایش را از دو ماه قبل آغاز کند و در این عرصه رکورد تاریخ سینما را از آن خود کند، اکنون به حدی با استقبال علاقمندان به سینما روبرو شده که به گفته برخی نشریه‌های سینمایی، می ‌رود تا رکورد پرفروش ‌ترین فیلم تاریخ سینما را نیز بشکند.
تبلیغات جنگ ستارگاندر دنیای امروزی فضای مجازی برای تبلیغات یکی از ابزارهای تاثیرگذار است تیزر تبلیغاتی نیز یکی از انواع تبلیغات برای این فیلم بود تیزر تبلیغاتی فیلم سینمایی «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» در فضای مجازی طی کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۱۱۲ میلیون بار دیده شد.
تبلیغات گسترده این فیلم در کشورهای دیگر هم صورت گرفته است از جمله این کشورها چین بود از آن جا که بهترین مکان برای تبلیغ هر چیز در چین، دیوار بزرگ است، شرکت دیزنی نیز ۵۰۰ استورم‌ تروپر را از دنیای جنگ ستارگان به این مکان آورده است. شرکت دیزنی هنوز زمان اکران این فیلم در سینماهای چین را اعلام نکرده است پیش از آغاز اکران این فیلم دیزنی تمام تلاش خود را برای جلب نظر تماشاگران چینی برای تماشای این فیلم به کار خواهد گرفت لازم به ذکر است که هیچ کدام از شش قسمت نخست این فیلم در سینماهای چین نمایش داده نشده است.
کمپانی دیزنی در سال ۲۰۱۳ کمپانی لوکاس را که تولید کننده اصلی مجموعه های جنگ ستارگان بوده است را به مبلغ ۴ میلیارد دلار خریداری کرده است و برای تولید این فیلم نیز بیش از ۲۰۰ میلیون دلار هزینه کرده است
تبلیغات جنگ ستارگانتبلیغات فیلم جنگ ستارگان در کاخ سفید نیز به نمایش گذاشته شده است شبیه سازی ظاهری شخصیت های این فیلم در کاخ سفید باعث شد که کل دنیا با این فیلم آشنا شوند. امتیاز برخورداری از حمایت‌های پنتاگون و کاخ‌ سفید، امتیازی که هر فیلمی از آن برخوردار نیست این مسئله تا آنجا پیش می‌رود که باراک اوباما، ریاست‌جمهوری آمریکا زمان کنفرانس مطبوعاتی آخر سال خود که یکی از مهمترین‌ کنفرانس‌های مطبوعاتی‌اش محسوب می‌شود را کاهش می‌دهد و در این میان به این مسئله اعتراف می‌کند که خود را ملزم می‌داند که هر چه زودتر برای تماشای فیلم «جنگ ستارگان» برود در این کنفرانس همچنین اعلام می‌شود که کاخ سفید اکرانی ویژه مخصوص خانواده ارتشی‌های آمریکا ترتیب داده است. حضور در لباس شخصیت های فیلم جنگ ستارگان در نشست خبری سخنگوی کاخ سفید نیز یکی از تبلیغات فیلم جنگ ستارگان بود که در هنگام سخنرانی در کنار سخنگوی کاخ سفید بودند.
از جمله تبلیغات دیگری که برای این فیلم صورت گرفته تبلیغ و فروش انواع وسایل جنگی که در این فیلم به کار رفته می باشد که در ورودی هر سینما به مردم فروخته می شود به عنوان نمونه شمشیرهای لیزی را می توان نام برد که در این فیلم کاربرد زیادی داشته است. ساختن فاز دوم شهر بازی در آمریکا طبق شخصیت های داستان فیلم جنگ ستارگان تبلیغ دیگری برای این فیلم می باشد که بیشتر خانواده ها از این شهر بازی دیدن می کنند. تبلیغ دیگر این فیلم، ساخت تمبر توسط یک شرکت بریتانیایی است این مجموعه تمبر حاوی ۹ شخصیت از قسمت های قبلی و سه شخصیت از قسمت  جدید جنگ ستارگان است.

رکورد بیشترین فروش

تبلیغات جنگ ستارگانبا توجه به تبلیغات بسیار زیادی که فیلم جنگ ستارگان انجام داد در روزهای اولیه اکران این فیلم بیشترین فروش را در کشور آمریکا و چند کشور دیگر داشته است البته رکورد بیشترین فروش در تاریخ سینمای جهان در اختیار فیلم آواتار است که با اکران در دسامبر ۲۰۰۹ رکورد فروش ۲٫۸ میلیارد دلار را به دست آورده است ناظران پیش بینی می کنند سری جدید جنگ ستارگان بتواند با پشت سرگذاشتن رکورد آواتار، تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان شود.
اکران هفتمین سری از مجموعه فیلم های جنگ ستارگان به کارگردانی ” جی . جی آبرامز” در نخستین روزهای اکران خود در آمریکای شمالی رکوردها را شکسته و حدود ۲۵۰ میلیون دلار رسیده است فیلم جنگ ستارگان در بازار غیر آمریکای شمالی نیز در روز نخست اکران خود رکورد فروش ها را شکست و با فروش بلیت بیش از ۱۲۹٫۵ میلیون دلار در روز نخست اکران خود در بسیاری از کشورها از جمله بریتانیا، آلمان، استرالیا و برزیل و… رکورد بیشترین میزان فروش بلیط در روز نخست اکران را شکسته است در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله چین که دومین بازار بزرگ فیلم در جهان محسوب می شود منتظرند تا اکران این فیلم در هفته نخست سال جدید در آنجا نیز آغاز شود. باید در نظر داشت که با فرارسیدن تعطیلات فروش سینماها رونق خواهد گرفت و در برخی موارد چندین برابر خواهد شد.

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.