تبلیغات هوشمندانه مک دونالد سیار

گاهی اوقات بعد از یک خرید خسته کننده یا در بعد از یک پیاده روی طولانی و…. احساس گرسنگی خواهیم کرد و در این حین هنگامی که به تغذیه فروشی های سیار در خیابان مواجه می شویم بی اختیار برای تهیه خوراکی اقدام خواهیم نمود.
در کنار بستنی فروشی های سیار یا کامیون های سیار خوراکی در مراکز شلوغ از قبیل استادیوم های ورزشی که تاکنون وجود داشتند حالا مک دونالد سیار در همه جا حضور خواهد داشت.

تصویری پیش رو مربوط به تبلیغات هوشمندانه مک دونالد سیار است که باری دیگر اجرای خلاقانه همراه با خدمات ویژه را برای مشتریانش معرفی می کند. مک دونالد با رنگ های روشن و ظاهر زیبا و با بهرگیری از تصاویر خلاقانه نمونه ای از فست فودهای قابل عرضه با این دستگاه ها را جهت ترغیب مشتریان به نمایش گذاشته است.

آژانس تبلیغاتی: Access Agency, آمریکا
کارگردان خلاقیت: Bill Tikos
انتشار: سپتامبر ۲۰۱۰

مک ‌دونالد، بزرگترین رستوران زنجیره‌ای فست ‌فود در جهان

در سال ۱۹۶۱ مک ‌دونالد برای اولین بار نام و لوگوی تجاری خود که به شکل قوس‌های طلایی ((Golden Arches بود و به نوعی سمبل حرف ام به شمار می‌رفت را ثبت کرد. به عقیده کارشناسان شکل خاص و ترکیب رنگ زرد و قرمز استفاده شده در لوگوی مک‌ دونالد خود یکی از دلایل جذب کودکان به سمت این رستوران است.
برادران مک‌ دونالد اولین شعبه رستوران‌های زنجیره‌ای خود را با کمک ری کراک (Ray Kroc) در اوریل ۱۹۵۵ در ایالت ایلینویس امریکا افتتاح کردند و این آغازی بود برای گسترش رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌ دونالد در سراسر دنیا. البته کراک و برادران مک ‌دونالد برای توسعه فعالیت تجاری خود همواره با یکدیگر مشکل داشتند، اما از نقش کراک در موفقیت این نام تجاری در دنیا نمی‌توان به سادگی گذشت.

، ،