خدمات مطلوب به مشتری

ارائه خدمات عالی به مشتریان، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، باعث ایجاد وفا‌داری در مشتری می‌شود و نرخ بازگشت خریداران را افزایش می‌دهد. بسیاری از شرکت‌ها درباره اهمیت مشتریان‌ آگاهی دارند، اما تعداد کمی از آن‌ها به مشتریان خود خدمات عالی ارائه می‌کنند. اگر قصد دارید تا موجب شادی و رضایت مشتریان خود شده و در فرایند ارائه خدمت به مشتری موفق باشید، به ۳ راهکار ارائه خدمات مطلوب به مشتری دقت نمایید:

دانستن نام مشتریان

۱۵۰۵۶-customer-connections-lgناپلئون سوم میگفت:” با وجود همه گرفتاریها و توجه به کارهای کشور تقریبا اسم تمام کسانی را که با آنها برخورد دارم به خاطر می آورم. هر وقت اسم کسی را متوجه نمی شدم به او می گفتم: ببخشید ملتفت نشدم یا اگر اسمی مشکل بود املا آن را می پرسیدم. برای اینکه نام اشخاص در ذهنم بماند نامشان را با چهره آنها مرتبط می ساختم یا نامشان را در کاغذی می نوشتم ونگاه می کردم وتا در خاطرم جا نمی افتاد آن کاغذ را کنار نمی گذاشتم.”
اشخاص به قدری شیفته نام خود هستند

که دوست دارند به هر قیمتی شده نامشان را مشهور کنند. دویست سال پیش مردمان توانگر مبلغی به نویسندگان می دادند تا کتابشان را به نام آنان کنند. این افراد کسانی بودند که راضی نبودند نامشان از صفحه روزگار خط بخورد به همین علت کتابهایی را از خود به جای گذاشتند. پس اسم اشخاص را باید به ذهن بسپاریم ولی متاسفانه از این کار غفلت می کنیم در صورتی که با کمی زحمت می توانیم این کار را به نحو احسنت انجام دهیم. درست است این عمل به وقت زیاد احتیاج دارد، ولی به قول فیلسوف بزرگ امرسون:” حسن معاشرت متشکل از فداکاریها و گذشت های کوچک است.” اگر می خواهید مورد علاقه مردم باشید از این راهکار استفاده کنید.” نام هر کس برای او مطبوعترین و مهمترین قاموس بشری است.”

از خدمات مشتریان بهترین بهره را ببرید

آیا تا بحال با شرکتی مواجه شده اید که شرایط آنها محدود کننده باشد یا برای هر چیز کوچکی دستمزد دریافت کنند؟ در این صورت اصلا نمی خواهید با آنها وارد تجارتی شوید. عکسِ آن هم صدق می کند. اگر قوانین شرکتی ساده و آسان باشد ممکن است تحت تاثیر قرار نگیرید ولی حس وفاداری و قدردانی به آن شرکت خواهید داشت.

اخیرا برای مادرم گل هایی از PRO Flowers سفارش دادم و او گفت تعدادی از آنها خشکیده بودند. من برایشان ایمیلی ارسال کردم و قبل از اینکه عکس ها را بفرستم پاسخی به دستم رسید که معذرت خواسته و پیشنهاد برگرداندن پول یا ارسال مجدد داده بودند. من همیشه از خدمات رسانی های فوری بعد از تماس مشتریان Constant contact service تحت تاثیر قرار می گیرم (چون همیشه درباره قسمت خبرنامه با این گونه برنامه ها درارتباطم و آنها نه فقط پاسخ سوالم را می دهند بلکه درخواست اجازه برای تغییر خبرنامه می کنند) بله به عنوان یک کارآفرین تلاش برای تغییر آن خبرنامه چیزی است که من نیاز دارم. درباره بسیاری از اپلیکیشن های ارزان تر هم شنیده ام ولی Constant contact service بسیار عالی است. من یکی از مشتریان همیشگی آن هستم.

نکته کلیدی این است که به دنبال ایجاد روابط بلندمدت باشید و نه فقط ارتباطات کوتاه مدت بر مبنای سود و طرح های خدماتی یا غیره! قطعا هر کارآفرینی باید هوشمند بوده و از قیمت گذاری و مدل کسب و کار خود در جهت سود دهی مطمئن باشد (در غیر اینصورت برای مدت طولانی دوام نخواهد آورد). اما وقتی کار به جزئیاتی مانند هزینه حمل و نقل، کنسلی یا برگشت جنس و غیره می رسد از ابهام پرهیز کنید. به جای آن اقداماتی را انجام دهید که مشتری را دوباره به سمت شما سوق می دهد.

سرپرستی عالی برای کارکنان استخدام کنید

downloadدر یک سازمان پیشرو و برتر و بالنده نیاز به کارمندان و پرسنلی پر تلاش هست که خود را متعلق به سازمانی که در آن کار می کنند بدانند در چینین سازمانی افراد بیش از ظرفیت های معمول خود کار می کنند بدون اینکه کسی آنها را مجبور کرده باشد. بلکه آنها با رضایت قلبی پیشرفت سازمان خود را یک هدف مقدس می دانند افرادی که اینگونه تلاش می کنند انگیزه بالایی دارند این افراد سازمانی را که در آن کار می کنند جدا از خود نمی دانند آنها با غرور اعلام می کنند که در چنین سازمانی کار می کنند اما این چگونه سازمانی است؟ آیا این یک مدینه فاضله است؟ نه واقعا این گونه نیست این سازمانی است که شأن افراد در آن حفظ می شود، به مشکلات آنها رسیدگی می شود و مدیران برای رفع این مشکلات می کوشند، در این سازمان به کارمند آنقدر اهمیت داده می شود که او خود را متعلق به سازمان می بینید خود را قسمتی از یک خانواده بزرگ می بینید و برای شغل خود ارزش زیادی قائل است و از کار کردن در چنین سازمانی احساس غرور می کنند. به همین دلیل تمام تلاش خود را می کند تا جاییکه می تواند وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهد.

خوب اگر می خواهید سازمانی که اداره می کنید قدرتمند، موفق و پول ساز باشد نیاز به چنین پرسنلی دارید و برای فراهم کردن این جو نیاز به مدیران و سرپرستانی دارید که علاوه بر نظارت بر انجام صحیح کار بتوانند به مشکلات پرسنل خود رسیدگی کنند آنرا رفع کنند و اگر این در حد توان آنها نیست از شما کمک بخواهند مهم نیست که شما می توانید به آنها کمک کنید یا نه! مهم این است که تمام تلاش خود را برای رفع مشکل آنها به کار بندید.

در بازار رقابتی امروز کارآفرین ها باید بفهمند چگونه کالا یا خدمات خود را ایجاد کنند. در بسیاری مواقع کسب و کارهای کوچک در جذب و نگهداری مشتری دچار مشکل می شوند. شرکت های کوچک تشخیص نمی دهند که مشابهت هایی با پانصد شرکت برتر در این زمینه دارند. نکته اساسی این است که گرچه در بیلان های مالی تفاوت آشکاری دارند ولی از چالش های اساسی یکسانی برخوردارند. کلید کسب و کارهای کوچک تر بکارگیری این مسائل از نقطه نظر تجاری آن است. ممکن است ندانید ولی با شروع ارائه خدمات مشتریان در حوزه کاری خود می توانید به شرکت اول در زمینه کاری تان تبدیل شوید.

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.