اینترنت موبایل

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از همکاری این سازمان برای تضمین کیفیت محتوای اینترنت موبایل خبر داد .

به گزارش رصد رسانه ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در رابطه با کیفیت محتوای اینترنت موبایل افزود : ما خودمان را در زمینه تولید محتوا و توسعه آن بر بستر موبایل مسئول می دانیم لذا در این رابطه سازمان تبلیغات اسلامی و اپراتور همراه اول امروز ۲ تفاهم نامه را با محوریت «تولید و تامین محتوای فرهنگی ارزش افزوده باند پهن» و «سامانه تضمین کیفیت محتوا» منعقد کردند.

سامانه تضمین کیفیت محتوا به منظور ارائه خدمت به صاحبان محتوا و سرویس پس از انجام مرحله ثبت نام، امکان بارگذاری در واسط کاربری جهت پیگیری و استفاده از مزایای سامانه مذکور را فراهم می کند.

مزایای سامانه برای صاحبان محتوا و سرویس عبارت اند از : امکان اضافه کردن کلید واژه برای محتوای بارگذاری شده، صدور کد رهگیری توسط اتوماسیون سامانه و امکان اضافه کردن توضیحات لازم توسط مخاطبان برای رویت ناظر محتوا جهت تسهیل در فرایند نظارت.

این تفاهم نامه ها در نمایشگاه تله کام و بین حجت الاسلام مهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول منعقد شد.

حجت‌الاسلام مهدی خاموشی با اشاره به جزئیات این تفاهم نامه گفت: اپراتور همراه اول برای به کارگیری موبایل در زمینه توسعه فناوری‌های اطلاعاتی و تولید محتوا برای ورود به اینترنت ضرورت هایی را در نظر گرفته است و سازمان تبلیغات اسلامی هم اعلام آمادگی کرده تا برای تضمین کیفیت محتوا همکاری‌هایی با این اپراتور داشته باشد.

وی افزود: همراه اول سال گذشته قراردادی در این زمینه پیشنهاد داد که پس از فعالیت‌های انجام شده در یک‌سال اخیر، در جلسه امروز با این اپراتور به قطعیت رسیدیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: در این جلسه همچنین نهایی کردیم که تضمین کیفیت محتوا اعم از تصویر، صوت و متن را با همکاری سازمان تبلیغات در همراه اول سامان‌بخشی کنیم.

خاموشی در خصوص برنامه‌های سازمان تبلیغات در حوزه فناوری ارتباطات و تولید محتوای دیجیتال، گفت: ما خودمان را در زمینه تولید محتوا و توسعه آن بر بستر موبایل با همکاری اپراتوری مانند همراه اول و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های نو مسئول می‌دانیم.

وی اظهار داشت: ما سعی کردیم برای تولید و عرضه محتوای با کیفیت با رسالتی که داریم ایفای نقش کنیم.

به گزارش رصد رسانه، با توجه به سرعت گردش محتوا و حجم بازار سرویس‌های ارزش افزوده، فقدان وجود یک مکانیزم مدیریت و نظارت محتوا می‌تواند باعث ایجاد مخاطرات جدی و تهدید پایداری بازار شود.

سازمان تبلیغات اسلامی با اتکا به سابقه غنی در حوزه تولید، مدیریت و نظارت بر محتوا در رسانه‌های گوناگون، در حال حاضر شرایط مناسبی جهت ارائه خدمات مربوط به مدیریت و نظارت بر محتوای ارائه شده در این بازار را دارد.

لذا در راستای پیشگیری، همراه اول و سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به دغدغه‌های خود مبنی بر ایجاد محیطی امن، محکم و پایدار برای مخاطبان شبکه، اقدام به طراحی سامانه‌ای جهت مدیریت و نظارت بر محتوا کرده اند.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.