تبلیغات میزان و پدیده

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما اعلام کرد : اجازه پخش تبلیغات میزان و پدیده از سوی مراجع صدور پروانه فعالیت موسسات مالی داده شده است.
سید رمضان شجاعی‌کیاسری در توضیح انتقادهای برخی نمایندگان از پخش تبلیغات موسسه‌های مالی متخلف همچون میزان اظهار داشت : صدا و سیما برای پخش تبلیغات تلویزیونی حتما باید از مرکز صدور مجوز موسسه‌های مالی استعلام بگیرد و در خصوص میزان و پدیده نیز بنابر اعلام سازمان صدا و سیما٬ اخذ استعلام صورت گرفته بود.

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی یادآور شد : متولی امور ارزی و پولی کشور بانک مرکزی است که متاسفانه به دلیل بی‌نظمی‌های اداری، موسسه‌ های مالی اعتباری از مراجعی مجوز فعالیت دریافت می‌کنند که اساسا صلاحیت صدور مجوز ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد : متاسفانه امروز شاهدیم نیروی انتظامی و بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌های فاقد صلاحیت نسبت به صدور مجوز برای فعالیت موسسه‌های مالی و اعتباری اقدام می‌کنند و این در حالی است که بانک مرکزی از گردش پول و میزان سرمایه‌گذاری این موسسه‌ها بی‌خبر است.

شجاعی کیاسری در پایان گفت: بخش اعظم نوسان‌های اقتصادی و مشکل تورم کشور به خاطر پول‌های هنگفتی است که بدون اطلاع بانک مرکزی وارد چرخه اقتصادی می‌شود. با این‌حال بنا بر قانون جدید تمامی موسسه‌ها مالی و اعتباری مکلف شدند که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت کنند.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.