موفقیت برندها در شبکه های اجتماعی

امروزه تعداد زیادی از مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و برای انتخاب کالاهای مورد نظر خود آنها را مورد توجه قرار می دهند. بسیاری از برندها نیز تصمیم به استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ و معرفی خود گرفته اند. موفقیت در فضای مجازی نیازمند برنامه ریزی و رعایت برخی نکات ریز است. در ادامه به برخی از موارد رازهای موفقیت برندها در شبکه های اجتماعی پرداخته شده است.

به یاد ماندنی باشید

images (4)مخاطبان شما در فضای شبکه اجتماعی چون به آنچه ارائه می دهید علاقه دارند برای اولین بار با شما ارتباط برقرار می کنند. آنها مایل هستند که از برنامه های فروش آینده شما اطلاع داشته باشند و از تخیف ها آگاه شوند اما نباید تنها به آنها تبلیغ ارائه دهید.
اگر دوربین عکاسی و فیلم برداری می فروشید می توانید محتوای مربوط به هنر عکاسی و فناوری جدید مربوط به آن را ارائه دهید و در خلال آن به معرفی محصولات خود بپردازید.مخاطبان شما اگر تبلیغات تکراری و خسته کننده را همواره مشاهده کنند از شما خسته خواهند شد و به زودی صفحه شما را ترک خواهد کرد. در عوض به یادماندنی باشید و به جای تبلیغات مداوم ارزش ارائه دهید تا مطمئن باشید مخاطتان جذب شده و به شما علاقه پیدا می کند.

استفاده از چهره های شناخته شده

images (3)برندهای بی شماری در سراسر دنیا وجود دارند که با استفاده از افراد مشهور در زمینه‌های مختلف و مرتبط با حوزه‌ی کاری خود برای فروش بیشتر بهره می‌برند.
تایید برند از سوی افراد مشهور و همچنین کمک رسانه‌های اجتماعی در عصر دیجیتال امروز به طور قابل توجهی نسل جوان را هدف قرار داده است.
کیم کارداشیان، کیت ماس، دیوید بکهام و حتی اوسین بولت تا کنون با ترویج محصولات یا خدمات، به برندها و کمپین های تبلیغاتی کمک فراوانی کرده‌اند، البته در قبال آن درصدی از سود فروش را نیز دریافت کرده‌اند.

به عنوان مثال تصویر کیم کارداشیان بر روی جلد یک مجله در حوزه‌ ی مد که فروش و طرفداران زیادی نداشت، باعث جلب توجه افراد فعال بسیاری در کسب‌ و‌کار مد به این مجله شد.

اندکی هزینه کنید!

شبکه های اجتماعی رایگان هستند. اما این به معنای رایگان بودن موفقیت در آنها نیست؛ باید برای دیده شدن و موفقیت هزینه کنید. پرداخت هزینه برای تبلیغات یک نوع سرمایه گذاری است. باید با هزینه کردن برای تبلیغات بتوانید مخاطب را به صفحه خود بیاورید و تعداد دفعات دیده شدن صفحه خود را افزایش دهید. علاوه بر این می توانید از امکان تبلیغ هوشمند بسترهایی مثل فیسبوک استفاده کنید و تبلیغات خود را جهت دار کنید.

گذاشتن پست در زمان مناسب

images (1)گذاشتن پست در زمان مناسب می تواند حمایت زیاد دیگران مخصوصا برای تشکیل کمپین ها را به خود اختصاص دهد ولی اگر همان پست در زمان نامناسب گذاشته شود ممکن است یه ایده خوب هیچ وقت دیده نشود.
باید برندتان در ذهن مشتری ثبت کنید. پس باید تعداد قابل توجهی پست بگذارید تا مخاطب (مخاطب یعنی همان مشتری!) شما را همیشه ببیند. اما مواظب باشید اگر تمام پست های صفحه مخاطب شما مربوط به پست های شما باشد پس او دلزده خواهد شد و شما را دنبال نخواهد کرد. زیاد پست بگذارید اما مخاطب را خسته نکنید.

مطابق با تحقیقات Hubspot، با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از منابع مختلف، Hubspot یک اینفوگرافیک را در اوایل ۲۰۱۶ منتشر کرد که نشان می‌دهد بهترین زمان برای ارسال مطلب در اینستاگرام هر ساعاتی از روز دوشنبه یا پنج‌شنبه است، به‌غیر از ساعت‌هایی بین ۳ تا ۴ عصر. بهترین زمان برای آپلود ویدئو در شب بین ساعت ۹ شب تا ۸ صبح است. زمان‌های خاص دیگری که برای ارسال مطلب مناسب هستند شامل ساعت ۲ صبح، ۵ عصر و ۷ شب در چهارشنبه هستند.

جولی نایدلینگر نویسنده، وبلاگ‌نویس و سوشیال‌مدیا کار آمریکایی‌ در مقاله‌ای که “CoSchedule” منتشر کرده، با بررسی ۱۰ منبع، به نتایجی در رابطه با بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام و بقیه رسانه‌های اجتماعی رسیده. نایدلینگر دوشنبه‌ رابهترین روز و یکشنبه را بدترین روز برای آپلود محتوا در اینستاگرام می‌داند. او همچنین ۳ تا ۴ بعداز‌ظهر را بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام و بعد از آن ۲ صبح و ۵ بعدازظهر را پیشنهاد می‌دهد. همچنین قابل ذکر است که او ۸ صبح و ۹ شب را مناسب‌ترین زمان برای آپلود ویدئو عنوان کرده است.

به مشکلات و شکایت های مخاطبان پاسخ دهید

imagesشبکه های اجتماعی این امکان را به مشتریان داده که خیلی سریع تر و راحت تر از قبل در مورد محصول و خدمتی که گرفته اند نظر بدهند و شکایت خود را مطرح کنند. به راحتی می توانند روی صفحه شما نظر بگذارند و با یک پست خوب یا بد در مورد محصول شما توجه دهها نفر (هر نفر یعنی یک مشتری بالقوه!) را به شما جلب کند.
پس به هوش باشید؛ هر کسی که پیام یا نظری گذاشت سریع واکنش نشان دهید؛ اگر ناراضی بود به او رسیدگی کنید، مشکلش را حل کنید تا او راضی برگردد. اگر راضی بود از او تشکر کنید. به هیچ وجه، به هیچ وجه پیام او را حذف نکنید چون او به هر صورتی که شده پیام خود را به گوش مردم می رساند؛ شاید حتی به صفحه رقیب مراجعه کند که این امر یک فاجعه است!

مشتریان در فضای مجازی واقعا قدرتمند هستند، می توانند نظر دیگران را عوض کنند یا اینکه آنها را به خرید از شما ترغیب کنند. اگر نظر مشتریان نسبت به شما مثبت باشد تصویر برند در نظر مشتری را بهبود دهند و همچنین برند شما را از طریق بازاریابی دهانی ارتقا دهند.

آنالیز شبکه های اجتماعی

social-media-contentآنالیز شبکه‌های اجتماعی از طریق احکام نظری و روش‌ها و تحقیق‌های مربوط به آن از یک صنعت ضمنی به معبری تحلیلی برای پارادایم‌ها تغییر یافته‌است. برهان‌های تحلیلی از کل گرفته تا جزء؛ از ساختار گرفته تا روابط و افراد، از اخلاق گرفته تا رفتار همگی شبکه‌های سراسری را مورد بررسی قرار می‌دهند که در آن‌ها، همهٔ رشته‌ها شامل روابط ویژه‌ای در میان جمعیتِ تعریف شده‌اند و یا شبکه‌های فردی را مورد بررسی قرار می‌دهند که شامل رشته‌ها یی است که افراد مشخصی آن‌ها را دارند از قبیل انجمن‌های خصوصی.

روی تعداد کمی شبکه متمرکز باشید

images (2)ممکن است با خود بگویید: تلگرام مخاطب زیادی دارد، باید آنجا حضور داشته باشیم، در اینستاگرام هم باید حضور داشته باشیم و فیسبوک هم جزء ملزومات است! حال شما در چند برنامه حضور دارید اما در هیچ کدام متخصص نیستید، منابع مالی و تبلیغ خود را همه جا پخش کرده اید و در هیچ جا موفق نشده اید.
ابتدا یک شبکه مناسب برای خود انتخاب کنید و سپس با تمام قوا وارد آن شوید. آنقدر متمرکز باشید که در آن شبکه به موفقیت زیای برسید سپس با توسعه خود می توانید وارد شبکه های مختلف شوید. نباید با تقسیم توان خود، موفقیت را از خود دور کنید.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.