تبلیغات دانشگاه ویلنیوس

تصویر پیش رو متعلق به دانشگاه طراحی ویلنیوس می باشد که با هدف ارائه آموزش با کیفیت بالا و پرورش خلاقیت و نوآوری دانشجویان، اقدامی زیبا در زمینه تبلیغات محیطی انجام داده است. تبلیغات محیطی اجرا شده به این گونه است که عکس ها و شخصیت های مختلف را با شکل های گوناگونی طراحی نموده است.

دانشگاه طراحی ویلنیوس نه تنها به طراحی ایده های خلاقانه پرداخته بلکه با این تئوری میخواهد نشان دهد هنر و صنعت طراحی نیازمند تخیل و نوآوریست که با ورود به دانشگاه ویلنیوس این امکان برای دانشجویان که این دانشگاه را انتخاب نموده اند محقق خواهد شد.

آژانس تبلیغاتی:Astos Dizainas McCann Erickson Vilnius, لیتوانی
کارگردانان خلاقیت:Simonas Tarvydas, Jonas Valatkevicius
مدیر هنری: Ignas Kozlovas
کپی رایتر:Kotryna Sokolovaite
انتشار:۲۰۱۲ آوریل

نمونه ای از تصاویر تبلیغاتی دانشگاه طراحی ویلنیوس

 

 

فکر کردن لازمه اجرای طرح خلاقانه

برای یک طرح گرافیست، نویسنده،هنرمند و یا فیلسوف هیچ چیز وحشتناکتر از یک صفحه سفید کاغذ نیست. زیر این وظیفه آنهاست که این صفحه خالی را پرکنند.
به علاوه،موضوع فقط پر کردن صفحه نیست بلکه باید آن را با اطلاعات و مطالبی که معنی دار، تاثیر گذار و خلاقانه باشد،پر کنند.انجام این کار شاید کمی سخت به نظر برسد اما غیر ممکن نیست.درست در لحظه ای که خط،تصویر و یا کلمه ای بر روی این صفحه سفید قرار می گیرد، فرایند خلاقیت آغاز می گردد.

مثلا” هنگامی که تصویری بر روی صفحه کاغذ بکشید مثل تصویر یک کلاه ذهن شما با تاثیر گرفتن از آن تصویر شروع به فعالیت در جهت آن خواهد کرد. سپس اگر عامل دیگری به این صفحه اضافه کنید ( مثل کلمه time ) خواهید دید که ذهن شما با ادغام کردن این دو عامل فعالیت خود را ادامه خواهد داد. اگر فقط برای مدت کوتاهی به این دو عامل که بر روی صفحه قرار داده اید ،خیره شوید، ایده های جدید،تصاویر و پیام های بیشتری در ذهن شما شکل می گیرد.

کلیدخلق یک ایده که کاملا” مناسب و کاملا” مرتبط با موضوع باشداین است که از صفر شروع کنید یعنی با ذهن کاملا” باز که هیچ گرفتاری قبلی در آن وجود نداشته باشد فکر کنید،درست است که در این صورت ایده های بسیار گوناگونی در ذهن شما شکل خواهد گرفت اما نگران نباشید زیرا در هنگام کار محدودیت توانایی های شما،بایدها و نبایدها و پارامترهای دیگری که در نظر دارید،انتخاب های شما را محدود خواهد کرد همین مساله درباره مشتری ها Clients و مخاطبان Audiencer شما هم صدق می کند.

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.