تبلیغات یاهو

محققان امنیتی Malwarebytes از انتشار تبلیغاتی مخرب بر روی شبکه یاهو خبر دادند .

به گزارش رصد رسانه ، این بدافزار که در شبکه تبلیغاتی یاهو با آدرس ads.yahoo.com کشف شد ، بر روی سایت یاهو تبلیغاتی در حوزه‌های مالی، بازی و اخبار نمایش داده است. همچنین این بدافزار سایت‌های میزبانی شده توسط ابر آزور مایکروسافت را هدف حمله قرار داد. ظاهرا حملات این بدافزار به صورت مخفیانه شروع شده بود.

در این حمله از روش شناخته شده‌ای با عنوان malvertising استفاده شده است که مهاجم ناشران آنلاین را برای اجرای تبلیغات مخرب فریب می‌دهد و اگر بازدیدکننده‌ای این تبلیغات را باز کند، باعث می‌شود تا مرورگرش به سمت سایت دیگری هدایت شود که می‌تواند کامپیوتر وی را هدف حمله قرار دهد.

در این رابطه شرکت یاهو از حذف این بدافزار از شبکه تبلیغاتی این سایت خبر داد اما سخنگوی یاهو در خصوص تعداد تبلیغات آلوده اظهار نظری نکرد.

ظاهر این تبلیغات شبیه سایر تبلیغات بوده و ممکن است برای آلوده کردن ماشین هیچ تعاملی با کاربر نداشته باشد و کاربران زیادی هنگام بازدید سایت یاهو به این بدافزار آلوده شده باشند.

بر اساس اطلاعات سایت مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) متخصصان به کاربران توصیه می‌کنند تا برای مقابله با malvertising، سیستم‌عامل، مرورگر و پلاگین‌ها را به روز نگه دارند. بازدیدکنندگان یاهو نیز می‌توانند از اسکن آنتی ویروس یا آنتی بدافزار استفاده کنند.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.