تبلیغات در رشت

معرفی شهر رشت

رشت یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان گیلان در شمال ایران و مرکز شهرستان رشت است. این کلانشهر همچنین بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر شمال ایران در بین سه استان حاشیه‌ای دریای خزر (مازندران، گیلان و گلستان) محسوب می‌شود. رشت در ۴۹ درجه و ۳۶ دقیقه طول شرقی و ۳۷ درجه و ۱۶ دقیقه عرض شمالی واقع شده و فاصله آن از تهران ۳۲۵ کیلومتر می‌باشد. رشت به سبب ریزش باران‌های ریز و یکریز (باران ریزه) به شهر باران های نقره ای لقب داده شده است. در اساطیر ایران باستان الهه باران تیشتر نام دارد و احتمال می‌رود واژهٔ رشت صورت تغییر یافته تیشتر باشد، چرا که آثار بازمانده از فرهنگ ایران باستان در گوشه‌هایی از فرهنگ بومی گیلان نمودهایی کم رنگ به جای گذاشته ‌است.

بر اساس سرشماری رسمی در سال ۱۳۹۰، جمعیت ساکن آن ۶۳۹،۹۵۱ نفر بوده‌است ، همچنین جمعیت شناور ثابت روزانۀ شهر رشت به‌عنوان مادرشهر استان گیلان بالغ بر ۱٬۲۰۰٬۰۰۰ نفر است و جمعیت این شهر در تعطیلات و ماه‌های گردگشری سال بالغ بر دو میلیون نفر است .

بازار ماهی فروشان رشت و بازار اصلی آن که در مجاورت یکدیگر قرار دارد از نقاط دیدنی و مهمترین مرکز خرید و فروش کالا در استان گیلان به شمار می آیند . به استثنای منجیل و رودبار که شهرهای بین راهی گیلان هستند . رشت مهمترین شهری است که در دروازه ورودی استان قرار دارد.

موقعیت تبلیغات در رشت

طبیعت زیبای شهر رشت و نزدیکی این شهر به تهران و بازدید گردشگران درچهارفصل سال این شهر را از موقعیتی خوبی برای اجاره بیلبورد در رشت بهره مند کرده است و فرصت های مناسب برای حضور برندها ، کارخانجات تولیدی، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای اجرای کمپین های تبلیغات محیطی می باشد برای اجاره بیلبورد در رشت بیش از ۴۰۰۰ متر فضای تبلیغاتی وجود دارد.

بهترین مناطق برای اجاره بیلبورد در رشت

فضاهای داخلی شهر رشت موقعیت های مناسب برای تبلیغات محیطی و اجرای کمپین های تبلیغاتی را دارند و اکثر صاحبان برند بیشتر در مناطق مهم شهر رشت که در تیر رس گردشگران و شهروندان رشت می باشد مایل به اجاره بیلبورد هستند.
مناسب ترین مکان برای اجاره بیلبورد در رشت منطقه گلسار می باشد که جزء مناطق بالای شهر و مهم برای انجام تبلیغات محیطی محسوب می شود واز لحاظ جمعیتی پتانسیلی برابر با دیگر نقاط شهر دارد و اکثر صاحبان کالا یا برند در این منطقه تمایل به اجاره بیلبورد تبلیغاتی دارند و همچنین ورودی رشت از سمت جاده تهران هم از موقعیت برتری برخوردار است و دیگر نقاط مهم آن پمپ بنزین و برخی نقاط شناخته شده در شهر می باشد.

مهمترین ورودی های جاده گیلان

استان‌های گیلان و مازندران از جمله مهم‌ ترین هدف‌های گردشگری نوروزی محسوب می‌شوند و یکی از پرتردد ترین جاده ها می باشند که تبلیغات در جاده های گیلان از موقعیت مطلوب و اثر گذاری برخوردار می باشد زیرا تابلوهای تبلیغاتی در جاده گیلان در این ایام توسط میلیون ها مسافر دیده خواهد شد ، برای اجاره بیلبورد در جاده گیلان می توان از بسیاری شهرهای منتهی به رشت تبلیغات انجام داد و همچنین تابلوهای تبلیغاتی مسیر ورودی شهر رشت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
برای رسیدن به استان گیلان، سه راه اصلی زمینی وجود دارد که مهمترین آنها برای اجاره بیلبورد تبلیغاتی در مسیر ورودی جاده رشت عبارتند از:

  • ورودی از محورهای قزوین – رشت از جنوب
  • ورودی از چابکسر – رشت در شرق
  • ورودی از اردبیل – رشت در سمت غرب
  • ورودی از بندر انزلی در سمت شمال

تعرفه تبلیغات محیطی در رشت

در هر شهری بر اساس پارامترهای مختلفی که وجود دارد مانند موقعیت و مکان و جمعیت ، تابلوهای تبلیغاتی قیمت گذاری می شود، از همین رو صاحبان رسانه در گذشته قیمت مناسبی را برای صاحبان کالا واگذارمی کردند اما رقابت های بی مورد برخی از صاحبان رسانه در رشت منجر به بالا رفتن قیمت پایه مزایده شده است.
اخیرا شهرداری رشت قیمت تابلوهای تبلیغاتی را برای صاحبان رسانه از طریق برگزاری مزایده افزایش داده است و همین امر موجب شده که قیمت اجاره بیلبورد در شهر رشت بصورت یکدفعه افزایش پیدا کند و در واقع فضای رقابتی در رشت به نوعی کمرنگ شده است.

نمونه ای از تصاویر تبلیغات در رشت

 

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.