تبلیغات-در-اینستاگرام

میزان تعامل موجود در شبکه اجتماعی اینستاگرام به طور چشمگیری کاهش یافته است به طوریکه از هر ۱۰ کاربر فعال روزانه اینستاگرام ، ۶ کاربر از تغییرات اینستاگرام ابراز نارضایتی کرده‌اند .
به گزارش مجله رصد رسانه ، اینستاگرام در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ رسما اعلام کرد تبلیغات موجود در این شبکه اجتماعی پیش روی تمامی کاربران سراسر جهان قرار خواهد گرفت. در ادامه راه نیز با مشاهده هر پنج یا شش عکس ، کاربران شاهد نمایش محتوای تبلیغاتی بودند . این در حالی است که تا پیش از این به ازای مشاهده هر ده تا دوازده دقیقه پیمایش صفحات ، یک تبلیغ مشاهده می‌شد . نتیجه کار این بود که کاربران تا حد زیادی از این روند نفرت پیدا کردند .
در تحقیقات انجام شده نتیجه گرفته شده تعداد کاربرانی که گزینه یک ستاره را برای پاسخ به تجربه کاربری انتخاب کرده‌اند چیزی در حدود ۱۸۰ درصد افزایش داشته است .
دیگر تغییرات و بهینه‌سازی‌هایی که در ادامه روند حاکم بر محیط اینستاگرام شاهد بودیم نیز بیشتر روی آگهی‌ دهندگان و کنترل این پلتفرم تمرکز داشتند تا روی بهبود تجربه کاربران و از ماه سپتامبر تاکنون ، تنها تغییر مثبت در بهبود تجربه کاری کاربران ، قابلیت استفاده از چندین حساب کاربری روی یک دستگاه هوشمند بوده است .
بر اساس گزارش منتشر شده توسط وبسایت Quintly ، آمار پست‌های مرتبط با تبلیغات و نمایش محتویات توسط برندها با افزایش ۱۱۶ درصدی ، از ۰.۸۴ پست در روز به متوسط ۱.۰۴ پست در روز رسیده است . روندی که برای اینستاگرام می‌تواند به کسب درآمد بیشتر منجر شود اما برای کاربران ، خوشایند نخواهد بود .
موضوعی که بیش از سایر موارد نگران‌کننده بنظر می‌رسد آن است که تعداد دنبال‌کنندگان این شبکه اجتماعی تا حد زیادی با کاهش مواجه شده و تحلیل‌ها نشان می‌دهند این روند در سال ۲۰۱۶ همچنان ادامه خواهد داشت .
گفتنی است ، متوسط تعاملات کاربران با هر پست ، در حال حاضر ۴۰ درصد کمتر از گذشته اعلام شده است .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.