most-important

اینستاگرام همچنان مهم ترین شبکه اجتماعی در بین نوجوانان است و اسنپ چت درحال پیشرفت بیشتر

اینستاگرام همچنان به عنوان مهم ترین شبکه اجتماعی در بین نوجوانان باقی مانده است والبته اسنپ چت هم درحال مشهورشدن است، در آخرین گزارش پیتر جفری با عنوان “ارزیابی نوجوانان” با جزییات بیان میدارد که اینستاگرام در بین نوجوانان محبوب باقی میماند. این درحالیست که نفوذ توییتر همچنان رو به کاهش است، و در حال حاضر توسط اسنپ چت به چالش کشیده شده است.

با توجه به نتایج حاصل از بررسی پیتر جفری، یک سوم از نوجوانان اینستاگرام را به عنوان مهم ترین شبکه اجتماعی خود نام میبرند، که البته این آمار نسبت به زمان تهیه مقاله کمی افزایش یافته است. توییتر که تقریبا شبکه مورد علاقه نوجوانان در اواخر سال ۲۰۱۳ بود – توسط ۲۰٪ از نوجوانان در بررسی های قبلی به عمل آمده بود، که این تعداد در بررسی پیشین به ۲۴٪ رسید. به این ترتیب، توییتر در حال حاضر با اسنپ چت که به سرعت در حال مشهور شدن است در رقابت است و یک افزایش محبوبیت ۶ درصدی از ۱۳٪ به ۱۹٪ را در بین نوجوانان داشته است و به عنوان مهم ترین شبکه اجتماعی شان نام برده شد.

مهمترین شبکه اجتماعی نوجوانان

صعود اسنپ چت بدان معنی است که آن در حال حاضر از فیس بوک که در بررسی های قبلی مهمترین شبکه با محبوبیت ۱۵٪ در بین نوجوانان بوده است پیشی گرفته است، اما از اواخر سال ۲۰۱۲ و اوایل سال ۲۰۱۳ افت قابل توجه ای داشته است.

این موضوع ممکن است به دوباره باز شدن بحث راجع به جزییات فیسبوک برای نوجوانان که چند سال پیش به اوج رسید و سپس فروکش کرد کمک کند. قطعا اینستاگرام که متعلق به فیسبوک است هنوز برای نوجوانان در صدر قرار دارد و خود فیسبوک هم زیاد در جایگاه بدی نیست. با این حال باید به یاد داشته باشیم که پیپر جفری در بررسی هایش از نوجوانان در مورد مهمترین شبکه اجتماعیشان سوال میکند. در واقع، پژوهش از اینترنت و پروژه زندگی آمریکایی ها نشان می دهد که فیس بوک هنوز هم شایع ترین استفاده را دارد و اغلب توسط نوجوانان آمریکایی مورد استفاده قرار میگیرد.

دلایل توجه به شبکه اجتماعی

موضوعی که باعث شده است امروز، شبکه های اجتماعی بیشتر از همیشه مورد توجه قرار بگیرند، به وجود آمدن ابزارهای دیجیتال و کمک آنها به توسعه شبکه های اجتماعی است.
مبحث شبکه اجتماعی و شبکه اجتماعی مجازی بسیار نزدیک اما متفاوتند. شبکه اجتماعی از ابتدای بشریت وجود داشته اما نوع مجازی آن که در ابتدای قرن ۲۱ نمایان شده نمونه ای است که با ظهور اینترنت، اصطلاح معروف دهکده جهانی را ترجمه کرده است. شبکه های اجتماعی مجازی نیز مانند سایر اجتماعات می توانند دسته بندی های مختلفی داشته باشند از جمله خصوصی، عمومی، تفریحی، تخصصی و … .
همزمان با ظهور شبکه های اجتماعی مجازی اصطلاحات جدیدی مانند رسانه اجتماعی و مهندسی اجتماعی نیز به گوش می خورند.

برخی از مهم ترین ویژگی های شبکه های اجتماعی عبارتند از:
دسترسی و وسعت
کم هزینه بودن
چند رسانه ای بودن
جمع گرایی و شبکه سازی انسانی
تعامل گرایی
بهره گیری بدون نیاز به مهارت و تخصص
ارتباط فوری
پیوستگی و مداومت

از دیگر نتایج جالب پییر جفری از بررسی روی نوجوان:

  • ضریب نفوذ آمازون پرایم در تمام خانوارها، با هر میزان درآمد، رو به افزایش است و این نفوذ با افزایش میزان درآمد خانوار افزایش می یابد.
  • مالکیت و سود آیفون اپل به طور طبق آخرین بررسی ها افزایش قابل توجهی یافته است.
  • طبق گزارشی از حسابهای نوجوانان در مورد صرف زمانشان به این نتایج رسیده که بیشترین سهم زمان صرف شده (۳۸٪) برای تماشای محتوای رسانه ای، پس از آن تلویزیون های کابلی با ۲۹٪ و یوتیوب با سهم ۲۱٪ در رتبه بعدی قراردارد.
  • درصد نوجوانانی که معتقدند تلویزیون کابلی نیاز ندارند نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، و به همان نسبت درصد تماشای برنامه های تلوزیونی توسط نوجوانان نیز کاهش یافته است.
  • AM / FM بیشترین سهم از زمان صرف گوش دادن به صدا در ماشین (۳۷٪) است، اما به طور کلی گوش دادن به موسیقی، MP3 ها با (۳۷٪) صدر نشین هستند و به دنبال آن، سایر موارد به غیر از پاندورا (۲۱٪) و خودِ پاندورا (۱۷٪) است.

درباره این اطلاعات: نظرسنجی “The Taking Stock With Teens” متشکل از جمع آوری بازخورد از حدود ۹۴۰۰ نوجوانان با میانگین سنی ۱۶ سال میباشد. الگوی مصرف نوجوانان، استقبال از مد و علاقمندی به برندها و رسانه ها، از طریق نمونه گیری از مدارس مختلف در سراسر ایالات متحده، درنظر گرفته شده است.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.