تبلیغات فیسبوک

سود فیسبوک از تبلیغات در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ رکوردی تازه بر جای گذاشت .
به گزارش مجله رصد رسانه ، تبلیغات مهم‌ترین منبع درآمد فیسبوک به شمار می‌رود . به طوری که در حال حاضر فیس‌بوک به ازای هر کاربر به طور متوسط نزدیک به چهار دلار از تبلیغات درآمد دارد .
بر اساس گزارش‌ مالی فیس‌بوک در سه ماهه دوم سال جاری ، درآمد حاصل از تبلیغات به ویژه روی تلفن‌های هوشمند ، برای این کمپانی سودی چند میلیارد دلاری به همراه داشته است . همچنین ارزش سهام فیس‌بوک نیز با افزایش شش درصدی رکورد ۱۳۰ دلار را شکسته است و از آغاز سال ۲۰۱۶ جمعا ۱۸ درصد افزایش داشته است .
گفتنی است ، از ماه آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۶ فیس‌بوک در مقایسه با سال گذشته سود خود را سه برابر کرده و از ۷۱۹ میلیون دلار به ۲ میلیارد و صد میلیون دلار رسانده است .
عایدی این کمپانی در همین مدت زمان با افزایش ۵۹ درصدی ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده است . مهم‌ترین منبع درآمد فیس‌بوک از راه تبلیغات بوده که ۶۳ درصد افزایش داشته است .
مارک زاکربرگ ، رئیس و بنیانگذار فیس‌بوک ضمن ابراز خرسندی از سود چشم‌گیر این کمپانی گفته است : « ما به خصوص از پیشرفت‌هایی که در زمینه ویدئو داشته‌ایم، بسیار راضی هستیم . »
فیس‌بوک که مالکیت اپلیکیشن اشتراک ویدئو و عکس اینستاگرام و نیز اپلیکیشن پیام‌رسانی “واتس‌اپ” را در اختیار دارد در ماه‌های اخیر تمرکز خود را به شدت روی تصاویر متحرک (ویدئو) قرار داده و به ویژه با ارائه سرویس پخش زنده ویدئویی از طریق فیس‌بوک نام خود را بیش از پیش مطرح کرده است .
طبق آمار، فیس‌بوک تا آخر ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ ماهانه یک میلیارد و ۷۱ میلیون کاربر فعال داشته که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، افزایش ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد .
توییتر که زمانی به عنوان مهم‌ترین رقیب فیس‌بوک مطرح بود، ماهانه ۳۱۳ میلیون کاربر فعال دارد و درآمد فیس‌بوک از تبلیغات به طور متوسط به ازای هر کاربر به ۳ دلار و ۸۲ سنت رسیده است .

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.