چاقی در کودکان

پژوهش محققان دانشگاه لیورپول نشان می‌دهد تبلیغات غذای ناسالم مصرف آنها را در کودکان افزایش می‌دهد .
به گزارش رصد رسانه به نقل از پایگاه خبری SCIENCEDAILY، طی این پژوهش، محققان ۲۲ مطالعه جداگانه که به تأثیر تبلیغ غذاهای ناسالم بر مصرف غذا پرداخته بود را مقایسه کردند .
این تحقیقات شامل رویارویی کودکان و بزرگسالان با تبلیغات غذاهای ناسالم در تلویزیون و اینترنت ، مقدار غذای مصرف شده و مقایسه آن با زمانی که افراد بدون دیدن هیچ تبلیغی غذایشان را می‌خوردند، می‌شد .
تحلیل داده‌ها نشان می‌داد، تبلیغ غذاهای ناسالم به طور چشمگیری مصرف این قبیل غذاها را افزایش می‌دهد ؛ البته این امر در بزرگسالان تأثیری نداشت . تلویزیون و اینترنت هم به عنوان دو منبع تأثیرگذار معرفی شدند .
در واقع آنچه که این پژوهش نشان می‌دهد، تبلیغات غذایی نه تنها اولویت‌های مغزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بلکه منجر به مصرف می‌شوند .
این در حالی است که حتی میزان کم اما انباشته‌ای از جذب انرژی می‌تواند منجر به اپیدمی چاقی کودکان شود . این مارک های غذایی هستند که در درجه اول نقش منفی ایفا می‌کنند .
به گفته محققان، حداقل مبارزه‌ای که می‌توان در این رابطه انجام داد کنترل محیط‌ هایی نظیر تلویزیون و اینترنت است که کودکان بیش‌ترین رویارویی با تبلیغات را با آنها دارند .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.