تبلیغات متفاوت سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم فجر مهمترین جشنوارهٔ سینمایی ایران است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون معمولاً در میانه بهمن ماه هر سال در تهرانبرگزار می‌گردد تاکنون ۳۳ دوره از این جشنواره برگزار شده است که آخرین آن در سال ۱۳۹۳ بود. این جشنواره توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود جشنواره تا سال ۱۳۷۴ فقط به تولیدات سالانهٔ سینمای ایران می‌پرداخت از سال ۱۳۷۴ جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و علاوه بر سینمای ایران، در بخش بین‌الملل به بررسی فیلم‌هایی از سینمای جهان می‌پردازد.
در بخش‌های رقابتی این جشنواره، شرکت کنندگان برای کسب جایزهٔ مخصوص که سیمرغ بلورین نام دارد با هم رقابت می‌کنند. دیپلم افتخار و لوح زرین از دیگر جوایز این جشنواره می‌باشند طی سالیان اخیر مسابقه‌های سینمای مستند، فیلم کوتاه و مسابقه مواد تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی نیز به بخش‌های سینمای ایران اضافه شده است در ابتدای جشنواره آیین بزرگداشت یک هنرمند برگزار می‌شود و در انتها هم جوایز ویژه و مردمی به فیلم انتخاب شده با رای مردم داده می‌شود.

چهره متفاوت شهر با تبلیغات جشنواره

تبلیغات متفاوت سی و چهارمین جشنواره فیلم فجرتبلیغات سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر امسال، به طور جدی تری به آن نگاه شده است و مسئولان برگزاری این جشنواره با دقت نظر بیشتری تبلیغات این جشنواره را طراحی کرده اند و عابران و رهگذران چهارراه ولیعصر در زمان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر که به عنوان مهمترین رویداد بین‌المللی ایران می باشد با تبلیغات متفاوت سی وچهارمین جشنواره فیلم فجر، در فضایی جدید تبلیغاتی شهر مواجه شده اند.
تبلیغات متفاوت سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر  چهره شهر را تغییر داده است؛ در بخش تبلیغات محیطی، با نصب اقلام تبلیغاتی جشنواره درعرشه پل‌ها، بیلبوردها و سایر فضاهای موجود تبلیغاتی در ۱۰۰ نقطه شهر تهران شامل بزرگراه‌ها، میدان‌ها، خیابان‌های اصلی، مراکز آموزش عالی، پارک‌ها و گذرگاه‌های پرتردد در اختیار تبلیغات سی‌ و‌ چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر قرار گرفته و تا پایان جشنواره نیز این روند ادامه می‌یابد.
این خدمات همچنین با در اختیار قرار گرفتن سازه‌های بیلبورد، پرتابل شهری، پایه‌های پرچم، عرشه پل، نصب پوستر و توزیع برنامه‌های جشنواره در تمامی فرهنگ‌ سراها و خانه‌های فرهنگ شهر تهران، تبلیغ از طریق امکانات تبلیغاتی ایستگاه‌های مترو در خطوط شش‌ گانه، تبلیغات در حرکت از طریق نصب پوستر روی اتوبوس‌های شهری برای افزایش در گستره شهری در اختیار سی‌ و‌ چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر قرار گرفته است.

استفاده از بیانات رهبری در تبلیغات متفاوت سی وچهارمین جشنواره فیلم فجر

سی‌ و چهارمین جشنواره بین‌المللی فجر در راه است و تا کنون اتفاقات مختلف جشنواره با حواشی ها در حال تبلیغات متفاوت خودش است در این میان اما اتفاقی تازه رخ داده، اتفاقی که از دو جهت قابل بررسی است، ابتدا اینکه تلاش شده گستره تبلیغات شهری جشنواره سی ‌و چهارم حداقل در سطح شهر تهران گسترده‌تر شده است و از طرف دیگر سعی شده این تبلیغات همراه با جملاتی مفهومی در رابطه با فرهنگ و هنر از زبان رهبر معظم انقلاب باشد. از بین تبلیغات متفاوت سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، تبلیغات محیطی موفق تر عمل کرده و در این میان مدیران مرکز هنرهای نمایشی به بیلبوردهای خود تک جمله‌هایی از رهبر انقلاب در رابطه با فرهنگ و هنر نیز اضافه کرده‌اند.
نکته جالب توجهی که در این بیلبوردهای تبلیغاتی دیده می شود این است که مطالب جالب و آموزنده ای از بیابات رهبری در مورد هنر و هنرمندان به نمایش گذاشته اند. در بیلبوردهای تبلیغاتی دیگری که از تبلیغات متفاوت سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر دیده می شود جملاتی از رهبری در مورد فرهنگ سازی به اکران گذاشته شده است؛ بدیهی ست که سینما نقش مهمی در فرهنگ سازی جامعه دارد و سینما گران ما مسئولیت سنگینی برای ایجاد و حفظ فرهنگ دارند، مخاطبین سینما افراد جامعه می باشند و به همین دلیل هنرمندان به عنوان یک الگو برای افراد هستند که از آنها الگوبرداری می کنند.
به نظر می رسد در کنار تبلیغات سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر استفاده از جملات رهبری در این تبلیغات، نشان می دهد که رهبری به هنر علاقه دارد و برای هنر و هنرمندان و نقش آنها به عنوان یک الگو برای جامعه تاکید دارد و سینما به عنوان یک رسانه مهم و جهانی می تواند فرهنگ جامعه را به تمام دنیا بشناسد.

برخی از بیلبوردهای تبلیغاتی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

 

، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.