بیلبورد تبلیغاتی نیمار در عربستان

بیلبوردهای تبلیغاتی رستوران‌ های زنجیره‌ای مک دونالد در شهر مکه عربستان جمع‌آوری گردیدند .
به گزارش مجله رصد رسانه ، اخیراً بیلبوردهای تبلیغاتی رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد که با تصاویری از نیمار ( مهاجم برزیلی باشگاه بارسلونا) در سطح شهر مکه عربستان سعودی نصب شده بودند دردسرساز شده و همین مشکل باعث شد تا تمام این بیلبوردهای تبلیغاتی جمع آوری گردند .
بر اساس این گزارش ، طبق اعلام روزنامه محلی مکه ، دلیل تصمیم‌گیری برای برداشتن این بیلبوردها، به این خاطر بوده که گویا از نظر مسئولان ، این تبلیغ ، «قداست مذهبی» شهر مکه را که یکی از زیارتگاه‌های اصلی مسلمانان است زیر سؤال برده است .
گویا بعد از آنکه کمپین‌های انتقادی متفاوتی علیه این بیلبورد تبلیغاتی که در آن ، تصویری از نیمار دیده می‌شود مطرح شده ، مسئولان رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد، این تبلیغات را از سطح شهر مکه جمع کرده چرا که به گفته مسئولان عربستانی این تبلیغ به پرستیژ مذهبی شهر مکه آسیب رسانده است .
عثمان مالی ، یکی از مسئولان شهرداری مکه ، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آنها مسئولان رستوران آمریکایی مک دونالد را در جریان اتفاقات رخ داده و بازتاب طیف گسترده‌ای از انتقادات از این تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی قرار دادند و در عین حال یادآوری کرد که از ارگان‌های مرتبط خواهند خواست که در آینده با توجه به جایگاه شهر مکه و احساسات مسلمانان ، مسائلی این‌چنینی را بیشتر مد نظر داشته باشند .
در این رابطه ، هیچ یک از مقامات و مدیران مک دونالد واکنشی نشان نداده‌اند و این در حالی است که نیمار بارها و بارها در زمین چمن ، اعتقادش به دین مسیحیت را ابراز کرده و نشان داده که اعتقادات مذهبی متعصبانه‌ای دارد .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.