راهکارهای مقابله با رقبای آنلاین

درک عملکرد رقبای تجاری آنلاین شما و تشخیص نقاط قوت و ضعف آنها جزء مولفه های اصلی در ایجاد کارگروه های موفق بازاریابی آنلاین میباشد. در صنایع نرم افزار پیشرو رقبای شما از نظر سئو و فعالیت در شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک ، گوگل پلاس ، و تویتر شناسایی شده و پروفایل بازار هدف آنها، استراتژی آنها در رسیدن به بازار هدف، سیگنالهای رتبه بندی آنها و استراتژی آفلاین آنها بدقت بررسی میشوند تا برای انتخاب استراتژی مناسب جهت رقابت با آنها اطلاعات کافی و درست در دست باشد.
به هر حال کسب‌ وکار به نوعی یک رقابت محسوب می‌شود و باید دنبال راه‌های بدست آوردن مزیت رقابتی گشت و به منظور داشتن عملکردی راهکارهای غلبه بر رغبای آنلاین باید بصورت استراتژیک در رابطه با تفاوت‌های موجود بین کسب ‌و کار خودتان و آنها توجه کنید:

تحلیل بازار هدف

تحلیل سئو هسته اصلی اردوهای بهینه سازی سایت و سئو ما را تشکیل میدهد. گزارشهای ارائه شده در این بخش تعیین کننده تمامی استراتژیهای سئو در رابطه با بازار هدف و محرکهای خرید و تراکنش آن می باشد. با استفاده از ابزارهای متعدد و انحصاری سئو صنایع نرم افزار پیشرو، بخشهای اصلی و پروفایل کامل بازار هدف شما و همچنین رفتارهای بازار و محرکهای خرید آن شناسایی میشوند. این اطلاعات ارزشمند به ما در ایجاد گزارشات عملگرا با درک ساده در رابطه با اعضای بازار هدف شما به همراه اطلاعات جغرافیایی، رفتارشناسی و الگوهای جستجوی آنها کمک مینماید. تمامی این اطلاعات توسط متخصصین سئو صنایع نرم افزار پیشرو بررسی میشوند و در بسته پیشنهادی تیم سئو در رابطه با دستیابی به بخشهای مختلف بازار هدف مورد نظر ارائه می شوند.

تحلیل بخشهای بازار هدف

راهکارهای مقابله با رقبای آنلایندر این بخش بازار هدف بر اساس مشتریان با احتیاجات مشترک تقسیم میشود. این تقسیم بندی به ما اجازه میدهد تا برای دسترسی به هر بخش نیازهای مشترک اعضای آن بخش را هدف قرار داده و بهترین کانال ارتباطی برای تعامل و تشویق انتخاب کنیم.

تحلیل رفتاری مشتریان

با استفاده از تحلیل دقیق شخصیت و عادات خرید مشتریان راهکارهای مرتبط جهت تولید محتوا و استفاده از شبکه های اجتماعی مانند گوگل پلاس، فیس بوک و یا تویتر برای هدف قرار دادن نیاز مشتریانی که شما قصد رسیدن به آنها را دارید مشخص میشوند.

ایجاد برنامه تقسیم بندی و رفتار شناسی بازار هدف

با مشخص شدن الگوهای رفتاری مشتریان و تقسیم بازار هدف، ما میتوانیم بدقت برنامه رسیدن به بازار هدف را مشخص کنیم. این برنامه بشدت بر روی طراحی سایت ، عملکرد سایت، استراتژی شبکه های اجتماعی و همچنین استراتژی محتوا و … تاثیر خواهد گذاشت.

به درکی جامع برای تأثیرگذاری بر تصمیمات خود برسید

در این مقوله حدس زدن هرگز درکی درست برای تصمیم گرفتن به شما نمی‌دهد، بلکه اطلاعات درست و دقیق می‌تواند برای شما کارساز باشد.به منظور بدست آوردن این دسته از اطلاعات می‌توانید از نرم‌افزارهای تبدیل نرخ بازدیدکننده به مشتری استفاده کنید، البته در صورت عدم دسترسی به آنها گوگل آنالیتیکز هم به نوعی این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد. از جمله این اطلاعات می‌توان به معیارهایی از قبیل نرخ کلیک بر لینک‌ها، نرخ تبدیل مشتریان از گروه‌های مختلف، نرخ تبدیل صفحات فرود مختلف و چگونگی تغییر آنها در طی ساعات مختلف روز، روزهای مختلف هفته و حتی فصول مختلف سال توجه کنید.
تعامل با مشتریان در کارگروه های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی همواره استفاده از پروفایل مشتریان بازار هدف و برپایی استراتژی بر اساس آن بهترین نتیجه از نظر زمانی و اقتصادی را خواهد داشت. با استفاده از ابزارهای گوناگون جهت تحقیق در رابطه با بازار هدف، برنامه های زمانبندی شده، نحوه و زمان تعامل با مشتریان از کانالهای شبکه های اجتماعی تدوین مینماییم تا از تعامل پیوسته و متمرکز بر اهداف تجاری در طول مدت اجرای استراتژی شبکه های اجتماعی اطمینان حاصل کنیم.

رقبا و مشتریان آنها را بخوبی بشناسید

راهکارهای مقابله با رقبای آنلاینشناسایی و دنبال کردن روش‌های تبلیغات و بازاریابی رقبا چه در حوزه سئو و موتورهای جستجو و چه از طریق شبکه‌های اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد. هرگونه تغییر در روش‌های کار آنها را زیر نظر داشته باشید تا از این طریق پی به استراتژی‌های کلان آنها ببرید.
برای موارد زیر وقت بگذارید و دنبال کنید:

  •  آیا رتبه خوبی در نتایج جستجو دارند: برای کلمات کلیدی که مورد هدف شما هستند.
  • آیا محتوای خوب و باکیفیتی را منتشر می‌کنند: و این کار بطور منظم انجام می‌شود؟
  • آیا دنبال کنندگان فعالی دارند: خصوصاً در سطح شبکه‌های اجتماعی.
  • مشترک ایمیلی رقبای خود شوید: از طریق می‌توانید از کمپین‌های بازاریابی آنها مطلع شوید و بدانید آنها چگونه از این کانال استفاده می‌کنند. برای این منظور از یک آدرس ایمیل غیر شرکتی استفاده کنید.

پس از این مرحله باید به کسب اطلاعات در مورد مشتریان رقبای خود بپردازید:

  • پیگیر نظرات درج شده باشید: این نظرات شامل نظرات درج شده بر روی وبسایت؛ شبکه‌های اجتماعی و … می‌شود.
  • بدنبال کمبودها باشید: آیا جای خالی ارائه یک محصول یا خدمت در سبد محصولات آنها احساس می‌شود که شما بتوانید این ضعف را جبران کنید؟

بازاریابی یکپارچه

بازاریابی موفق از طریق شبکه های اجتماعی همواره به صورت موازی با دیگر روشهای بازاریابی آنلاین و آفلاین فعالیت میکند. در ایجاد برنامه های گسترده تبلیغاتی و ترکیب روشهای تبلیغاتی آنلاین و آفلاین برای حصول اطمینان از موفقیت در بدست آوردن بازار هدف شما را یاری خواهیم کرد.

بررسی نتایج

با بررسی مستمر تاثیرات حاصل از اجرای استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی و جمع آوری اطلاعات از عملکرد شبکه شما، استراتژی شبکه های اجتماعی ویژه تجارت شما دائماً بر اساس داده های جمع آوری شده بهینه میشود و گسترش شبکه شما را تضمین میگردد. همچنین شما به صورت مستمر گزارش وضعیت شبکه خود را دریافت خواهید نمود.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.