تبلیغات نایک

در شانگهای، خیابان ها پر از موانع مختلف از قبیل عابران، فروشندگان دوره گرد، گردشگران، روروک ها و تاکسی هایی هستند که هنگام پیچیدن نقاط کور را بررسی نمی کنند از اینرو ،دوندگان در شانگهای مشکلات زیادی را تحمل می کنند که آلودگی هوا و کمبود پارک نیز از جمله این مسائل است .
به گزارش رصد رسانه ، بر این اساس شرکت نایک با همکاری آژانس تبلیغاتی Wieden & Kennedy ، با تمرکز بر روی ماراتون بین المللی شانگهای،کمپینی را طراحی نموده است که با کشیدن هشت نقاشی دیواری در قالب هنر های خیابانی، دوندگان محلی را در حال انجام این ورزش نشان می دهد. هدف از برگزاری کمپین “Unstoppable” (توقف ناپذیر)، احترام گذاشتن به فرهنگ محلی دویدن با وجود چالش های موجود است .
تبلیغات نایکامروزه ورزش توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب می کند. نایک می خواهد بخشی از موضوع گفتگو درباره دویدن باشد و در ضمن افراد را به تداوم این روند تشویق کند.
یکی از نقاشی های دیواری با هنرمندی “WK Interact”، یک دونده حرفه ای پیشکسوت به نام “جین یوآن” را در حالی نشان می دهد که سر مربی باشگاه “Nike Run” شده است. نقاشی دیگری از “خو یون” تقدیر به عمل می آورد که سه بار فرصت حضور در مسابقه دو ماراتون شانگهای را از دست داد اما تصمیم گرفت تا نیمی از مسیر دو ماراتون را خود به تنهایی طی کند. پایین هر یک از این نقاشی های دیواری یک کد QR وجود دارد که مردم می توانند با اسکن آن ها به وسیله گوشی های هوشمند خود از مشاهده یک سری پیام های دیجیتال از قبیل چندین انیمیشن مختلف لذت ببرند.
اطراف یک محل اختصاصی برای دویدن به نام “Century Park”، تیم برگزار کننده این کمپین برچسب های کوچکی را برای تبلیغ آن نصب کردند که برای مثال، دوندگان را در حال پریدن از روی موانع نشان می دهد. در مسابقه دو ماراتون، آن ها از افراد عبور کننده از خط پایان عکس گرفتند. با قرار دادن این عکس ها در قالب یک نرم افزار، چیزی شبیه به یک نقاشی دیواری خیابانی دیجیتال بزرگ پدید آمد که چند ساعت پس از عبور کردن دوندگان از خط پایان، برای آن ها ارسال شد.
نایک سال ها وقت خود را صرف ترویج فرهنگ ورزش در شهر های آسیایی کرده است. در جاکارتا، نایک و آژانس تبلیغاتی BBH با کمک یکدیگر کمپینی مشابه به منظور تبدیل شهر به یک پیست دو میدانی را برگزار کردند که با نوشتن پیام های گوناگون در طول مسیر به تشویق مردم به دویدن می پرداخت . در چین، جایی که بسیاری از مردم کم کم شروع به کشف سبک های سالم تر زندگی و انجام حرکات ورزشی می کنند، توسعه بازاریابی نتیجه داده است و با وجود افت کلی رشد اقتصادی، درآمد نایک در سه ماهه اخیر ۳۰ درصد رشد داشت .

تصاویر تبلیغات نایک را مشاهده نمایید :

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.