تبلیغات در اصفهان

معرفی شهر اصفهان

اِصفَهان شهری باستانی در مرکز ایران است. این شهر مرکز استان اصفهان و نیز مرکزشهرستان اصفهان است. اصفهان، سومین شهر پهناور ایران پس از تهران، مشهد و سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد است.

اصفهان شهری باستانی در مرکز ایران است. این شهر مرکز استان اصفهان است. اصفهان، سومین شهر پهناور ایران پس از تهران و مشهد و سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد است .

اصفهان آکنده از آثار هنری و تاریخی است که میدان نقش جهان (شاه)، سی و سه پل، پل خواجو، مِنارْ جُنبان، مسجد شاه، گذر چهارباغ عباسی، سبزه میدان،چهلستون،کوه آتشگاه،پل شهرستان و عالی ‌قاپو از معروف ‌ترین آنها هستند. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی و بسیاری از بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصربفرد معروف است. این امر باعث شده‌است که در فرهنگ ایرانی اصفهان، نصف جهان نامیده می شود و لقب پایتخت فرهنگی ایران را به خود اختصاص دهد. میدان نقش جهان یکی از بزرگترین میدان‌های دنیاست و نمونه برجسته ‌ای از معماری اسلامی است که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده‌ است.

بررسی جایگاه تبلیغات در اصفهان

اجاره بیلبورد تبلیغات محیطی در اصفهان که بعنوان پایتخت فرهنگی ایران می باشد یکی از فرصت های مناسب برای حضور برندها ، کارخانجات تولیدی، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای اجرای کمپین های تبلیغات محیطی می باشد. بیلبوردهای تبلیغاتی، تابلوهای تبلیغاتی پل های عابر پیاده و پل های سواره رو، استندهای تبلیغاتی، لایت باکس ها، فضاهای تبلیغاتی فرودگاه اصفهان، لمپوست بنرهای تبلیغاتی همگی ابزارهای قدرتمندی برای رساندن پیام های تبلیغاتی صاحبان آگهی ها در شهر اصفهان می باشند.

فضاهای داخلی شهرموقعیت های مناسب برای تبلیغات محیطی و اجرای کمپین های تبلیغاتی در اصفهان را دارند و اکثر صاحبان برند بیشتر در مناطق مهم وپر تردد شهر اصفهان که در تیر رس گردشگران و شهروندان اصفهان می باشد مایل به اجاره بیلبورد هستند.

اگر بخواهیم در حوزه گردشگری به اصفهان نگاه می کنیم، اصفهان دریایی از تنوع گردشگری است؛ همانگونه که در بخش گردشگری شاهد هستیم هر روز مزیت های تازه برای گردشگران شناسایی می شود و رشد و نمو پیدا می کند، این مهم نقطه قوتی برای نمایش تبلیغات در اصفهان و اجاره تابلوهای تبلیغاتی برندهایست که قصد دیده شدن در سطح گسترده را خواستار هستند.

اتوبان های اصفهان برخلاف دیگر مناطق شهر اصفهان از بیلبوردها و تابلو های تبلیغاتی کمتری برخوردار است و در مجموع در کل اتوبان های اصلی شهر اصفهان تعدادی بیلبورد سه وجهی و چند پل عابر پیاده بیشتر به چشم نمی خورد که کمتر از انگشتان یک دست می باشد و تنها ۱۴۰ پایه لمپوست بنرهای تبلیغاتی در اتوبان های اصفهان وجود دارد که می تواند برای انجام تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار گیرد.

مهمترین اتوبان های شهری برای اجاره بیلبورد در اصفهان عبارتند از : اتوبان شهید صیاد شیرازی – اتوبان شهید خرازی – اتوبان شهید ردانی پور – اتوبان شهید بابایی

ورودی های شهر اصفهان برای اجاره بیلبورد

 • ورودی های شهر اصفهان هم می تواند به عنوان یکی از موقعیت های مناسب برای انجام تبلیغات محیطی در اصفهان باشد که چند ورودی بشرح زیر می باشد:
 • ورودی دروازه شیراز و منطقه هزار جریب که تردد وسایل نقلیه و مسافران از سمت استان های فارس و هرمزگان و بخش جنوبی کشور را پوشش می هد.
 • ورودی بلوار کاوه که مسیر تردد مسافران و گردشگران از سمت تهران و شاهین شهر و شهر های مرکزی می باشد و در شمال شهر اصفهان واقع شده است و به واسطه قرار گرفتن ترمینال اصلی مسافربری در بلوار کاوه این ورودی شهر یکی از شریان های اصلی تردد وسایل نقلیه در شهر اصفهان می باشد در این بلوار تعداد کمی بیلبورد و چندین پل عابر پیاده قرار دارد که هر کدام می تواند جایگاه مناسبی برای انجام تبلیغات محیطی باشد.
 • ورودی خیابان جی نیز از ورودی های اصلی شهر اصفهان می باشد که کلیه مسافرین که از سمت مشهد و یزد قسمت عزیمت به اصفهان را دارد می بایست از این قسمت از شهر وارد شهر اصفهان شوند. در این بلوار نیز چندین بیلبورد و پل عابر پیاده مناسب جهت تبلیغات در اصفهان وجود دارد موجود می باشد.
 • ورودی خیابان امام خمینی نیز یکی از ورودی های اصلی شهر اصفهان می باشد که مسیر مسافران مرکزی ایران از سمت جاده کاشان و نطنز به سمت اصفهان را پوشش می دهد در این خیابان نیز چندین پل عابر پیاده برای تبلیغات در اصفهان وجود دارد که در مقایسه با خیابان جی و بلوار کاوه و منطقه هزار جریب از اهمیت کمتری برخوردار است.

مهمترین فرصت ها و قابلیت های استان اصفهان

یکی از لازمه های اجرای تبلیغات محیطی برندها در هر شهری داشتن ویژگی های منحصر به فرد در آن شهر می باشد که بتواند موقعیت برند را ارتقا دهد و همچنین نقش موقعیت استراتژی اقتصادی در اعتبار برند بسیار تاثیر گذار است. استان اصفهان از جمله کلان شهرهای است که از این ویژگی ها مستثنی نیست در این قسمت به مهمترین آنها که باعث پیشرفت صنعت تبلیغات در اصفهان می گردد اشاره شده است:

 • موقعیت مکانی ویژه استان (قرار گرفتن استان در مرکز کشور و در مسیر راه های ترانزیتی شمال-جنوب و شرق- غرب و همجواری با ۹ استان )
  استان اصفهان در مرکز ثقل حمل و نقل کشور قرارداشته و سالیانه باحدود ۱۳درصد از سهم حمل و نقل بار دارای بارنامه صادره کشور و با حدود ۲۰ میلیون نفر مسافر حمل و نقل با صورت وضعیت به ترتیب رتبه های اول و سوم را در سطح کشور دارد.
 • وجود پتانسیل های قوی کارآفرینی رو به رشد
 • رتبه سوم صنعت گردشگری خارجی با توجه به داشتن قابلیت های توریستی شهر اصفهان و برخورداری از جاذبه های گردشگری بسیار در زمینه های تاریخی ، طبیعی و انسان ساخت با ارزش ملی و فراملی و وجود بیش از پنج هزار اثر تاریخی غیرمنقول و ده هزار اثر شناخته شده منقول بازمانده از ادوار مختلف در جای جای استان و نیز چشم اندازها و گردشگاههای طبیعی و یا احداث شده طی سالهای اخیر در حاشیه رودخانه پربرکت زاینده رود و مناظر حاشیه آن و تبدیل استان به عنوان یک قطب مهم گردشگری کشور.
 • وجود سرمایه های انسانی (ظرفیت های علمی ، هنری ، فنی ، تخصصی و مدیریتی و …) انباشته شده به عنوان مکمل فعالیت های سرمایه گذاری در راستای اقتصاد دانایی محور.
 • وجود ظرفیت های قوی دانشگاهی و مراکز تولید علم و فن آوری، مراکز برگ علمی، تحقیقاتی متعدد، مراکز آموزش فنی و حرفه ای.
 • وجود بخش غیر دولتی توانمند زمینه ساز جذب سرمایه گذاری خارجی.
 • استقرار صنایع مادر و بزرگ در سطح ملی همچون ذوب آهن ، فولادمبارکه ، پالایشگاه ، دی ام تی، داروسازی ، پتروشیمی ، هواپیما و هلیکوپترسازی ، صنایع و مراکز نظامی ، انرژی اتمی ، راههای اصلی و فرعی مناسب ، فرودگاه بین المللی ، خطوط راه آهن واز همه مهمتر رودخانه زاینده رود فرصت های خوبی را برای جویندگان فعالیت های اقتصادی در سطح استان فراهم نموده است.

نمونه ای از تابلوهای تبلیغاتی در اصفهان

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.