۸af2e1202028fe564e5f275a4a0be629f60fb3531dcd2c9551e5adad6738349e

معرفی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا برای اکثر کاربران اینترنت ایران شناخته شده است.دیجی کالا که استارت اولیه خود را از سال ۸۵ و با فعالیت محدود در زمینه فروش اینترنتی آغاز کرده توانسته با فعالیت مداوم و تحسین برانگیز در طی مدت ۸ سال خود را به عنوان بزرگترین،معتبرترین و پردرآمدترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل کند؛ به گونه ای که نشریه اکونومیست در گزارشی از کسب و کارهای اینترنتی ایران،ارزش دیجی کالا را بیش از ۲۹ میلیون دلار برآورده کرده و جایگاه نخست کسب و کارهای اینترنتی در ایران را با اقتدار به این مجموعه عظیم واگذار کرده است ( پس از دیجی کالا کافه بازار با ارزش ۸ میلیون دلار و سایت شبکه تبلیغات با ارزش ۳ میلیون دلار در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.)
عملکرد بی نقص دیجی کالا در این چند سال اخیر به گونه ای بوده که توانسته اعتماد و اعتبار زیادی در میان کاربران اینترنت ایران کسب کند و در میان کسانی که تاکنون از این سایت خریدی داشته اند حس مثبتی ایجاد نماید.چرا که سایتی با این حجم فروش روزانه، گویای حضور یک برند معتبر اینترنتی در ایران می باشد.

معرفی کمپین تبلیغاتی دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا امسال کمپین‌های تبلیغاتی خود را با موضوعات برندینگ و تغییراتی در لوگو و معرفی خود روی بیلبورد و لمپوست بنر آغاز کرد.
دیجی‌کالا اسفند ۱۳۹۳ را با شروع یک کمپین دیجیتالی با چاشنی فروش به پایان ‌رساند. فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا با برپایی «مسابقه لبخند آبی آسمان» اقدام به معرفی خدمات سایت دیجی‌کالا کرده است.

digikala-home
این کمپین که با موضوع سهیم شدن در ایجاد هوای پاک با خرید اینترنتی و کاهش رفت‌وآمدهای شهری است از چندین بخش در حوزه بازاریابی تشکیل‌شده است و با جوایز دوره‌ایی و نهایی به جذب مخاطبین می‌پردازد.
در فاز اول دیجی‌کالا با استفاده از بازاریابی دیجیتالی توانسته فهرستی از مشتریان بالقوه را در اختیار بگیرد. تبلیغات محیطی دیجی کالا در ابتدا فقط شامل لوگوی شرکت بود اما در فاز دوم با طرحی دوتکه متشکل از المانی قدیمی و المانی مدرن که کل شکل را تکمیل میکردند، رو نمایی شد. تگ لاین فاز دوم هم عبارت “خرید باهوش سریعتر است” و یا “آسان تر است” بود.

image-53d66c84583af1a05a638c8e96315b15e582889031258f6ea1f64a199558fc9f-V

و با استفاده از قدم‌های بعدی در ایمیل مارکتینگ و بازاریابی آنلاین و همچنین قرعه‌کشی مربوط به مسابقه در راستای طرح‌های انگیزشی مخاطب را ترغیب به خرید کالا کند.

نقد و بررسی ایمیل مارکتینگ دیجی کالا

تحقیقات نشان می دهد که در محیط اینترنت، بازاریابی از طریق ایمیل (email marketing) بعد از بازاریابی از طریق موتورهای جست و جو (Search Marketing) اثربخش ترین روش بازاریابی بوده است.
دیجی کالا از طریق سایت اینترنتی خود برای هر کاربری که قصد خرید دارد با ارسال یک پیام برای عضویت ، ایمیل مشتریان را دریافت می کند و مشتری را به لیست پنل تبلیغاتی اضافه می کند و به این لیست ایمیل خبرنامه و معرفی محصولات و اخبار جدید و غیره را روزانه یا هفتگی ارسال میکند.

images (1)کارکرد واقعی ارسال ایمیل های تبلیغاتی، حاوی کدهای تخفیف به کاربران تمام کسانی که از اینترنت استفاده می کنند، با ایمیل هایی که با ارائه تخفیف های مختلف و یا تکرار شدن هر روزه قصد فروش محصولی را دارند آشنا هستند، عنوان این گونه ایمیل ها، چیزی شبیه “همین امروز خرید کنید” است. خبر خوب برای ارسال کنندگان این دسته از ایمیل های تبلیغاتی این است که، آنها واقعا تاثیر گذار هستند؛ در واقع ارائه چنین تخفیفاتی باعث افزایش درآمد و سود برای شرکت های مجری آن می شود.
اما نکته مهم اینجاست که تاثیر این ایمیل ها از راه دیگری است، نه از آن طریقی که ارسال کنندگان فکر می کنند. اتفاقی که در واقعیت رخ خواهد داد این است که، مصرف کنندگان به احتمال بسیار زیاد به خرید آن محصولی که تبلیغ شده و دارای تخفیف است، اقدام نخواهند کرد؛ در مقابل، با دیدن ایمیل های تخفیف، بطورکلی میزان دیده شدن سایر محصولات، درنتیجه خرید از محصولات آن شرکت خاص افزایش خواهد یافت.
بنابراین، نکته مهم اینجاست که ایمیل های حاوی تخفیف، افراد را به سمت وبسایت شرکت ها هدایت می کند، ولی تاثیر زیادی روی آن محصول و یا محصولات خاص تبلیغ شده ندارند، با این حال خرید سایر محصولات افزایش پیدا می کند، به طوری که گفته شده در هفته اول بعد از اتمام مهلت پیشنهاد تخفیف، تا ۲۵% در میزان کلی خریدها افزایش ایجاد می شود. بنابراین، از این روش ارسال ایمیل های تبلیغاتی می توان به عنوان ابزاری غیر مستقیم در جهت فروش کالایی که قصد فروش آن را دارید استفاده کنید.
دیجی کالا از طریق بازاریابی پست الکترونیک در مقایسه با رسانه های سنتی دارای مزایای قابل توجهی امکان ارسال پیام به مشتریان بالقوه و بالفعل با هزینه بسیار کم را فراهم می سازد و با صرف هزینه ناچیز میتوانید پیام خود را به مخاطبان بسیار زیادی ارسال کنید. علاوه بر این آماده سازی پیام و استفاده عملی از این ابزار هم بسیار سریع و آسان است.

معرفی فروشگاه اینترنتی بامیلو

فروشگاه اینترنتی بامیلو که در تیرماه سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد نخستین پروژه کمپانی جهانی راکت اینترنت در ایران می باشد.راکت اینترنت که توسط برادران ساویر در اروپا اداره می شود با هدف پیاده سازی کسب و کارهای اینترنتی موفق دنیا در سایر کشورها توانسته تا کنون درآمد قابل توجهی کسب کند.این کمپانی در ایران با چهار پروژه بامیلو، موزاندو، بدوفود و زودفود کار خود را آغاز کرده است.

رقابت میان دیجی کالا و بامیلو

از آغاز فعالیت بامیلو تا کنون به طور شگفت آوری شاهد تبلیغات انبوه این سایت در میان اکثر سایتهای پربازدید و معتبر ایرانی بوده و هستیم. بامیلو در هر ماه بیش ۵۰ میلیون تومان برای تبلیغات خود هزینه می کند. دو تبلیغ بنری در ورزش ۳، خبرگزاری های مطرح کشور همچون خبرآنلاین، فیس نما،یوتیوب و بسیاری سایتهای دیگر شاهد بنرهای مختلف و موضوعی بامیلو هستیم. البته بامیلو در کنار این تبلیغات انبوه و پرهزینه که توانسته سایت خود را در کمتر از ۱ سال به رتبه ۴۶ سایتهای پربازدید ایرانی برساند، از تیم مدیریتی قوی و باتجربه برخوردار است. طرح های تشویقی خرید و تخفیف ها، طراحی بنرهای تبلیغاتی حرفه ای، فعالیت حرفه ای در شبکه های اجتماعی بخشی از عوامل موفقیت این سایت می باشد.

digi-bamil
اما با مرور فعالیت چند ماهه این سایت و تغییراتی که در دیجی کالا مشاهده کردیم می توان بیان کرد که دیجی کالا تا مدتها خطری از سوی هیچ سایت مشابه ایرانی حس نمی کرد. یکه تازی غیر قابل انکار دیجی کالا سبب شده بود که تا مدتها شاید عملکرد یکنواختی از این مجموعه باشیم. گرچه همین عملکرد یکنواخت با کیفیت و اثربخشی بالا انجام می شد اما با تولد بامیلو، دیجی کالا خطر کاهش جایگاه خود را طبق آمار حس کرده و یا با درایت توانسته با پیش بینی آینده، برنامه های پیشگیری از کاهش جایگاه خود را آغاز کند.
اکنون دیجی کالایی که زمانی فقط کالاهای دیجیتال را عرضه می کرد به فروش محصولات آرایشی-بهداشتی، محصولات فرهنگی و… نیز روی آورده است. رقابت این دو مجموعه برای تبدیل شده به  Amazon ایران سبب افزایش کیفیت خدمات رسانی آنها و افزایش وسعت فعالیت های آنها شده است.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.