۳۰۱۶۴۹۳-inline-s-5-how-to-design-a-better-office-for-both-introverts-and-extroverts

کارمندان یک مجموعه بعنوان یک بخش مهم از زیر ساخت های آن مجموعه بشـمار می روند، آنها هم مانند خریداران از اقشـار عـادی جـامـعــه بوده و باید با آنها برخورد درستی شود. در این مقاله روی صحبتمان با کارفرمایان بوده و قصد داریـم تـــا آنها را با روش هایی آشنا کنیم که به واسطه آن بتـوانـند بـرخـورد بـهتری بـا کـارکنـان خـود داشتـه و آنــها را خوشحالتر نگه دارند.کـارکنـان بـه نـوبـه خـود بـه عـنـوان نـوع دیـگری از مشتری(خـریــدار) شناخته می شوند با این تفاوت کـه شـمـا یـک موقعیت شغلی را به آنها می فروشید. تنها چیزی که کمی عجیب است این است که آنها از شما پول می خرند و در ازای آن برایتان کار انجام می دهند. به هر حال این هم خود نوعی تجارت است. ارتباط طولانی مدت با یک مشتری ثابت، می تواند سود بالایی به شما برساند. هر چه بهتر با آنها کنار بیایید در نتیجه معامله بهتری نیز خواهید داشت.

رضایت کارمند تضمین کننده رضایت مشتری

Google-Office-Game-Room-Image-e1330347875781فرض کنیم که همه کارمندان شما راضی هستند. خوب؟ آنها حتی اگر راضی هم نباشند باز هم کار می کنند چون اگر کار نکنند حقوقی نخواهند داشت. با وجود این پس چرا باید خودمان را به زحمت بیندازیم و آنها را خوشحال نگه داریم؟

با در نظر گرفتن این نکته که کارکنان ،مشتریان هستند بنابراین نیازهایشان را درک نموده و ارضاء نمایید.شرکت (( والت دیسنی )) دارای دیدگاه مشابهی است : ” تا شما روابط خوبی با کارکنان نداشته باشید، هرگز روابط خوبی با مشتریان نخواهید داشت)). در نهایت احساس کارکنان شما در مورد شرکت مان احساسی است که مشتریان شما خواهند داشت.

شرکت ها از لحاظ جذب نیرو، مشکلی ندارند، اما کمبود کارکنان ماهر و باهوش را احساس می کنند. کارکنانی که امروز استخدام می کنید آینده شرکت را رقم می زنند. شرکت هواپیمایی (( سوت وست)) با استفاده از یک تعریف دقیق از ویژگی های شخصیتی مناسب کارکنان برای کار در شرکت، فقط ۴ درصد از ۹۰ هزار متقاضی شغل را استخدام می کند. سپس شرکت اطمینان حاصل می نماید که به فرد استخدام شده فقط شغل ارائه ننماید بلکه یک مسیر شغلی را عرضه کند.

مشتری در درجه دوم اهمیت قرار دارد

۳۰۱۶۴۹۳-inline-s-1-how-to-design-a-better-office-for-both-introverts-and-extrovertsکارکنان می توانند موجب موفقیت یا شکست طرح بازاریابی شما شوند.( هال روزنبلوث) مالک یک شرکت مسافرتی بزرگ با عرضه کتابی تحت عنوان ( مشتری در درجه دوم اهمیت قرار دارد) ( Customer Comes Second) ، دنیای بازاریابی را متعجب ساخت. در این صورت چه کسانی در درجه اول اهمیت قرار دارند؟ او میگوید، کارکنان شرکت.اگر کارمند هتل بد اخلاق باشد، اگر خدمتگذار هتل بی تفاوت باشد، اگر حسابدار پاسخ تلفن را ندهد، در این صورت مشتریان خرید خود را از شرکت های رقیب ، انجام خواهند داد. ابتدا کارکنان را آموزش دهید تا رفتار دوستانه داشته و مطلع و قابل اتکاء باشند، این کار منجر به ایجاد مشتریانی وفادار می شوند که مجددا برمیگردند و موجب ایجاد جریانی از سود فزاینده برای سهام داران می گردند.

حقوق مناسب

images (5)شرکتی که پرداخت کمی را به کارکان خود عرضه می نماید بازده کمی نیز از آنها خواهد داشت. جایگزین نمودن کارکنان ناراضی که شرکت را ترک می نمایند نیز پر هزینه است. پیدا کردن کارکنان باهوش و با انگیزه و حفظ آنها کلید موفقیت هر شرکتی است.

شرکت های هوشمند پرداخت های خوبی را به کارکنان خود عرضه می نمایند. این شرکت ها بهترین افراد را جذب مینمایند که بازدهی آنها به مراتب از حقوق بیشتری که دریافت می کنند بالاتر است. نرخ ترک خدمت آنها کمتر و هزینه استخدام آنها نیز پایین تر است ( زیرا افراد به راحتی جذب این شرکت ها می شوند). هزینه آموزش این کارکنان نیز کمتر است زیرا این شرکت ها ، افرادی با توانمندی های بالاتر را جذب می کنند.
حقوق مناسب ، فقط بخشی از مدیریت خوب کارکنان است. شرکت ها سازمانهای اجتماعی و انسانی هستند و فقط یک ماشین اقتصادی نیستند. کارکنان نیاز دارند تا احساس نمایند که به یک سازمان با ارزش تعلق دارند، کار با ارزشی را انجام میدهند و سهم آنها در موفقیت شرکت نیز با ارزش است.

اهمیت راضی بودن کارکنان

download (2)
علاوه بر مسائل مالی، مقوله های اساسی دیگری نیز وجود دارد. یک کارمند راضی سعی می کند تا کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. دفعه آینده که یک شرکت سرویس بدی به شما ارئه داد، برای یک لحظه به کارمندی که این سرویس را به شما داده فکر کنید. متوجه می شوید که از شغلش راضی نیست. شاید از او چیزی خواسته اید که در حد توانایی هایش نیست و یا مجاز نیست که شما را به فرد دیگر ارجاع دهد. به عنوان مثال اگر شما تاکید می کنید که در ساندویچ خود پنیر نمی خواهید و گارسون ساندویچ را با پنیر می آورد، شاید این اشتباه از آشپز سر زده باشد و یا شاید مشکل دیگری در کار باشد. کلیه کارمندان یک شرکت باید تک تک همکاران خود را حمایت کنند تا شما به آن سرویسی که نیاز دارید، برسید.

خلاصه

employee-satisfactionهیچ کارمندی علاقه به کارفرمایی که به زمان و زندگی شخصی احترام نمی گذارد، ندارد. اگر شغلی داشته باشید که از عهده آن بر نیایید، به مرور زمان از آن کار متنفر می شوید؛ پس زمانیکه که در منصب استخدام و اخراج قرار می گیرید، مشاغلی را ایجاد کنید که ارزشمند و مفید باشند و اگر احساس میکنید که نمی توانید امکانات کافی در اختیار فردی که او را استخدام کرده اید، قرار دهید، پس نمی توانید سر او داد بزنید و از او ایراد بگیرید.

نهایتاً اگر کارمندان خود را، هم به عنوان یک انسان و هم به عنوان افرادی مستقل در نظر گرفته و در کلیه شرایط آنها را جدی بگیرید، نتایج خیلی خیلی بهتری می گیرید. با انجام این کار رضایت شغلی نیز عایدتان می شود که به اندازه درآمد اهمیت دارد.
کاری که این هفته انجام می دهید: خط مشی های کلی شرکت را که برای کارمندان نوشته شده مطالعه کنید. اگر کلیه سیاست ها اجباری باشد و شما آنها را به کارمندانتان تحمیل کرده باشید، آیا بازهم می توانید رضایت شغلی داشته باشید!

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.