از خرید خودروی صفر ممنوع تا وام 25 میلیونی

چندی پیش کمپین نه به خودروی ایرانی که با نام‌های خرید خودروی صفر ممنوع یا تحریم خودروی داخلی هم شناخته می‌شود یک ائتلاف مردمی در راستای عدم خرید خودروهای مونتاژ داخل ایران بود که در شبکه‌های اجتماعی سازماندهی شد. علت اصلی ایجاد این کمپین اعتراض به قیمت‌های گزاف خودروهای داخلی در عین کیفیت و ایمنی بسیار پایین، تحویل طولانی مدت خودرو، خدمات پس از فروش ضعیف، از رده خارج بودن پلتفرم‌های این محصولات و انحصاری بودن بازار خودروی کشور بود در شرایط بازار انحصاری شرایط به نفع فروشنده است و خریدار نیز قربانی محسوب می‌شود و اگر نارضایتی عمومی نسبت به تولید کننده فراگیر شود، تولید کننده مجبور است به هر قیمت که شده نظر مشتری را جلب کند درهمین راستا کمپین خودروی صفرممنوع راه اندازی شد این کمپین مخالفان و موافقی داشت.

اقدامات دولت برای مقابله با کمپین خودروی صفر ممنوع

از خرید خودروی صفر ممنوع تا وام 25 میلیونیبعد از مدتی دولت برای خروج از رکود اعلام نمود در کنار یارانه، وام مستقیمی که به دو خودروساز کشور پرداخت می‌نماید، تسهیلات ۲۵ میلیونی نیز برای خرید مجدد خودرو از سوی مردم درنظر گرفته است و تا پایان اردیبهشت ۹۵ اقدام به پرداخت آن می‌کند.
یکی از تأثیرات منفی پرداخت این تسهیلات این بود که متقاضیان نیازمند ناگزیر به خرید خودرو می‌شوند و در نهایت آنرا به قیمتی نازل در بازار می‌فروشند علاوه بر این، حمایت نقدی دولت از خودروسازان بیشتر از نهیب باعث تشویق آنها برای ادامه اشتباهات خود می‌شود.این تصمیم دولت بعد از مدتی تغییر کرد و در نهایت دولت تصمیم خود برای پرداخت این وام به مردم را منتفی اعلام کرد و اظهار داشت در گام نخست اعتبار مذکور را به خود خودروسازان ارائه می‌دهد و علاوه بر این برنامه خروج خودروهای فرسوده و خرید خودروهای عمومی را اجرا می‌کند.
در راستای اجرای کمپین و جدی بودن مردم برای این امر، دولت تصمیمات دیگری اتخاذ کرد وطرح خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی با سود تسهیلات ۱۶ درصدی در نظر گرفته شد که این درصد سود در صورت تمایل خودروساز به افزایش مدت زمان بازپرداخت اقساط متغیر خواهد بود و طبیعتا میزان سودی که به تسهیلات تعلق می گیرد در پایان بیشتر خواهد بود. خودروها تا پایان اقساط به نام مشتری نمی شود باز پرداخت این وام چهار ساله و زمان تحویل تمامی خودروها ۳۰ روزه است تعیین شده است این تسهیلات میان بانک‌ها و خودروسازان رد و بدل خواهد شد و با این حساب، پولی به مشتریان پرداخت نمی‌شود تسهیلات ۲۵ میلیونی برای مشتریانی است که بسیاری از آنها به دلیل نبود و کمبود نقدینگی، امکان خرید ارزانترین خودروهای داخلی را نیز ندارند.

تاثیرکمپین خودروی صفر ممنوع بر صنعت خودروسازی

از خرید خودروی صفر ممنوع تا وام 25 میلیونی  اجرای این کمپین باعث شد که خرید خودرو کاهش یابد و تولید ماشین نسبت به سال گذشته مسیر نزولی را طی کند.به باور کارشناسان، از آنجا که خودروسازی نقشی اساسی و مهم در رشد اقتصادی کشور طی سال های گذشته داشته راه‌اندازی کمپین خرید خودرو صفر ممنوع، بر رکود بازار دامن زد و به تبع آن تیراژ تولید خودرو را پایین آورد و در نتیجه اثر صنعت خودرو بر رشد اقتصادی را کمرنگ و حتی منفی کرد به هر حال بخشی از این رکود به پای کمپین خرید خودرو صفر ممنوع نوشته شده و توانسته‌ سهمی در کاهش تیراژ خودروهای داخلی داشته باشند.

ادامه کمپین خودرو صفر ممنوع

از خرید خودروی صفر ممنوع تا وام 25 میلیونیجوی که این روزها علیه تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی به راه افتاده دنباله رو کمپین معروف خرید خودرو صفر ممنوع، به‌شمار می‌رود. در شرایطی که تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی در حال تزریق به بازار خودرو می باشد و تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی می‌تواند تا حدی بازار خودرو را تکان داده و حداقل به خالی شدن پارکینگ خودروسازان بینجامد، عده ای را به تکاپو انداخته تا مشتریان را نسبت به تسهیلات موردنظر دلسرد کنند. به تازگی کمپینی جدید در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده که پیامش «نه به تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خودرو» است و ساز ناکارآمدی و حتی مضر بودن این تسهیلات را می‌زنند. انتقاد به تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خودرو، به نوعی ادامه همان کمپین خرید خودرو صفر ممنوع است و همان هدف تشدید افت تقاضا و پایین آمدن تیراژ خودروهای داخلی را دنبال می کند.

آیا مردم با وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو مخالفند؟

از خرید خودروی صفر ممنوع تا وام ۲۵ میلیونیاین قضیه روشن است که اگر مشتریان از تسهیلات وام ۲۵ میلیونی استقبال نکنند، عملیات رکودزدایی دولت در بازار خودرو، شکست خواهد خورد بنابراین با اخبار ضد و نقیض در خبرگزاری ها در مورد موافق یا مخالف بودن مردم از این تسهیلات روبه رو هستیم اینکه چه تعداد از مردم از این طرح استقبال کرده اند سوالی است که پاسخ شفاف به آن امری سخت به شمار می رود اینکه در این طیف گسترده چه کسی برنده می شود نیاز به زمان دارد.
طبق گفته برخی منابع خبری شاید تغییر و عمل نکردن به یکسری از وعده هایی که خودروسازان و دولت به مردم داده بودند باعث نارضایتی اکثر مردم شده است ازجمله این وعده ها :
• مدت زمان باز پرداخت وام ۲۵ میلیونی است که مدت آن از ۷ سال به ۴ سال تغییرکرد و طبعا میزان اقساط آن نیز بیشتر می شود و پرداخت اقساط این وام برای بعضی افراد میتواند سنگین باشد.
• طبق قرار بانک ملی و خودروسازان موظف شده بودند تا تعداد نامحدودی وام و خودرو در اختیار مردم قرار دهند ولی بعد از گذشت چند روز این روند متوقف شد و بانک ملی اعلام کرد که توان پرداخت وام ۲۵ میلیونی تا اطلاع ثانوی ندارد.
• وعده دیگر این بود که قرار شد خودروسازان کیفیت خودروها را بهتر کنند ولی این امر صورت نگرفت و خودروسازان تمام ماشین های بی کیفیت خود را که در انبارها انباشته شده است به مردم تحویل می دهند.

• مسئله دیگری که مردم با آن مخالف هستند این بود که در لیست فروش خودروها، ماشین های چینی قرار دارد این در حالی است که خودروسازان هدف از اجرای تسهیلات وام ۲۵ میلیونی را خرید خودروی ایرانی برای کمک به بازار خودرو داخلی اعلام کردند ولی چنین امری محقق نشد و نام ماشین های چینی به چشم میخورد.

به نظر می رسد همه این دلایل مزیت بر علت ادامه کمپین خودرو صفر ممنوع با عنوان «نه به تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خودرو» باشد که همان اهداف را دنبال می کند باید منتظر بمانیم که اقدامات این کمپین ها و خودروسازان تا کجا پیش می رود.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.