خمیر دندان کرست

اخیراََ در تبلیغات بازرگانی یک شرکت تولید کننده خمیر دندان نوع جدیدی از خمیر دندان تبلیغ می‌شود که بنابر ادعای شرکت دانه‌های کوچکی در خمیر دندان ها وجود دارد که این میکرو دانه‌ها‌ پلاک های دندانی را از دندان خارج می‌کند و باعث می‌شود که دندان‌ها سفید شوند و از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری شود .
به گزارش رصد رسانه ، این شرکت در تبلیغات خود اظهار داشته است که این دانه های ریز که با استفاده از پوست نارگیل و دانه‌ی زردآلو تهیه شده اند لایه بردارهای طبیعی هستند که به زیبایی و سلامت دندان ها کمک می‌کند اما حقیقت چیزی خلاف این‌هاست . این شرکت به جای استفاده از این مواد طبیعی بی‌خطر از میکرودانه‌های پلاستیکی که باعث از بین بردن پلاک ها می‌شود استفاده می کند .
لازم به ذکر است ، این دانه‌های پلاستیکی پلاک دندان را به سادگی از روی دندان بر می دارند اما اثرات بسیار مخربی بر روی دندان‌ ها باقی می‌گذارند .
گفتنی است ، جنجال ها از زمانی آغاز شد که در لثه برخی بیماران دانه‌های پلاستیکی دیده شده بود بسیاری از افراد اظهار داشتند که ما اغلب فکر می‌کنیم چیزی شبیه به پوسته‌ی ذرت بوده که بین دندان ها یا لثه‌های ما گیر کرده است .
دندان‌پزشکان در گفتگو با واشنگتن پست اظهار داشتند این دانه‌ها یا تکه‌های پلاستیکی از هم گسسته یا تجزیه نمی‌شوند و برای مدت‌های طولانی حتی برای سال‌ها روی دندان یا لثه باقی می‌مانند که با باقی ماندن این مواد بر روی لثه ، لثه ها دچار التهاب می‌شوند .
علاوه بر این‌ها با چسبیدن این دانه ها یا تکه‌های پلاستیکی بر روی لثه و دندان ، باکتری‌ها محل مناسبی برای زندگی پیدا می‌کنند و احتمالا باعث ایجاد حفره و آبسه شوند که از مشکلات شدید دهان و دندان است و به دنبال این بیماری‌ها هزاران دلار بایدخرج درمان این بیماری‌ها کرد .
یک وبلاگ نویس مشهور دندان اشاره کرده است که نتایج آزمایشات این تکه‌های پلاستیکی نیز نگران کننده بوده است زیرا استون و الکل نیز این تکه‌های پلاستیکی را در خود حل نمی‌کنند .
یکی از بزرگترین مشکلات آن است که انجمن دندانپزشکی آمریکا و سازمان غذا و دارو حامی سازندگان این میکرو دانه ها هستند به همین دلیل ممکن است در آینده نیز دیگر شرکت‌های سازنده خمیر دندان از این مواد استفاده کنند به همین دلیل خمیر دندان های طبیعی بهترین خمیر دندان برای استفاده شما و خانواده است.
محصولات سلامت و زیبایی قرار است که احساس شما را بهتر کنند و شما سالم تر و زیبا تر به نظر برسید نه اینکه سلامتی شما را از بین ببرند. این یک نمونه از آسیب‌های این محصولات به سلامتی شما بود بهتر است در انتخاب خمیر دندان خود دقت کنید.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.