فرودگاه رشت

تاریخچه فرودگاه رشت

فرودگاه رشت در بلوار ولیعصر کلانشهر رشت واقع شده‌است، تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد. رشت تنها کلانشهری است که فرودگاهش پرواز خارجی برنامه‌ای ندارد در حالی که هواپیمایی ترکیه، هواپیمایی قطر و شرکت فلای دبی به بسیاری از شهر و فرودگاه‌های کوچکتر ایران پرواز مستقیم و منظم دارند.این فرودگاه دارای موقعیت ارتباطی ممتاز در استان گیلان، حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب (کریدور نوستراک) واقع گردیده است.

فرودگاه رشت در هفته ۳۰ پرواز خروجی و ۳۰ پرواز ورودی ثابت به ۷ مقصد داخلی دارد. در این فرودگاه زیرساخت و ظرفیت برای ۱۰۰ پرواز در روز در مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد.فرودگاه رشت از نظر تعداد پرواز در ۲ ماه اول ۱۳۹۴ با چهار پله سقوط و پس از فرودگاه‌های زاهدان، آبادان، ساری، کرمانشاه و ارومیه دارای رتبهٔ ۱۶ام است.

موقعیت تبلیغات در فرودگاه رشت

حضور شرکت های معروف در فرودگاه رشت می تواند سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در رابطه با تبلیغات در فرودگاه رشت ترغیب کند که بدون شک این روند هم برای شرکت فرودگاه های کشور و هم استان گیلان ارزش افزوده خواهد داشت.

فرودگاه رشت امروز برای منطقه آزاد انزلی یک فرصت تلقی می شود که در بحث جذب سرمایه و افزایش گردشگر خارجی، نقش به سزایی دارد و قطعا اجاره تابلو تبلیغاتی در فرودگاه رشت از اثر بخشی ویژه ای برخوردار می باشد.  فرودگاه سردار جنگل رشت دارای ظرفیت هایی است که بلاشک در توسعه همه جانبه استان گیلان نقش بسزایی دارد. فرودگاه رشت هفدهمین فرودگاه پررفت‌وآمد در ایران است که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۳٬۸۵۳ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۳۸۵٬۹۱۰ کیلوگرم بار و ۳٬۴۸۳٬۳۹۶ نفر مسافر از طریق آن جابجا شدند.

فرودگاه ها یکی از بخش های مهم و حساس اقتصادی و به عنوان موتور رشد و توسعه اقتصادی هر محل، منطقه و کشور خود محسوب می شوند. فرودگاه رشت یکی از عوامل تاثیر گذار در ترغیب سرمایه گذاران و گردشگران خارجی برای فعالیت های اقتصادی به شمار می آیید به همین سبب این فرودگاه موقعیت مطلوبی برای تبلیغات را دارا می باشد.

اجاره بیلبورد در فرودگاه رشت برای صاحبین برندها و محصولات مزایای ویژه ای از جمله افزایش فروش بیشتر محصولات و بالارفتن میزان سرمایه و اعتبار برند و… را به همراه دارد.
اجاره بیلبورد تبلیغاتی در فرودگاه رشت یک راه درآمد زایی غیر هوایی برای فرودگاه است که می تواند تامین کننده بسیاری از مخارج ضروری گردد.

تابلوهای تبلیغاتی فرودگاه  رشت

فضاهای تبلیغاتی در فرودگاه بین المللی رشت

– سالن ترانزیت پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی رشت
– سالن مرکزی پروازهای بین المللی فرودگاه بین المللی رشت
– سالن ترانزیت پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی رشت
– سالن ورودی پرواز های خارجی فرودگاه بین المللی رشت
– سالن انتظار فرودگاه رو به باند پرواز فرودگاه بین المللی رشت
– درب ورود سالن انتظار فرودگاه بین المللی رشت
– سالن تحویل بار مسافر فرودگاه بین المللی رشت
– سالن ورود مسافرین و بار فرودگاه بین المللی رشت
– سالن خروجی و گذرنامه فرودگاه بین المللی رشت
– سالن عمومی فرودگاه بین المللی رشت
– فضای بیرونی فرودگاه بین المللی رشت
– فضای پارکینگ فرودگاه بین المللی رشت
– ستون داخل سالن فرودگاه بین المللی رشت
– محوطه داخلی فرودگاه بین المللی رشت
– سالن انتظار فرودگاه بین المللی رشت
– ترمینال فرودگاه بین المللی رشت
– سالن گمرک فرودگاه بین المللی رشت

، ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.