شهاب حسینی

شهاب حسینی چهره سر شناس سینمای ایران که این‌بار دور جدید فعالیت هایش را با مدیریت شهر فرش را آغاز کرده است ، قصد دارد با درآمد حاصل از آن به سرمایه‌گذاری در سینما کمک کند.

شهاب حسینی در مراسمی که شب گذشته (یکشنبه ۱۸ مرداد) به مناسبت دور جدید فعالیت‌های فرهنگی اش برگزار کرد ؛ گفت: در تمام دنیا تلفیق چهره‌های سینمایی و ورزشی با محصولات تجاری اتفاق می‌افتد و همیشه برندهای تجاری از چهره‌های سینمایی برای کارهای خود استفاده می‌کنند . اما من هرگز اعتقادی به استفاده ابزاری از عکس یک بازیگر برای تبلیغات کالا نداشتم به همین دلیل نیز هرگز چنین پیشنهادهایی را قبول نمی کنم.

وی در رابطه با استفاده تبلیغاتی از چهره بازیگران گفت : شاید آدم‌های خوش‌چهره را بتوان برای تبلیغات برندها مورد استفاده قرار داد اما بازیگر را نمی‌توان تنها برای تبلیغات استفاده کرد زیرا معتقدم یک بازیگر ظرفیت بیشتری دارد که می‌توان آنها را بکار گرفت.

شهاب حسینی ادامه داد : برندهای بزرگ می‌توانند برنامه‌های فرهنگی و هنری بزرگی نیز داشته باشند و بخشی از هزینه‌هایشان را به فعالیت فرهنگی اختصاص دهند. با این نگاه سینما نیز می‌تواند چشم امید داشته باشد که از سرمایه‌های موجود جامعه و شرکت‌های بزرگ درست استفاده کند.

حسینی که به عنوان مدیر فرهنگی و هنری شهر فرش منصوب شده؛ افزود: وقتی مجموعه شهر فرش این پیشنهاد را به من داد؛ اعلام کردم نمی‌خواهم از چهره‌ام به عنوان برند تجاری استفاده کنم به همین دلیل به دنبال راهکاری گشتیم و تلاش کردیم تا راه‌های دیگری را مدنظر قرار دهیم که به کلیت سینما کمک کند به این نتیجه رسیدیم که شاید بتوانیم مبلغ هنگفتی که به من پیشنهاد دادند را در راستای حرکت بهتری قرار دهیم . به توافق رسیدیم که با این پول می‌توان فیلم‌های خوب و تأثیرگذار با بودجه اندک ساخت ضمن اینکه این کار موجب تبلیغات عمقی می‌شود نه سطحی.

حسینی خاطر نشان کرد : من هرگز به همکارانم خرده نمی‌گیرم که چرا چهره آنها روی محصولات تجاری و یا برندها قرار می‌گیرد زیرا برخی پیشنهادها آنقدر خوب است که ممکن است جذاب باشد و بپذیریند. اما من معتقدم همین ارقام می‌تواند در خدمت ساخت فیلم‌های مؤثر سینمایی و سریال‌هایی قراربگیرد که براساس رمان‌های داخلی و خارجی ساخته می‌شود و این امر موجب می‌شود تا نام برندها نیز در کنار این هنرها بدرخشد و این امر به نوعی تبلیغ عمقی است که نشان می‌دهد تعالی جامعه برای این شرکت‌ها مهم است.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگر این است که وقتی در تیتراژ فیلم‌ها و سریال‌ها نام حامیان را می‌بینم؛ متوجه می‌شویم اثر ارزش خاصی دارد و آن برند نیز جزیی از فرهنگ شده است.

در این مراسم تفاهم‌نامه‌ای امضا شد که براساس آن شهاب حسینی موافقت کرد بجای آنکه تصویرش به عنوان تبلیغ یک برند خاص استفاده شود با همکاری شهر فرش مدیریت ساخت چند فیلم سینمایی را برعهده بگیرد و درآمد حاصل از این قرار داد به‌جای واریز به حساب شهاب حسینی در کل سینما سرمایه‌گذاری شود.

 

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.