تبلیغات مرکز مبارزه با دخانیات

امروزه مصرف دخانیات یکی از بزرگترین تهدید کننده های سلامت بشر در دنیا به حساب می آید. در حال حاضر رایج ترین شیوه مصرف دخانیات در اکثر کشورهای جهان سیگار می باشد به همین سبب مرکز پیشگیری و کنترل دخانیات در ایالات متحده امریکا برای هشدار به افراد سیگاری و نشان دادن مضرات آن بر سلامتی انسان ها تصویری از ریه های ناسالمی را که بر اثر دود سیگار خراب و سیاه شده است را به نمایش گذاشته است.

 

پیروی این تبلیغات محیطی پیام« ترک سیگار برابر است با دریافت ریه هایی سالم» را طراحی نموده و همزمان سه بیلبورد را برای این منظور نصب و اجرا کرده است و به این گونه که مراحل ترک سیگار را بهمراه تاثیر آن بر رویه ریه ها به نمایش گذاشته و در واقع هدف از این نمایش خلاقانه اینست که به مخاطب بگویید با ترک سیگار ریه سالم تر و زندگی بهتری را تجربه خواهید نمود.
نکته جالب توجه این بیلبوردهای تبلیغاتی مرکز پیشگیری و کنترل دخانیات اینست که بر روی پس زمینه سفید، نمای شماتیک و حجمی زیبایی از ریه انسان طراحی شده که این شیوه می تواند نگاه مخاطب را بطور ناخواسته جلب خود نماید.

آژانس تبلیغاتی:EnviroMedia, Austin, TX, ایالات متحده آمریکا
کارگردان خلاقیت:Antoine Harris
مدیر هنری:Sean-Paul Westfall
کپی رایتر: Justin Prichard
انتشار:۲۰۱۱ مارس

مضرات استفاده از سیگار

نتایج تحقیقات حاکی از آن است چنانچه افراد در سنین نوجوانی شروع به کشیدن سیگار کنند (بیش از ‌٧٠ درصد موارد سیگاری شدن در این مرحله اتفاق می‌افتد) و مدت ‌٢٠ سال یا بیشتر به این عمل ادامه بدهند بین ‌٢٠ تا ‌٢۵ سال زودتر از افرادی که به هیچ‌وجه در زندگی سیگار نکشیده‌اند، خواهند مرد.
تنها سرطان ریه یا بیماریهای قلبی پیامدهای استعمال دخانیات نیست بلکه مجموعه‌ای از مسایل و مشکلات بهداشتی در ارتباط با مصرف مواد دخانی وجود دارد که می‌تواند به لحاظ شرایط جسمانی و مقاومت ایمنی در افراد سیگاری بروز می‌کند.

مصرف سیگار نوعی اعتیاد است ولی متاسفانه این مسئله به مرور در جامعه جا افتاده و قابل قبول‌ترین عمل خلاف عرف محسوب می‌شود، متاسفانه عادت به مصرف سیگار زمینه ساز بروز اعتیاد به مواد مخدر، الکل، فقر، بزهکاری علی‌الخصوص در جوانان و نوجوانان می‌گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.