ظروف پلاستیکی

محسن میهن‌خواه، عضو فعال صنعت پلاستیک در خصوص تبلیغات ظروف پلاستیکی اظهار داشت : تبلیغات زیست‌ محیطی علیه ظروف پلاستیکی بر تولید این محصولات اثری نداشته است.
میهن‌خواه ادامه داد : رکود اقتصادی حاکم بر صنعت کشور باعث افت تولید محصولات پلاستیکی شده است و تولیدکنندگان رغبتی برای افزایش تولید ندارند.
وی بر ظرفیت بالای کارخانجات تولیدی صنعت پلاستیک کشور اشاره کرد و افزود : متاسفانه کارخانه‌ها تنها با ۳۰ درصد ظرفیت خود در حال فعالیت هستند، در حالی که اگر دولت از آنها حمایت کند، می‌توانند با به کارگیری ظرفیت‌های‌شان نه‌ تنها بازار داخل کشور را تامین کنند بلکه در بخش صادرات، محصولاتی قابل رقابت با نمونه‌های خارجی تولید کنند.
میهن‌خواه تصریح کرد : متاسفانه مسئولان فقط در سخن گفتن از صنایع پایین‌دست پتروشیمی حمایت می‌کنند، در حالی که عملا هیچ حمایتی از این صنعت نمی‌شود و فقط به صنایع بالادستی توجه می‌شود.
مدیر اجرایی شرکت تعاونی صنایع پلاستیک تهران افزود: مسئولان بارها از تحریم کشورهای غربی علیه ایران سخن به‌ میان می‌آورند، در حالی که مسئولان خود تولیدکنندگان داخلی را تحریم کرده‌اند و تولید‌کنندگان مجبورند برای تامین مواد اولیه تولیدات خود و همچنین بازاریابی فروش محصولات‌شان دست به‌ هر کاری بزنند.

میهن‌ خواه خاطر نشان کرد: متاسفانه مواد اولیه صنایع پتروشیمی با قیمت‌هایی پایین‌تر از حد بین‌المللی در اختیار چین قرار می‌گیرد و این کشور محصولاتی را تولید می‌کند که واردات آن برای مصرف‌کنندگان داخلی به‌ صرفه‌تر است.
وی اظهار کرد: برای جلوگیری از خام‌فروشی محصولات پتروشیمی حتما باید صنایع پایین‌دست را احیا کنیم و با به کارگیری نخبگان و صاحب‌نظران این صنعت، به فکر ارتقای این صنعت باشیم.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.