سه و سه پل اصفهان

علی دهقانی در نشست رایزنان اقتصادی کشورمان با فعالان اقتصادی اصفهان گفت : متاسفانه کشورمان به رغم وجود جاذبه های متعدد فرهنگی و طبیعی جایی در بین رسانه های تبلیغاتی کشور چین ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصد رسانه ، علی دهقانی در این نشست عنوان کرد : گرایش مردم چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان به جهانگردی رو به افزایش است و کشورهای همسایه این کشور با پخش تصاویر جاذبه های گردشگری خود و برنامه های تبلیغی در رسانه های چین، تلاش خود را برای جذب این گردشگران به کار گرفته اند بر این اساس وی از شرکت های گردشگری ایران بویژه اصفهان خواست بمنظور جذب گردشگران چینی فعالیت تبلیغی خود را در رسانه های این کشور آغاز کنند .
وی همچنین با اشاره به علاقمندی زیاد مردم چین به صنایع دستی ایران گفت : شرکت های ایرانی بویژه اصفهان که در زمینه تولید و صادرات صنایع دستی فعالیت دارند باید با هماهنگی یکدیگر بازار چین را به دست آورند.
دهقانی  همچنین تصریح کرد : در گذشته، یکی از مشکلات اساسی شرکت های صنایع دستی ایران در بازار چین، انجام رقابت ناسالم بود و این عامل موجب شد تا صنایع دستی ایران بویژه فرش با قیمت پایینی در بازارهای چین بفروش برسد .
رایزن اقتصادی ایران در شانگهای همچنین با اشاره به وجود دانشگاههای معتبر در چین، اظهارکرد: دانشگاههای اصفهان ظرفیت بسیار بالایی برای همکاری با دانشگاههای چین دارند.
وی با اشاره به برقراری پروازهای مستقیم از کشورمان به پکن و شانگهای اظهارکرد: این پروازها در هفته پنج روز انجام می شود و تجار دو کشور براحتی می توانند رفت و آمد داشته باشند.
بازرگانان اصفهان دوشنبه شب در نشست با رایزنان اقتصادی کشورمان ضمن آشنایی با بازارهای کشورهای ونزوئلا، عراق، تونس، قزاقستان، اندونزی، ویتنام و چین ، چگونگی همکاری های اقتصادی و ورود به بازارهای این کشورها را مورد بررسی قرار دادند.
براساس اعلام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان، بیش از دو هزار فعال اقتصادی در عضویت این اتاق قرار دارند و بیش از هشت و ۵۰۰ واحد صنعتی در استان اصفهان وجود دارد.
شورای جهانی صنایع دستی ، شهر اصفهان را از بین شش شهر جهان که نامزد ثبت جهانی صنایع دستی شده بودند به عنوان شهر جهانی صنایع دستی برگزید.
همچنین براساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، در حال حاضر بیش از ۱۸ هزار هنرمند در بیش از ۱۹۶ رشته صنایع دستی در این استان فعالیت می کنند.
استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یک هزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان امام (ره)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.