social-media-advertising-tools-2016

دسترسی میلیون ها کاربر به رسانه ها و شبکه های اجتماعی در سراسرجهان موجب شده تا این رسانه ها موردتوجه افراد و جوامع زیادی قرار بگیرد و به خصوص از محبوبیت خاصی در میان قشر جوان ما برخوردار شوند. به عنوان بخشی از بازاریابی دیجیتال یکپارچه ، توسعه انواع رسانه های اجتماعی باعث می‌شود که مشتریان شما به راحتی و تنها با حضور در رسانه‌های اجتماعی بتوانند به خدمات شما دست یابند. بنابراین شناخت صحیح این رسانه ها و نحوه استفاده از آن ها موجب می شود کاربران و بازدیدکننده های بیشتری از سایت شما بازدید کنند. به گونه ای که تاثیر آن برای شما غیر قابل باور است!!!

علت دنبال کردن کمپانی ها توسط کاربران در شبکه های اجتماعی

images-2۸۶% کاربران شبکه‌های اجتماعی تجارت را دنبال می‌کنند، در نگاه اول شاید این‌گونه به نظر برسد که آنان به دنبال فروش‌های ویژه و تخفیف‌ها هستند اما درواقع این ارتباط بسیار عمیق ‌تر است.
کاربران شبکه‌های اجتماعی به فروشگاه‌هایی که دنبال می‌کنند اعتماد دارند.بله! آن‌ها می‌خواهند از تخفیف‌ها مطلع شوند .بااین‌وجود ، بیش از ۷۰% لایک ها بر روی شبکه‌های اجتماعی از طرف دنبال کننده‌هایی است که از محصول یا خدمات خوششان آمده است، بااین‌حال آنان به دنبال مطالب مربوط مانند پیشنهادها، اخبار و غیره هستند.یک تجارت موفق کاربران خود را می‌شناسد و سلایق و علایق آنان را مسیر رشد خود قرار می‌دهند.اگر شما یک تجارت کوچک و محلی دارید پست کردن اخبار و رویدادهای محلی می‌تواند ایده خوبی برای تجارت شما باشد.در آخر روز مشتریان به دنبال برقراری ارتباط با تجارت در فضایی خارج از دنیای فیزیکی یا دیجیتال هستند زیرا که آنان برای دیدگاه تجارت ارزش قائل هستند و باور دارند که آنان جزئی از ارزش‌ها هستند و دلسرد نمی‌شوند.

تنوع مطالبی را که پست می‌کنید افزایش دهید

screen696x696بسیاری از افراد شما را دنبال می‌کنند زیرا پروفایل و اکانت شما را دوست دارند و شما باید به یاد داشته باشید برای اینکه بتوانید آنان را نگه‌دارید باید با آنان در ارتباط باشید. ۲۵% کاربران تجارت‌ها را دنبال می‌کنند تا با آن‌ها در تماس باشند .
اسپروت سوشال (Sprout Social) براساس تحقیقات خود اعلام کرد که ۴۶% از کاربران صفحات را به دلیل تبلیغات زیاد کنار می‌گذارند .۴۱% نیز به دلیل پست کردن مطالب بی‌ربط دیگر آن‌ها را دنبال نمی‌کنند.پس تاکتیک‌های خود را گسترش دهید و تنوع مطالبی را که پست می‌کنید افزایش دهید برای این کار می‌توان از مطالبی که کاربران را درگیر خود می‌کند مانند پازل‌ها و یا تست‌های گوناگون استفاده کنید.

۳۸% بر این باورند که استفاده از لغات عامیانه آزاردهنده است و ۳۲% دیگر بر این باورند که زمانی که برند سعی می‌کند خنده‌دار باشد و در واقعیت نیست بسیار آزاردهنده و ناامیدکننده است. پس تا زمانی که نمی‌دانید فالوور‌های شما به دنبال چه چیز هستند بهتر است در پست‌های خود میانه‌رو باشید.
از عکس‌های بزرگ ‌تر و بهتر، بیشتر استفاده کنید

اگر خواهان جلب توجه بیشتر خوانندگان مطالب خود هستید، و اگر می‌خواهید آن‌ها از خواندن مطالب طولانی شما خسته نشوند می‌بایست آن‌ها را با عکس‌ها و تصاویر جذاب تشویق کنید. عکس‌های جالب بازدید کنندگان را تشویق به مطالعه متن مربوط به آن‌ها می‌کنند. نه تنها عکس‌ها و تصاویر، بلکه استفاده از عناصر گرافیکی نیز بسیار مفید می‌باشد.

نکته مهم اینجاست که باید از کیفیت و مرتبط بودن آن‌ها با پست و محتوای مطلبتان اطمینان حاصل کنید. رعایت این موارد به مقدار زیادی کاربران را تحریک به ایجاد ارتباط می‌کند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، استفاده از تصاویر با کیفیت در فیسبوک به افزایش میانگین ۵۳ درصدی اشتراک گذاری‌ها منجر شده است. همچنین استفاده از تصاویر باعث شده است که نظرات (Comments) مطالب نیز با بیش از ۱۰۴% افزایش رو به رو شود.

محتوا گسترده تولید کنید

jmg-software-social-media-managementمطمئنا می دانید در حال حاضر شبکه های اجتماعی بهترین ابزار برای ارتباط و انتقال مفهوم با مخاطبین محسوب می شود و شما می بایست برای حفظ این ارتباط به طور مداوم در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید. تولید محتوا در شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین کارهایی است که شما می بایست انجام دهید.

برای ایجاد کشش در فالوورهایتان باید پست‌هایتان را تکرار کنید. اسپروت سوشال می‌گوید: “اگر ۵۷% فالوور‌های شبکه اجتماعی شما ممکن است از شما خرید کنند و هرکدام باید بین ۲ تا ۴ بار محصول‌ها را ببینند تا به خرید آن متقاعد شوند، چرا فالوور‌های خود را با پیام‌های متفاوت هدف نگیرید؟.”
فالوور‌ها باید تصاویر محصولات را چندین بار ببینند اما شما باید در این میان از مطالب دیگر نیز استفاده کنید مگر اینکه بخواهید فالوور‌هایتان را با یک نوع مطلب ثابت بمب باران کنید.پس روش خود را متعادل کنید و به یاد داشته باشید،محتوی شما در وهله اول باید برای بیننده‌هایش ارزش قائل شود.

تجارت‌ها برای موفق شدن باید بر روی شبکه‌های اجتماعی تکرار کنند اما باید این هم به یاد داشته باشید که دنبال کننده‌ها با دیدن یک پست ثابت ،۸ بار پشت سرهم متوجه خواهند شد تجارت شما برای آنان جز همان پست ثابت، ارزش دیگری برای ارائه کردن نخواهد داشت.شبکه‌های اجتماعی می‌توانند بر تجارت شما تأثیر به سزایی بگذارند و کران پایین شما را افزایش دهند. با استراتژی صحیح و ارائه دادن ارزش فالوور‌هایتان، شما تجارتی موفق خواهید داشت.

از دکمه‌های اشتراک گذاری در پایین هر مطلب استفاده کنید

downloadبا قرار دادن دکمه‌های به اشتراک گذاری محتوای رسانه های شبکه‌های اجتماعی، امکان اشتراک گذاری را برای خوانندگان مطالبتان راحت تر کنید. به ویژه برای مطالب طولانی، این برای کاربران سخت است که به ابتدای متن برگشته و دنبال راهی برای به اشتراک گذاری بگردند. در این حالت ۹۰% ازنظر خود منصرف می‌شوند.

فراموش نکنید راحتی کاربران اولویت آن‌هاست. پس این اولویت برای شما هم باید ارجحیت داشته باشد. در این صورت، قرار دادن دکمه‌های اشتراک گذاری در پایان هر متن حرکتی عاقلانه و ایده آل می‌باشد و خوانندگان به محض اینکه متن را تا آخر خواندند می‌توانند در همان لحظه به سرعت آن را به اشتراک بگذارند.

منبع: imarketor

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.