تبلیغات در فرودگاه قشم تبلیغات در فرودگاه امام خمینی

تبلیغات در فرودگاه بین المللی امام خمینی

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در ۳۰ کیلومتری جنوب تهران میان بزرگراه تهران- قم و بزرگراه تهران- ساوه و در یک سایت ۱۴ هزار هکتاری قرار گرفته‌است. این فرودگاه بعنوان جایگزین فرودگاه بین‌المللی مهر آباد طراحی گردید که اکنون در داخل بافت شهر تهران قرار گرفته است. فرودگاه امام توسط شرکت فرودگاههای کشور اداره می‌شود و مرکز فعالیت شرکتهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، ماهان، آسمان، قشم، کاسپین، تابان وزاگرس می‌باشد. تا آگوست ۲۰۱۴ فرودگاه امام خمینی میزبان بیش از ۴۰ ایرلاین بوده که با بیش از ۷۰۰ پرواز هفتگی تهران را به شهرهائی در بیش از ۳۰ کشور جهان متصل می‌کنند.
فرودگاه امام خمینی دارای ویژگی های خاصی هستند که از جمله آن، رفت آمد مدیران و تصمیم گیرندگان در حوزه های مختلف اجتماع است. این افراد در فرصتی که در فرودگاه برایشان ایجاد می شود قطعاً نگاهی ویژه و حرفه ای به تابلوهای تبلیغاتی اطراف خود دارند و این یک موقعیت استثنایی برای معرفی خدمات است تا در کنار نگاهی که بصورت عام و از طرف مردم عادی به کالاهای معرفی شده در تبلیغات فرودگاهی می شود. نگرشی تخصصی نیز متوجه این تبلیغات می شود و تلنگر یک اتفاق از همین نگاه نگرش شکل می گیرد. تلنگری که صاحبان برند به دنبال آن هستند و فضاهای تبلیغی فرودگاه نقش موثری در این میان دارند.

تبلیغات در فرودگاه بین المللی قشم

فرودگاه بین‌المللی قشم که با نام “فرودگاه دیرستان” نیز شناخته می‌شود، در نزدیکی روستای دَیرِستان در مرکز جزیره قشم قرار دارد و به عنوان یک راه هوایی بین المللی غرب خاورمیانه و اتصال آن به آسیای دور محسوب می شود.
فرودگاه بین المللی قشم یکی از ۵ فرودگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران می باشد که در سال ۱۳۷۶ افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون روزانه با بیش از ۱۰ پرواز داخلی و خارجی در مسیرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و دبی یکی از فرودگاههای بزرگ جنوب کشور محسوب می شود. رونق و حیات تبلیغات در هر فرودگاه رابطه مستقیمی با تعداد پروازها و مسافران ورودی و خروجی دارد.

موقعیت استراتژیک فرودگاه بین المللی قشم، سبب رشد چشم گیر تعداد مسافران، به خصوص مسافران خارجی طی چند سال اخیر گشته و بستر مناسبی برای انجام تبلیغات به صورت حرفه ای ایجاد کرده است. رفت و آمد مدیران داخلی و خارجی به فرودگاه قشم و فرصتی که در فرودگاه برایشان ایجاد می شود ، باعث شده تا نگاهی ویژه و حرفه ای به پیام های اطلاع رسانی اطراف خود داشته باشند.

در حال حاضر روزانه بیش از ۱۰ پرواز داخلی و خارجی به مقاصد تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و دوبی دارد. پروازهای فرودگاه قشم از تهران به جزیره قشم و از قشم به تهران همه روزه برقرار است اما پرواز به شهرهایی چون مشهد و اصفهان، تنها دو روز در هفته انجام می‌شود.

فرودگاه بین‌المللی قشم یکی از فرودگاه‌های بزرگ جنوب کشور به شمار می‌رود و دارای ویژگی‌های ممتازی می‌باشد، فرودگاه بین‎الملی قشم مجهز به باند ۵ کیلومتری، ساختمان برج مراقبت، ترمینال‎های مسافری، ساختمان آتش‎نشانی و ایمنی، احداث حدود ۲۰٫۰۰۰ مترمربع ساختمان اداری، ایجاد تأسیسات سوخت‎رسانی به هواپیماهای داخلی و خارجی و جایگاه بنزین‎گیری خودرو، از جمله فرودگاه‎های مجهز کشور به شمار می‎رود و همه روزه پرواز های داخلی و خارجی در آن برقرار است.
فرودگاه بین المللی قشم به جهت موقعیت خاص جغرافیایی جزیره و مجاورت با کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس و همچنین قرار داشتن در مسیر هوایی کریدور شرق و غرب در جنوب کشور ، اهمیت و قابلیت بالایی برای تبلیغات دارد. موقعیت مکانی و ویژگی های طبیعی به همراه مزایای قانونی و زیرساخت های موجود فرصت مناسبی را جهت سرمایه گذاری ، بخصوص در بخش های صنعتی بوجود آورده است.
رونق و حیات انجام تبلیغات در هر فرودگاه بسته به پروازها و مسافرین ورودی و خروجی آن است و از طرفی افزایش تعداد مسافران به خصوص مسافران خارجی و ویزا چنج ، در طی چند سال اخیر در فرودگاه بین المللی قشم موقعیت استراتیژی را برای انجام تبلیغات به صورت حرفه ای را فراهم آورده است وبه دلیل رفت و آمد مدیران و صاحب نظران به فرودگاه قشم و فرصتی که در فرودگاه برایشان ایجاد می شود قطعا نگاهی ویژه و حرفه ای به پیام های اطلاع رسانی اطراف خود دارند . ازین رو تبلیغات و اجاره بیلبورد در فرودگاه بین المللی قشم یک موقعیت استثنایی برای معرفی و عرضه خدمات است.

تفاوت تبلیغات در فرودگاه قشم و تبلیغات در فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی دومین فرودگاه بین المللی شهر تهران می‌باشد و در ۴۰ کیلومتری جنوب تهران واقع شده است و به‌تازگی جهت انجام تمام پروازهای بین‌المللی از مبدا تهران از این فرودگاه استفاده می‌شود. فرودگاه امام خمینی بهبود قابل توجهی نسبت به فرودگاه بین‌المللی مهرآباد داشته است و هنوز هم تنها برای پروازهای بین‌المللی از آن استفاده می‌شود. و همچنین اینکه اغلب فرودگاه های ایران پرواز مستقیم به استانبول،دبی،بغداد و نجف و ازمیر و…را ندارند و باید برای پرواز به این مکان ها از فرودگاه امام خمینی راهی شوند به همین دلیل جمعیت زیادی را درهفته به خود اختصاص میدهد و توسط افراد زیادی پیام ها و تابلو های تبلیغاتی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
جزیره قشم بزرگ ترین جزیره خلیج فارس است که از طبیعتی شگفت انگیز و پیچیده برخوردار می باشد. موقعیت خاص و منحصر به فرد جزیره قشم باعث شده که در تمامی فصل سال مسافران و گردشگران زیادی را به خود جلب کند و به‌دلیل نبود راه ارتباط زمینی به این جزیره مردم از طریق پرواز به قشم به قصد دیدن عزیمت می کنند و تنها از بنادر توابع آن هم از طریق راه آبی می توان به قشم سفر کرد. به همین منظور فرودگاه قشم تقریبآ در تمامی فصل سال جمعیت زیادی را به خود جذب می کند و سهم زیادی از دیدن تبلیغات محیطی توسط جمعیت حاضر در فرودگاه را دارد.
تفاوت تبلیغات در فرودگاه قشم و فرودگاه امام خمینی در اینست که فرودگاه بین المللی قشم به دلیل برخورداری از ویژگی های طبیعی قشم و راه ارتباطی غرب خاورمیانه به شرق آسیا است و از موقعیت خاص استراتژیک در صحنه تبلیغات نیز برخوردار می باشد که این جزء مزیت های قرارگیری این فرودگاه در جزیره قشم می باشد و  فرودگاه امام خمینی به لحاظ موقعیت قرار گیری در پایتخت کشور و حرکت پروازهای مبدا،توجه اکثر صاحبین کالا و رسانه را به خود جلب کرده است.

انواع فضاهای تبلیغاتی در فرودگاه ها

• سالن ورود مسافرین و بار فرودگاه
• سالن خروجی و گذرنامه فرودگاه
• فضای بیرونی فرودگاه
• فضای پارکینگ فرودگاه
• ستون داخل سالن فرودگاه
• سالن ترانزیت فرودگاه
• محوطه داخلی فرودگاه
• سالن انتظار فرودگاه
• ترمینال فرودگاه
• سالن گمرک فرودگاه
• سالن مرکزی پروازهای فرودگاه
• سالن ترانزیت پروازهای خارجی فرودگاه

ویژگی های رسانه های محیطی فرودگاهی

• شخصیت ممتاز رسانه جهت معرفی برند
• معرفی برند به خیل عظیم و خاص جامعه
• گزینش مخاطبین ویژه جامعه
• معرفی توانمندی ها به مهیمانان خارجی
• معرفی خدمات به صاحبان مشاغل مهم
• اعتبار ویژه و خاص برند

معایب تبلیغات محیطی در فرودگاه

  • مخاطبین تبلیغات افرادی خاص همچون مدیران، مهندسین، متخصصین و از این قبیلند از این رو نمی توان هر محصولی را در فرودگاه تبلیغ کرد.
  • زمان برای این افراد اهمیت بالایی دارد و وقت خود را صرف مطالعه تبلیغات ساده نخواهند کرد و تبلیغ باید به قدری جالب و جذاب باشد که این افراد را به خود جذب کند.

تصاویر برخی از تابلو های تبلیغاتی در فرودگاه بین المللی امام خمینی

 

تصاویر برخی از تابلو های تبلیغاتی در فرودگاه  بین المللی قشم

 

 

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.