با مشاوره و برنامه ریزی در تبلیغات کوتاهترین راه را انتخاب کنیم

راه رسیدن به موفقیت در هر حرفه ای نحوه تبلیغات و ایجاد رابطه با مشتریان است. بدون تردید حضور در بازار های رقابتی جز با شناخت رقبا و مشتریان و برنامه ریزی صحیح برای حفظ و توسعه ممکن نخواهد بود.
اگر برنامه ریزی دقیقی برای تبلیغات کسب و کار خود نداشته باشید ممکن است تا ۹۰٪ از بودجه تبلیغاتی خود را به هدر بدهید. در واقع بهتر است بدانید که برنامه ریزی کلید موفقیت یک برنامه تبلیغاتی است.
تبلیغات می تواند عامل بالقوه ای برای شکل دادن به هویت یک سازمان باشد. هویت یک سازمان جدای از اهداف عملیاتی آن ، تصویری از سابقه ، خط مشی عمومی و چشم انداز آن سازمان است که در افکار عمومی نقش می بندد. هر چه ابعاد یک سازمان یا شرکت بزرگتر باشد ، تأثیر پذیری آن از این تصویر عمیقتر خواهد بود. لذا یکی از مهمترین وظایف برنامه های تبلیغاتی ایجاد همین تصویر مطابق با سیاستهای توسعه می باشد.

استراتژی توسعه بازار

فرآیند جهانی شدن و سرعت پیشرفت های فنی باعث دگرگونی سریع بازارها شده است . موفقیت در بازارهای پرچالش آینده، مستلزم آمادگی لازم برای واکنش آگاهانه و سریع است. واحدهایی از این آمادگی برخوردارند که در محیطی کاملاً رقابتی و به دور از حمایت های نامعقول فعالیت داشته باشند. اقتصادهای ملی بواسطه دو عامل اصلی جهانی شدن و تحول تکنولوژیک، دستخوش تغییرات سریعی هستند و بنگاههای اقتصادی و تولیدی نیز شدیدا در معرض این تحولات قرار دارند. این فضای رقابتی بوجود آمده باعث می گردد تا موفقیت در بازار نصیب شرکت هایی شود که خود را با عوامل محیطی تطبیق دهند. به عبارت دیگرشرکت ها محصولی را ارائه کنند که مردم حاضر به خرید آن هستند مردم نیز کالایی را خریداری می کنند که تبلیغات محصول را مشاهده کرده باشند.
با مشاوره و برنامه ریزی در تبلیغات کوتاهترین راه را انتخاب کنیماستراتژی رقابتی برای عملکرد برتر و پایدار شرکت الزم است ولی کافی نیست و شرکت ها باید به مسائلی فراتر از رقابت بپردازند؛ مسائلی که برای آنها رشد و سوددهی بیشتر و بقا را به ارمغان بیاورد. در گام نخست باید نقاط قوت و یا ضعف محصول و یا خدمت خود را بشناسید همچنین سعی شود که رقبای را بیشتر بشناسید و ببینیم آنها در تبلیغات خود چه می کنند و از چه رسانه هایی استفاده می کنند.
آگهی تبلیغاتی می بایست انگیزه ای در مخاطب برای خرید ایجاد کند. این انگیزه که در مشتری ایجاد می شود باعث می شود که محصول بفروش برسد. برای موفقیت در دنیای تجاری امروز باید هدف را بطور دقیق مشخص کرد همچنین باید معلوم کرد مصرف کنندگان محصول چه کسانی و در چه سن و سالی و با چه جنسیتی هستند. اینکه بدانید شما برای افزایش آگهی و بالا بردن شناختن مردم از کسب و کار (تقویت برند و یا افزایش آگاهی مخاطب از برند) تبلیغ می کنید و یا به افزایش فروش مقطعی فکر می کنید در برنامه ریزی تبلیغات شما به شدت تاثیر خواهد گذاشت.
یک شرکت یا سازمان برای آنکه بتواند عملکرد خود را تضمین کند نیاز به ثبات نسبی با شیب منطقی رو به بالا برای بازار خود می باشد. آنچه امروز به جنگ تبلیغاتی موسوم شده است ، تلاش این شرکتها برای حذف و گسترش سهم خود از بازار است تبلیغات می تواند به عنوان موثرترین عامل در حفظ و گسترش بازار فروش به شمار رود.

مشاوره  و برنامه ریزی در بازاریابی

با مشاوره و برنامه ریزی در تبلیغات کوتاهترین راه را انتخاب کنیممشاور بازاریابی یک فرد متخصص و با تجربه در زمینه بازاریابی است که از بیرون از شرکت نظرات حرفه ای خود را در اختیار صاحبان و مدیران شرکت قرار می دهد. امروزه بازار تا حد زیادی تبدیل به یک بازار رقابتی شده است و در این میدان تقریباً هیچ بازیگری تنها و بدون رقیب نیست . در این فضا ،‌توجه جدی به بازاریابی برای تمام شرکتها یک امر ضروریست و کسانیکه در این مورد غفلت کنند بسرعت میدان را به نفع رقبا از دست خواهند داد. از آنجای که بازاریابی مانند بسیاری از دانش های دیگر امروز امری تخصصی شده است اتکای مدیران شرکت ها به روش های سنتی گذشته و پیروی از تجربه های قبلی کافی نیست و باید به ملاحضه عوض شدن شرایط رقابت ،‌از شیوه های جدید بازاریابی استفاده نمود .
از آنجایی که امروزه مدیران شرکت ها نیاز به دانش ، مهارت و تخصص بازاریابی در بکار بستن این شیوه ها را بیش از گذشته احساس می کنند استفاده از خدمات یک مشاور بازاریابی کاملاً بدیهی بنظر می رسد ولی متأسفانه این روز ها هر قدر ضرورت استفاده از مشاوران بازاریابی بیشتر می شود پندارها و برداشت های نادرست از حرفه مشاوره بازاریابی نیز افزایش می یابد . برخی ، مشاوره بازاریابی را به معنی مشاوره با تیم بازاریابی شرکت و استفاده از نظرات آنها می دانند . برخی دیگر مشاور بازاریابی را در حد یک مدیر بازاریابی می دانند و فکر می کنند اگر یک مدیر بازاریابی خوب استخدام کنند در واقع یک مشاور بازاریابی هم دارند . عده ای هم فکر می کنند مشاوره بازاریابی به معنی خواندن چند کتاب در این زمینه و شرکت در دوره های بازاریابی است. در بهترین حالت بعضی ها مشاور بازاریابی را با اساتید دانش بازاریابی اشتباه می گیرند و استفاده از توصیه های آنها را به معنی مشاوره می دانند در حالیکه یک مشاور بازاریابی خیلی برتر و بالاتر از این موارد است. مشاوران با سنجش موقعیت و برنامه ریزی دقیق می توانند نقش موثری در تبلیغات برای فروش محصولات داشته باشند. به عنوان مثال بعضی از شرکت ها از آنجا که تولید و یا انبارکردن محصولاتشان در دوره ای سود آور و در دوره ای مقرون به صرفه نیست یا به علت فصلی بودن ماهیت بعضی محصولات ناچارند فروش را به صورت فصلی برنامه ریزی کنند و از آورده این دوره فروش فصل رکود بعدی را سپری کنند این  مسئله یک نوع برنامه ریزی تبلیغاتی را می طلبد که مستلزم وجود یک برنامه ریز و مشاور کار بلد برای حجم عظیمی از تبلیغات در دوره ای کوتاه است.

نقش تبلیغات در بازاریابی

با مشاوره و برنامه ریزی در تبلیغات کوتاهترین راه را انتخاب کنیمیکی از ابزارهای مهم ارتباطی در کسب و کار، تبلیغات است. موفقیت یا عدم موفقیت بسیاری از سازمانها و شرکتها نیز در گرو فعالیتهای تبلیغاتی آنها است. بطور ساده تبلیغ، راهی برای رساندن پیام به مخاطبان مورد نظر تعریف شده است. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چگونه باید تبلیغ کنیم تا به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنیم
برای اینکه تبلیغ از کارایی و اثربخشی لازم برخوردار باشد لازم است که فعالیتهای تبلیغاتی بر اساس یک برنامه تبلیغاتی مناسب انجام پذیرند. برنامه تبلیغات به ما کمک می‌کند تا با پیمودن مسیری درست به نتیجه قابل قبول دست یابیم. در این شماره مراحل نوشتن یک برنامه تبلیغاتی به طور اجمالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
برنامه تبلیغات، پیام مناسب را از طریق یک رسانه مناسب به مخاطب مناسب، ارائه می‌کند. برنامه تبلیغاتی یک شرکت نشات گرفته از برنامه کلی شرکت و برنامه بازاریابی آن خواهد بود.آنچه مسلم است تبلیغات عامل موثری است که می تواند محیط پیرامون ما به سویی با اهداف ما تشویق کند . مدیران آگاه این ابزار را هوشمندانه برای ایجاد هم سویی در درون و برون سازمان خود بدست می گیرند و از آن بهره های سرشار می برند تبلیغات از هر سلاحی مؤثر تر است. مشاورین تبلیغاتی باید به نکات زیرتوجه داشته باشند.

Moshaverehبرنامه ریزی تبلیغات: نیز مانند سایر ارکان مدیریت کلان و استراتژیک نیازمند رعایت اصول و قواعد بازی است تا بتوان اهداف تعیین شده را به واقعیت تبدیل کرد. تفاوت عمده برنامه ریزی تبلیغاتی با سایر الگوهای برنامه ریزی در مدیریت اهداف اصلی برنامه های تبلیغاتی درحوزه های خارج از تبلیغات تعریف می شود. به عبارت دیگر اهداف تبلیغاتی اکتسابی هستند نه ایجاد شدنی.

شناخت رقبــا با تحقیقات در بازار: تحقیقات بازار شرکت را از وضعیت رقبا، روندهای آتی بازار و رفتار مصرف‌کننده آگاه نموده و تصمیم‌گیری درست و اثربخش را مقدور می‌سازد. تحقیقات کمی و کیفی به‌صورت گسترده در سراسر کشور و ارائه گزارش‌های تفضیلی و تحلیلی در کنار تجربه، شم و دانش مدیران، راهنمای مشاوران در اخذ تصمیم‌های درست به شمار می‌آید.
بودجه تبلیغاتی: بی شک برای اجرای یک برنامه تبلیغاتی نیاز به بودجه است اما نه لزوماً یک بودجه گزاف.با استفاده از خلاقیت می توان تبلیغاتی را برنامه ریزی کرد که بسیار از کسب و کارهای بزرگ را پست سر گذاشت.
اما به یاد داشته باشید که برای شروع یک برنامه تبلیغاتی مدون و یکپارچه نیاز به بودجه است و قبل از هر کاری می بایست منابع مالی لازم برای اجرای برنامه تبلیغاتی پیش بینی کرد. بودجه تبلیغات، تمامی فعالیت های تبلیغاتی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد تا آنجا که در مقیاس وسیعتر می‌توان گفت بودجه بر فعالیتهای ارتباطی بازاریابی نیز تاثیرات بسزایی دارد. روش های مختلفی برای تعیین بودجه تبلیغاتی وجود دارد
تبلیغات همیشه اعتبار به همراه آورده شرکتی که تبلیغات مستمر دارد و بودجه تبلیغاتی را برای تبلیغ کالا هزینه می کند به صورت مستتر این پیام را منتقل می کند که ” من پویا هستم . من در حال رشد و توسعه هستم. من موفق هستم و سود سرشاری بدست می آورم” این پیام را علاوه بر مخاطبین بازار فروش ، مخاطبین بازار سرمایه نیز جذب میکنند. به معنی دیگر شرکتی که تبلیغات مستمر دارد به راحتی می تواند اعتماد سرمایه گزاران و مردم را بدست آورد.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.